Euroliga - Honvéd-Ethnikosz, Eger-Nagyvárad

hozzászólás, 2008.10.16.

A Honvéd megkezdte Euroliga-szereplését Herceg Noviban, az Ethnikoszt nagyon csúnyán elverték Papeszék. Egerben is megkezdődött a torna. Élő közvetítésünk az Eger-Nagyvárad meccsről:

A torna első mérkőzésén:

Barcelona-Kassa 4:3 (1:1, 0:1, 1:1, 2:0) (A katalánok keretében lévő Szirányi Balázs sérülés miatt nem játszott.)

A csapatok bemelegítenek, egyelőre viszonylag kevesen vannak a lelátón.

Az Eger hozza el a labdát és az első támadás Varga II. Zsolt góljával fejeződik be (1:0).

Mindkét oldalon kimarad egy emberelőny, majd egyenlő létszámnál Nyéki lő át (2:0).

Magyar akció a túloldalon: Monostori jó cselek után a balszélről középre ad és Zentai a gólszerző (2:1)

Egri emberelőny, Kiss Csaba passzát Hárai húza be (3:1). Még másfél perc az első negyedből.

A Nagyvárad javára megítélt ötméterest Szécsi nem tudja hárítani, Kádár Kálmán a gólszerző (3:2).

Feltham szerelése után ismét büntető, Kádár Kálmán ugyanoda lövi, mint az előbb, de Szécsi szögletre tolja a labdát!

Monostori nagy védelmi hiba után talál be (3:3).

Szünet.

A második negyed első eseménye az, hogy Szécsi védi Kádár Kálmán távoli lövését.

Nyéki megúszik a jobboldalon, de a kapusba lő.

Varga II. Zsolt húz a vízről, háttal a kapunak, a labda a felső kapufáról a kapu elé vágódik.

Varga II. Zsolt lövését szögletre védi a kapus.

Hárairól kiállítanak, Nyéki egyből lő, védőről pattan ki a labda.

A túloldalon Szécsi véd.

Varga II. Zsolt lövése lelassul a kapus kezén, és csurog befelé, de nem megy be.

Nagyváradi előny. Időkérés után szépen kijátsszák, majd Diaconu húzza be középről (3:4). Három és fél perc még félidőig.

Feltham hozza fel, nem támadja senki, ezért belövi (4:4).

Bárány Attila fordul és lő -újra vezet az Eger (5:4).

Monostori gyorsan válaszol, távoli lövése a felső kapufáról vágódik be (5:5).

Félidő

Hegedüs gólját érvénytelnítik.

Passzolni nem lehet, Varga II. Zsolt ezért átlő (6:5).

Kádár Kálmán lövését szépen védi szögletre Szécsi.

Kiss Csaba megúszik a szokott helyén, hosszúra lőtt labdájába a kapus ujjheggyel beleér, így nincs gól.

A következő támadásnál Decker Ádám lövését hárítja a kapus, majd a túloldalon Baidoc egy pillanatra egyedül marad a center helyén és nem hibázza el a ziccert (6:6).

Előbb Feltham, majd Nyéki lövését védi a kapus.

Szünet

Zentai Tamás szerencsés gólt lő: félfordulásból ellőtt labdája a felső kapufáról lebpattan, kicsit mintha Szécsi hátát is érintené és véleményesen becsurog, de megadják (6:7).

Varga II. Zsolt másodperceken belül egyenlít (7:7).

Előnyhöz jut az Eger, Gerendás György időt kér. Kevesebb mint két perc telt el az utolsó negyedből.

A fórt szépen kijátszva értékesítik a hazaiak, Nyéki a gólszerző (8:7).

Mindkét oldalon eredménytelen támadások, a bírók már takarékoskodnak a kiállításokkal. - Na jókor mondom, Varga II. Zsoltot kiküldik, a Nagyvárad edzője időt kér. 3.07 van hátra.

A fórt Diaconu értékesíti, a hosszúba lő (8:8).

Nyéki váratlanul lő (9:8).

Kezdődik az utolsó perc, az Egernél a labda, de eladjuk.

Monostori messziről, váratlanul lő, bemegy (9:9)... Még 17 másodperc. Gerendás György időt kér.

Néhány passz után a bírók elveszik a labdát, s kis híja, hogy az utolsó másodpercben az Eger nem kap kik.

VÉGE!

Az Eger péntek este 19.30-kor játszik a Spandau 04 Berlinnel.

A Duisburgi csoportselejtező első napján:

Budva (montenegrói)-Olympic Nice (francia) 18:6 (3:1, 6:4, 5:1, 4:0) Gór-Nagy Miklós kétszer volt eredményes

Korábban, Herceg Noviban:

Honvéd-Etnikosz - élő közvetítés.

