A Kőér utcában a Kotor, Szegeden a Vasas gálázott

hozzászólás, 2008.11.08.

A LEN vízilabda-szekciójának vezérkara előtt kétgólos vereséget szenvedett a Honvéd a vasárnapi budapesti sorsolás alkalmából rendezett gálamérkőzésen a montenegrói Kotortól. Papeszék 4:2-es vezetés után érthetetlenül visszaestek és viszonylag simán nyert a két magyarral valóban gálázó Kotor. A bajnokságban a Vasas fontos győzelmet szerzett Szegeden, míg az Eger meglepően kis különbséggel hozta a kötelezőt a BVSC ellen.

Honvéd-Primorac Kotor (montenegrói) 8:10 (3:1, 1:3, 1:4, 3:2)
Kőér utca, v.: Kiszelly, Juhász
Honvéd: Gergely – Székely 1, Vindisch 1, Iosep 1, Szivós, Molnár 3, Vári 1. Cserék: Matajsz, Paján 1, Borsós, Bátori. Edző: Vad Lajos
Kotor: Radics – Drasko Brguljan , Kiss G. 2, M. Janovics 2, Paskovics, Pavlovics 2, Milics. Cserék: Crepulja 1, Petrovics, Zatovics, Milosevics, Steinmetz Á. 1, Setka, Darko Brguljan 2. Edző: Ranko Perovics
Gólok-emberelőnyből: 10/3 ill. 7/3
Gólok - ötméteresből: 3/3 ill. 1/1
Kipontozódott: Iosep (25.p.), Petrovics (28.p.), Zatovics (29.p.)

A Honvéd kapott jobban lábra, Molnár Tamás és Székely Csucsu góljaival mindjárt jelentősnek tűnő előnyt szereztek a hazaiak. Kiss Gergely előnyből szépített, de Vári kemény lövésével 3:1-re alakult az első negyed végeredménye.

Pavlovics szépen húzott egy emberelőny végén, majd két ötméteres következett: a hazaiaknál Iosep, a Kotornál Milics bolt biztos kezű ítéletvégrehajtó.

A negyed végén még Mladan Janovicsnak sült el a keze, így 4:4-gyel fordultak a csapatok.

A harmadik negyed elején M. Janovics felsőkapufás gólt lőtt, majd a Honvéd rövidzárlatát kihasználva Brguljan előnyből talált be. (Az előnyt Steinmetz Ádám harcolta ki, aki elég komolyan összetűzott Ioseppel, s reklamálta a román balkezes cserés. végleges kiállítását.)

Crepulja előnygóljával már hárommal ment a Kotor (4:7) - és ne feledjük, hogy 4:2-re még a Honvéd vezetett!

Vindisch előnyből szépített, de így is háromgólos hátrányban kezdhette a Honvéd az utolsó játékrészt.

Kiss Gergely centerből húzott gólt, majd Pavlovics találatával már kínossá vált a különbség.

Paján szépített, de a meccs hátralévő idejébe már csak két Honvéd-ötméteres fért bele, ezeket Molnár Tamás értékesítette.

A gála kedves színfoltja volt, hogy Fodor Lajos szakosztályi elnök és Gergely István immár kétszeres olimpiai bajnok kapus megköszönte Molnár Endrének az egész évi munkát, amit a Honvéd kapusainak segítése érdekében végzett a világ egykori legjobb hálóőre.

Szeged, v.: Kun, Marjay
Szeged: Baksa – Lehmann 2, Juhász 1, Milos Korolija 1, Varga T. 2, Komlósi, Weszelovszky 2. Cserék: Török, Varga P., Molnár P., Éles 1, Kuncz, Mihajlo Korolija. Edző: Kásás Zoltán
Vasas: Nagy V. – Hosnyánszky 3,
Vörös, Kovács R. 2, Tóth M. 1, Varga Dénes 3, Steinmetz B. 1. Cserék: Takács, Kállay, Katonás, Varga Dániel, Kis G. Hőna. Edző: Földi László
Gólok-emberelőnyből: 7/2 ill. 11/4
Gólok - ötméteresből: 2/0 ill. 1/1
Kipontozódott: Kuncz Tamás (22.p.), Komlósi Péter (23.p.), Mihajlo Korolija (28.p.)

