Szombat esti összefoglaló

hozzászólás, 2008.08.16.

Negyedik helyen végzett a Mohamed Aida, Varga Gabriella, Ujlaky Virginie, Knapek Edina összeállítású magyar női tőrcsapat a pekingi olimpián, míg a diszkoszvető Fazekas Róbert bejutott a keddi 12-es döntőbe.

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott 13-12-re nyert az ausztrál együttes ellen a csoportkör negyedik, utolsó előtti fordulójában, s ha hétfőn nem kap ki Kanadától, első lesz csoportjában és egyenes ágon jut az elődöntőbe.

A doppingvétsége miatti eltiltását letöltő és az utolsó pillanatban csapatba került Fazekas Róbert a 11. helyen került a 12-es fináléba, míg az athéni játékokon második Kővágó Zoltán 21., Máté Gábor pedig 13. lett. A rúdugró Molnár Krisztina és a 400-as futó Petráhn Barbara nem került tovább a selejtezőből. A hétpróbázó Farkas Györgyi a 29. lett.

A férfi 100 méteres síkfutás döntőjét a jamaicai Usain Bolt, elképesztő 9.69 másodperces új világcsúccsal nyerte.

A műugrók 3 méteres küzdelmeiben Barta Nóra a 11. helyen bejutott a vasárnapi döntőbe.

Második lett a C döntőben, így összesítésben 14. helyen zárta a könnyűsúlyú kétpárevezősök küzdelmeit a Varga Tamás, Hirling Zsolt duó.

A bokszoló Kalucza Norbert a nyolcaddöntőben kikapott és ezzel kiesett az 51 kg-osok között.

Az olimpia amerikai úszósztárja, Michael Phelps megszerezte hetedik pekingi aranyérmét is, kivételesen nem világcsúccsal nyerve a 100 méteres pillangó döntőjét. Ezzel beállította az egy olimpián megszerzett elsőségeket illetően honfitársa, Mark Spitz rekordját, aki az 1972-es, müncheni játékok úszódöntőiben jutott el hét bajnoki címig.

A magyar versenyzők szombati eredményei:

ATLÉTIKA:
    -----------
női hétpróba: Farkas Györgyi 29.
női rúdugrás: Molnár Krisztina 26.
férfi diszkoszvetés: Fazekas Róbert 11. dobással döntőbe jutott, Máté Gábor 13., Kővágó Zoltán 21.
női 400 m: Petráhn Barbara 35.

EVEZÉS:
     --------
férfi könnyűsúlyú kétpár: Varga Tamás, Hirling Zsolt 14.

MŰUGRÁS:
    -----------
női 3 m: Barta Nóra döntőbe jutott 11. helyen

ÖKÖLVÍVÁS:
    -------------
51 kg, nyolcaddöntő: McWilliams Arroyo Acevedo (Puerto Ricó-i)-Kalucza Norbert 14-6