A Honvéd hozza el a labdát.

Az első perc után Pappas révén vezet az Etnikosz (0:1).

Vafeiadis kiállítása után Iosep bal keze sül el (1:1).

A negyed közepén a magyar csapat lépéselőnybe kerül, Vindisch a gólszerző (2:1).

Az Etnikosz egyik legrégebbi játékosa, Chatzikiriakakisz egalizál ismét (2:2).

Megint Isosep (3:2).

Szivós Marci (4:2).

Vafeiadis is második gólját lövi (4:3)

Az első negyed vége előtt Szivós Márton büntetőt ront, de nem sokkal később góllal javítja hibáját (5:3).

Vége az első negyednek.

Az ifjú Bátori Bence talál be, egy perc van hátra a negyedből (9:3).

Ismét Bátori (10:3).

Félidő

A szünet után Bátori ott folytatja, ahol abbahagyta (11:3).

Szivós Marci mattolja Petricsevicset (12:3).

Molnár Papesz góljával már közte tíz (13:3).

Vindisch lő gólt fél perccel később (14:3).

A csapatkapitány, Molnár Tamás szerzi a tizenötödik Honvéd-találatot (15:3).

Hosszú idő után betalál a görög csapat is, Papthanaszisz révén (15:4).

Dr. Molnár fél perc leforgása alatt kettővel növeli góljai számát (17:4).

A harmadik negyed utolsó percében Szivós Marci talál be ismét (18:4).

Szünet.

Az utolsó negyedre Lévai Márton áll be Gergely István helyett.

Vafeiadis szépít, amennyiben ez szépnek mondható (18:5).

Borsos Endre is feliratkozik az eredményjelzőre (19:5).

Bátori Bence, sokadszor (20:5).

Jansik Dávid neve is bekerül a jegyzőkönyv gólszerzők rovatába (21:5).

Matajsz Márk góljával már eléggé megalázóvá hízik a különbség (22:5).

A leghosszabb nevű görög játékos, Chatzikiriakakis ismét betalál (22:6).

Molnár Papesz két perccel a meccs vége előtt (23:6).

Még egy Pappas gól is belefér (23:7).

Bátori Bence gólja zárja a mérkőzést (24:7).

Honvéd-Ethnikosz Pireusz 24:7 (5:3, 5:0, 8:1, 6:2)

26 régi hozzászólás

Eger hozzászólása
Eger15588
2008.10.16. 23:47

Sándor, nem tudom kire gondolsz, de Varga Zsolt még messze van az öregségtől :) Két Varga Zsolt volt/van az utóbbi években a köztudatban pólóban, ő Varga II Zsolt és szerencsére elég jó erőben van :)

2008.10.16. 22:42

Jó lesz ez a "kicsi" HONVÉD!!! HAJRÁ MAGYAROK!

SB77 hozzászólása
SB7715585
2008.10.16. 21:35

Ez nem indult valami fényesen az Egernek.Azért a Nagyváradot bizony gólokkal illett volna verni.Csak nehogy az legyen a selejtező sorozat vége mint tavaly.

Sándor15584
2008.10.16. 21:20

jó csak azt hittem hogy Varga Zsolt már visszavonult vagy max levezet öregségére

2008.10.16. 20:41

Sándor! ZF-Eger kerete: 1. Szécsi Zolán, 13. Valics Bence (kapusok) 2. Decker Ádám, 3. Erdélyi Balázs, 4. Nyéki Balázs, 5. Bárány Attila, 6. Kiss Csaba, 7. Hegedűs Gábor, 8. Varga Zsolt, 9. Aaron Feltham, 10. Binder Szabolcs, 11. Bundschuh rik, 12. Hárai Balázs. (mezőnyjátékosok) Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán. forrás: www.egerwaterpolo.hu

Daret15580
2008.10.16. 20:37

...mármint pénteken este játszik a Spandauval... :)

Tomute hozzászólása
Tomute15579
2008.10.16. 20:35

Kár érte...Nem állt még össze a csapat...Kemény lesz a többi meccs is! Hajrá-Hajrá!!!

Sándor15578
2008.10.16. 20:32

A hetedik egri gólt tényleg Varga Zsolt szerezte?(a kérdés valóban kérdés mert csak nagyjából ismerem az egri keretet)

Tomute15577
2008.10.16. 20:30

Szezon előtt párszor vert minket a Nagyvárad...Sejthető volt, hogy nem lesz sima...De ennyire? Hajrá EGER!!! Gyerünk!!!

2008.10.16. 20:16

"A következő támadásnál Decker Ádám lövését hárítja a kapus, majd a túloldalon Erdélyi Balázs egy pillanatra egyedül marad a center helyén és nem hibázza el a ziccert (6:6)." Erdélyi nem az Eger játékosa?