Jadranska Liga: Budva-Herceg Novi 8:8

hozzászólás, 2008.10.14.

A Budva belgrádi szereplése miatt kedden zárult a három ország klubcsapatainak részvételével zajló Jadranska Liga harmadik fordulója. A két magyar érdekeltségű csapat közül egyik sem nyert, igaz, nehéz ellenfeleik voltak. A Kotor méretes vereségbe szalad bele Dubrovnikban, a Budva pedig szoros meccsen, balszerencsésen vesztett pontot otthon a Herceg Novival szemben

Jug Dubrovnik-Kotor 12:6 (4:1, 4:2, 2:3, 2:0)

Mint az eredményből látható, a Kotor csak a harmadik negyedben volt pariban a horvát élcsapattal, de ez kevésnek bizonyult. Kiss Gergely játszott, de nem lőtt gólt a meccsen.

Budva-Herceg Novi 8:8 (3:1, 1:2, 3:3,1:2)

A mérkőzést a montenegrói televízió a tervek szerint élőben közvetítette volna, de a politika közbeszólt: Koszovó montenegrói elismerése miatt Podgoricában utcai zavargások törtek ki, így a televízió legnagyobb bánatunkra megváltoztatta műsorát.

Késő este a találkozón egy gólt szerző Gór-Nagy Miklóstól kértünk beszámolót:

Szinte végig egy góllal vezettünk és volt lehetőségünk növelni ezt az előnyt, elhúzni, de nem tudtunk élni vele. A helyzeteket elkapkodtuk, ne voltunk okosak, megnyerhettük volna ezt a mérkőzést. Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy az utolsó negyedben a kiállítási arány 4:0 volt nekik, át is vették a vezetést,. de szerencsére sikerült legalább egyenlítenünk. Telt ház előtt, jó hangulatú meccset játszottunk. Van még mit okosodnunk - ez a tanulság.

Jadran Split-Koper 11:7 (2:2, 2:1, 3:2, 4:2)
Primorje-Posk 16:6 (3:1, 6:2, 4:2, 3:1)
Mladost Zagreb-Mornar 11:7 (4:2, 0:1, 4:3, 3:1
Sibenik-Medvescak 7:5 (2:2, 1:2, 3:1, 1:0)