Euroliga, Koper - Nyert a Honvéd, nyert a Budva

hozzászólás, 2008.10.03.

Magabiztosan hozta második mérkőzését a koperi Euroliga-kvalifikációs tornán a Honvéd, s szombaton feltehetően csoportdöntőt játszik Gór-Nagy Miklós együttesével, a Budvával.

Lehetőséget kaptak a bizonyításra a fiatalok, akik nem is vallottak szégyent, így a Domino-Honvéd a várt magabiztossággal győzte le az angolokat péntek este Koperben az Euroliga-kvalifikációs selejtezőtornán.

Honvéd-Rotherham (brit) 16:4 (2:1, 6:1, 5:0, 3:2) A Honvéd góllövői: Bátori 4, Molnár 3, Székely, Jansik, Vindisch és Borsos 2, Matajsz

GERGELY ISTVÁN:

Nem volt nehéz dolgunk bár az angolok nagyon lelkesen játszottak. Nálunk a fiataloknak - úgy érzem - szükségük volt erre a mérkőzésre, hogy szokják az Euroliga légkörét. Holnap két mérkőzésünk lesz, ami önmagában is erőpróba, ráadásul az egyik, a Budva elleni kifejezetten nehéz lesz. Szerencsére ma többen pihenhettek, így azért holnap is jó eredményre számítok. A Budva ellen nagyon komoly meccset vívunk majd, de kellenek az ilyen mérkőzések, hogy fel tudjuk mérni, hol tartunk a felkészülésben.

Budva-Donk Gouda 19:6 (5:0, 8:0, 3:5, 3:1) (Gór-Nagy Miklós nem lőtt gólt)

GÓR-NAGY MIKLÓS:

Nehéz ilyen meccsekről nyilatkozni... Az első félidőben jól játszottunk, amit az is mutat, hogy félidőben 13:0-ra álltunk. A második félidő 6:6 lett, de nehéz végig tartani a ritmust és a bírók is kicsit összevissza fújtak. A klényeg, hogy től vagyunk rajta. Holnap nehéz napunk lesz, jön a Koper és utána a Honvéd, hozzájuk képest az eddigiek csak kötelező gyakorlatok voltak. Ma egyébként viszonylag sokat játszottam, a gól azért maradt el, mert általában lefordultunk, az első körben értem föl és a hátsók lőtték a gólokat. A harmadik negyedben keveset voltam bent, az utolsóban pedig kipontozódtam.

Koper (szlovén)-Spandau 04 Berlin (német) 7:9 (3:2, 3:4, 1:2, 0:1)