A csapatok fej fej mellett haladtak, de többnyire a Vasas vezetett. Az első fordulópont a második negyed végén történt, amikor szegedi vezetésnél előbb Varga Dénes, majd Hosnyánszky lopott labdát, lefordult a Vasas és piros-kék előnnyel cseréltek térfelet a csapatok. A Szeged azonban a továbbiakban is jól játszott, nemcsak hogy jól tartotta magát, hanem vezetett is. Az utolsó negyedben a vendégek emberelőnyök értékesítésével fordították a maguk javára a meccset, de 19 másodperccel a vége előtt, időkérés után még a hazaiak támadhattak az egyenlítésért. A nagyon fontos győzelem megszerzésében kiemelkedő érdemei voltak Nagy Viktornak, aki előbb Varga Tamás, majd Weszelovszky László ötméteresét hárította.

A szegediek a meccs több szakaszában erőteljesen reklamáltak a Vasas javára szerintük aránytalanul nagy számban megítélt emberelőny miatt.

Eger, Bitskey A. Uszoda, v.: Schlosser Jenő, Horváth Csaba
Eger: Valics – Nyéki, Bárány 3 (1/1), Kiss Cs. 1 (1/1), Hegedüs 5, Varga II Zs. 1 (1/1), Sántavy. Cs.: Decker Á., Erdélyi, Chilkó 1, Binder 1, Hárai 2, Bundschuh. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán
BVSC: Decker A. – Szűcs L., Nagy S., Hopkins 2, Kriszt 2, Tóth Z. 1, Rajna 2 (1/1). Cs.: Pecz 1, Szabó P. 1, Ambrus, Zsoldos 1, Halek 1, Galambos. Edzők: Dr. Vincze Balázs, Szabó Gábor
Gól emberelőnyből: 9/3 és 11/8
Ötméteres: 3/3 és 1/1
Kipontozódott: Bundschuh (22. p.), Sántavy (29. p.)

Biros továbbra sem hadra fogható és rövid időre Feltham is csatlakozott csapattásrsához, Szécsi pedig pihenőt kapott. Az első találatot a vendégek szerezték, de ez volt az első és utolsó alkalom, hogy a BVSC vezetett. Sok izgalmat nem hozott a mérkőzés, az Egerben ezúttal is több fiatal játékos lehetőséget kapott. A végig vezető hazaiak gond nélkül szerezték meg a 3 pontot a nagyszerűen helytálló vasutasokkal szemben. A találkozón a válogatott keret tagjai közül Hárai két akciógólt szerzett, Kiss Csaba és Varga II. Zsolt pedig egy-egy büntetőt értékesített.

KISS CSABA:

Egy újabb kötelező feladatot sikerült ma megoldanunk. A BSVC fiatal, lendületes csapat és azt gondolom, hogy jól éltek a hibáink adta lehetőségekkel. Szerencsére semmi nem veszélyeztette a győzelmünket, így megszereztük a három pontot. Jelenleg próbálunk minél jobban felkészülni a ránk váró újabb nagy feladatokra, nyakunkon az Euroliga és a Magyar Kupa-elődöntő, ennek köszönhetően kicsit talán a figyelmünk is már ebbe az irányba összpontosul, kíváncsian várjuk a holnapi Euroliga-sorsolás eredményét.

FTC-Fehérvár 8:6 (2:1, 3:1, 1:1, 2:3)
Szolnok-Szentes 7:7 (2:2, 3:2, 1:0, 1:3)
UTE-Pécs 9:8 (1:1, 4:3, 2:2, 2:2)

24 régi hozzászólás

B (régi) hozzászólása
2008.11.10. 17:29

Vasas szurkolóként azt mondom, hogy örüljünk annak, hogy a nagy nemzetközi kupameccsek kapujában nem csak a Vasas, hanem a Szeged is igen komoly játékerőt képvisel.

