Péntek esti öszefoglaló

hozzászólás, 2008.08.15.

Cseh László Európa-csúccsal második helyen végzett 200 méteres vegyesúszásban a pekingi olimpián.

A magyar klasszis, akinek a 400 m vegyes és a 200 m pillangó után ez volt a harmadik ezüstérme a kínai fővárosban, 1:56.52 percre javította saját kontinensrekordját, amelyet 1:56.92-vel tartott 2007. március 29. óta. A szám döntőjét a hatodik pekingi aranyát begyűjtő - immár 12-szeres aranyérmes - amerikai Michael Phelps nyerte 1:54.23 perces világcsúccsal.

A magyar küldöttségnek így négy ezüst- és egy bronzérme van eddig a kínai fővárosban.

Csoportelsőként közvetlenül az elődöntőbe jutott a magyar női vízilabda-válogatott, miután négyese befejező mérkőzésén 10-4-re legyőzte a görögök nemzeti együttesét.

Cseh mellett a gyorsúszó Takács Krisztiánt is dicséret illeti: kilencedik lett 50 méter gyorson. Kis Gergő 1500 m gyorson 19., Dobár Éva 50 m gyorson 41. helyen zárt. Az úszók versenyein péntek reggel összesen három számban dőlt meg a világcsúcs.

A már negyeddöntős magyar női kézilabda-válogatott negyedik csoportmérkőzésén 33-24-ra kikapott a világbajnok Oroszországtól.

Az atléták is megkezdték szereplésüket. A kalapácsvető Pars Krisztián a legjobb eredménnyel, 80,07 méterrel teljesítette a vasárnapi döntőbe jutáshoz szükséges szintet. A súlylökő Kürthy Lajos 34. lett.

Rosszul szerepelt a kisöbű sportpuska 50 m-es fekvő számában Sidi Péter, aki 39. lett, míg a Boczkó Gábor, Imre Géza, Kulcsár Krisztián, Kovács Iván összeállítású férfi párbajtőrcsapat a csalódást jelentő 5. helyen végzett.

Barta Nóra bejutott az elődöntőbe, azaz a legjobb 18 közé a műugrók 3 m-es versenyében, a másik magyar, Kormos Villő ugyanakkor a 30 főt felvonultató selejtező után befejezte szereplését, miután 24. lett.

Továbbra is a szörfös Gádorfalvi Áron áll a legjobban a magyar vitorlázók közül. A negyedik olimpiáján szereplő Gádorfalvi az ötödik futamban a 24. helyen ért célba, ezt, mint legrosszabb eredményt, kiejtheti, s a 17. pozícióban várja a folytatást. A szintén szörfös Detre Diána és Laserben indult Berecz Zsombor egyaránt a 23. helyen futott be. Előbbi a 22., utóbbi a 33. összetettben.

A Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpárevezős egység a C döntőben, azaz a 13-18. helyért folytathatja szereplését, miután megnyerte alsóági középdöntős futamát.

Bor Barna cselgáncsozó a plusz 100 kilósok küzdelmeiben helyezetlenül járt.

Volt két doppingeset is. Pozitív doppingtesztet produkált az észak-koreai Kim Dzsong Szu, aki férfi szabadpisztolyban ezüstérmes, légpisztolyban pedig bronzérmes lett. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság bejelentette, hogy Kimet megfosztja érmeitől. Ezek szerint férfi szabadpisztolyban a kínai Tan Cung-liang (Tan Zongliang) lett a második, és az orosz Vlagyimir Iszakov a harmadik. Légpisztolyban az amerikai Jason Turneré a bronzérem.

Az észak-koreai sportlövőn kívül a talajon utolsó, 82. helyen záró Thi Ngan Thuong Do vietnami tornász doppingolt.

--------
férfi könnyűsúlyú kétpár: a Varga Tamás, Hirling Zsolt egység futamgyőztesként a C döntőbe jutott

KÉZILABDA:
    ------------
nők, B csoport, 4. forduló: Oroszország-Magyarország 33-24

MŰUGRÁS:
    -----------
női 3 m: Barta Nóra 18. helyen elődöntőbe jutott, Kormos Villő 24.

SPORTLÖVÉSZET:
    -------------------
kisöbű sportpuska, 50 m, fekvő: Sidi Péter 39.

-------
férfi párbajtőrcsapat: Magyarország (Boczkó Gábor, Imre Géza, Kulcsár Krisztián, Kovács Iván) 5.

VÍZILABDA:
nők, B csoport, 3. forduló: Magyarország-Görögország 10-4 - elődöntős a magyar csapat