Uhu hozzászólása
Uhu16119
2008.11.10. 09:37

Teljesen pártatlanul,Honvéd drukkerként azt mondom...tényleg a vasasnak fújtak picit....Mert a felvétel alapján 11/5a kiállitási arány is.... De nem ezen mult a Szeged gyözelme,azon inkább h 10 vasas gólból 2 olyan volt mintha 1 serdülö csapat ellen lötték volna...és 9 lött gólhoz kellene bizony a 2 5méteres gól is.... Ebben az esetben 11-8ra nyer a Szeged,és senki nem szigja Kunt és Marjait...Ha 11/5 ha 20/0 a kiáll.arány...

ed hozzászólása
ed16114
2008.11.09. 22:53

Nemtom, de régen sem volt angyal,mit kell itt csodálkozni apuka?A Példakép is ember.

!! hozzászólása
!!16113
2008.11.09. 20:26

Kik vagytok ti sok rosszindulatú emberek? A Csuvi nem tud hibázni....biztos nem ö bukta el...Hanem a Kun,Marjai..

d hozzászólása
d16112
2008.11.09. 20:20

Köszi! Mozgóképek. :-))

Kiss Gyula hozzászólása
2008.11.09. 20:13

Te mosolygos arc inkább arról beszélj mi volt szentesen.... Addig pszt jó.....

szerk hozzászólása
szerk16110
2008.11.09. 20:09

Kedves d! Nem képek lesznek, hanem HD-kamerával készült videók. Töltődnek fel, amint valamennyi felér, berakjuk a címeket ide a cikkbe. Ha nem tudod kivárni, keresd fel a "HD-videók" rovatot a felső menüsorban, az első néhány már megnézhető. Jó szórakozást!

d16109
2008.11.09. 19:50

Mikor lesznek képek a szeged-vasasról?

:) hozzászólása
:)16108
2008.11.09. 18:54

A gólkirály biztos szegedi lesz;Csuvi vagy Wesze lesz :D Az 5. hellyel.....Jövő7en oblák lesz Újpesten:) Lila mámor!!

Kérdem én? hozzászólása
2008.11.09. 18:51

Szép volt ahogy küzdött a Szeged,a Vasas inkább talált gólokkal ment a győzelem felé..... De kíváncsi lennék ha Csuvival úgy üvöltött volna valamelyik csapattársa,mikor 2gólt kaptak róla fél percen belül vagy mikor kihagyta az 5-öst,mint ahogy ö az utolsó bekapott gól előtt,mit reagált volna???? Gyerekemmel járok meccsre,de tegnaptól már nem ö a példaképe.... Hajrá Szeged!

móka hozzászólása
móka16105
2008.11.09. 17:39

Szép volt fiúk,örülök,hogy megtört a jég Szegeden!HAjrá VASAS!!

lacla hozzászólása
lacla16093
2008.11.09. 14:20

Csuviról írt olvasói észrevételek teljesen valósak, nem csak mást kellene állandóan lehúzni és öndicséretet tartani, hanem elismerni azt is amikor gyengébben megy a játék. Üdv

Alma hozzászólása
Alma16092
2008.11.09. 14:02

Hajrá Viktor!Drukkolok neked,csak így tovább!Hajrá Anygalföld!!

nyúl hozzászólása
nyúl16089
2008.11.09. 13:47

hát igen tényleg vége az olimpiának, ismét hasonlóan kedves itt a hangulat...

S. Z. P. hozzászólása
2008.11.09. 13:40

Szeva. És még tegyük hozzá... A Szeged ellen 3, azaz nem negyven, a Vasas ellen 7 támadóhibát fújtak a sporik az MVLSZ hivatalos jegyzőkönyve szerint. Néggyel több kiállítást kapott a Vasas, ez tény. Lehet, volt egy-két könnyebben megadott. A második negyedben tényleg kaptunk ötöt, én a medence másik oldalán álltam a lábmosóvízben, nem tudom megítélni... Azt viszont igen, hogy a Szegednek nem lehetett többet adni nagyon. Nem túlzó és döntő a 7-11-es kiállításarány. A Szeged inkább saját magát okolhatja. Kihagytak két ötméterest. Az elsőt nagyon könnyen megkapták. Az első góljuk nem haladt át a gólvonalon, erről nem beszélt Csuvi. Nem volt gólbíró. De az első negyedben ez még nem döntő. A második negyedben, amikor a Vasas kapta az előnyöket, kihagyta őket, a Szeged akkor vette át a vezetést, sőt, előnyben támadhatott az utolsó 30 másodpercben a két gólos vezetésért, és onnan kaptak két megúszásgólt, úgy, hogy a középen labdát felhozó játékos, Csuvi megajándékozta előbb Dumit, majd Marcit, amit Hosi lőtt be. Ez négy gól különbség, amit ők adtak. És akkor még ott van az utolsó találat, amely kétségkívül Dumi zseniális helyzetfelismerése is volt, de azért az utolsó támadásnál nem lehet ennyire dekoncentráltan védekezni. Jellemző, hogy utána időkérésre kiúszó szegediekkel Csuvi elkezdett üvölteni, mire Kása apu még erősebben leüvöltötte a fejét, miszerint "Csuvi, Te meg se szólalj..." Én szegediként a saját csapatommal lennék kritikus, nem pedig a játékvezetőkkel elsősorban. Azonkívül ebben a sportban sajnos ez a szokás, ha a papíron legerősebbet le akarod győzni, ahhoz bizonyos kínokat ki kell állni és felül kell emelkedni rajta. Évekig csináltuk és üldöztük "ellenszélben" a győzelmet, és elértük. Minden csapatnak példa lehet. Hajrá Angyalföld!

2008.11.09. 08:00

Segitség Csuvinak, hogy min múlott: "Kihagytam az 5 méterest, a második negyed végén 40 mp alatt 2 gólt kaptunk rólam, adtam 3-4 rossz passzt centerbe, stb...." Csak sajnos a fentieket nem lehetett hallani a nyilatkozatában, kellene egy kis önkritika. Szerintem ez a legnagyobb baja a Szegednek, nem pedig a bírók! Nagy az arc, az olimpia már elmúlt!

Én hozzászólása
Én16070
2008.11.09. 02:04

Én nem tudom, de már nagyon idegesít a vizilabda bírók ténykedése, félreértés elkerulése végett: nem csak Magyarországon, hanem nemzetkozileg is... hol ide, hol oda fujnak, ossze vissza, értelmetlenul, a meccs képét ok alakítják ki tobb mint 50 százalékban... megy az agyamra, új szabályok kellenének a vizilabdába, nem tudom milyenek, de újak a bíráskodással kapcsolatban, mert ez már káosz lassan, és válogatott meccsekre is jellemzo ez... persze egy túl jó csapatot még a bírók sem tudnak megveretni egy gyenge ellen, de két hasonló kaliberu csapat kozt manapság már nem az erokulonbség, vagy az aktuális forma dont, hanem a bírók... szomorú ez, és ezt most nem azért mondom, mert szeged drukker vagyok, dehogy (egyébként Egernek szorítok leginkább), de a bírók zavarnak, nagyon zavarnak, és szerintem nem csak engem... a hazai pályának pedig egyáltalán nem szabadna lejtenie egyik fél oldalára sem SOHA... hát milyen dolog már ez kérem?! holnaphoz meg annyit: hogy remélem, nem kerulnek ossze a magyar csapatok, remélem a Szeged nem kapja meg a Honvéden kívul a Possilipot és a Kazanyt sem... bár arról is ok tehetnek, hogy egyáltalán ezek most szóba johetnek, ott kellett volna a csoportban megverni a Barcelonát...

2008.11.09. 00:24

A Vasas 1-0-ra, 2-1-re, 3-2-re. 5-4-re, 6-5-re. 7-6-ra ás 9-8-ra vezetett a meccs közben. Ezek után az a megállapítás, hogy "többnyire a Szeged vezetett" kicsit érdekes.

MangiWeBelieveInYourLifeToo...höhööö hozzászólása
2008.11.08. 23:56

ZSOOOOOOOOOOOOTTTTTIIIIKKKKAAAAAA....ha' micsinaaaataaaa...????

kopi hozzászólása
kopi16064
2008.11.08. 23:14

Kiváncsi vagyok Wesze most is a sok salátára fogja a mai gyenge játékot?Az utolsó az szép volt,de előtte kb. nagy nulla,legalábbis a fizetéséhez képest.

szeva8816063
2008.11.08. 23:04

Szegeden Dumi bohócot csinált Csuviból,ami előfordul,dehogy ezután még Csuvi osztja a csapattársait,még egy olimpiai bajnoktól is pofátlan nagyképűség.