Vasárnap esti összefoglaló

hozzászólás, 2008.08.10.

Cseh László révén megszerezte első érmét a magyar küldöttség a pekingi olimpián: az úszó 400 m vegyesen Európa-csúccsal lett második a világcsúccsal győztes amerikai Michael Phelps mögött. Rajta kívül két magyar olimpiai pontszerző is volt vasárnap: a párbajtőröző Boczkó Gábor negyedik, a szintén 400 vegyesen úszó Kis Gergő pedig hatodik lett.

Azok az úszók, akik a délutáni előfutamban szerepeltek (Szepesi Nikolett, Kovács Norbert, Pecz Réka, Rudolf Roland és Kapás Boglárka), valamint a hajnalban versenyző Dara Eszter nem jutottak tovább az elődöntőbe, illetve a fináléba.

Boczkón kívül másik két magyar párbajtőröző is érdekelt volt vasárnap: az Európa-bajnok Imre Géza a 16, a világbajnok Kulcsár Krisztián pedig a 32 között kapott ki. Előbbi 12., utóbbi 18. helyen zárt.

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott megkezdte szereplését, a friss Európa-bajnok Montenegró volt az ellenfél, és 10-10 lett a vége.

A cselgáncsozó Ungvári Miklós hiába kezdett jól, első két mérkőzését megnyerte, végül helyezetlenül zárt. Csalódnia kellett az ökölvívó Káté Gyulának, a 64 kg-os kategóriában a 32 között 9-5-re kikapott az ír John Joyce-tól.

A sportlövő Csonka Zsófiának nem sikerült a bravúr, légpisztolyban 29. lett, és lemaradt a döntőről.

A tornász Böczögő Dorina egyéni összetettben és egyik szeren sem jutott döntőbe. Az összetettben elért 54,450 pontja az 52. helyet jelentette. Legerősebb szerén, ugrásban 12. lett.

A Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpár futamában harmadik lett, és a keddi reményfutamba kényszerült.

Bemutatkozott Pekingben a Dream Team, azaz az amerikai kosárlabda-válogatott, amely 101-70-re múlta felül a házigazda kínaiakat.

A magyar versenyzők vasárnapi eredményei:

CSELGÁNCS:
    ----------
Ungvári Miklós, 66 kg-ban bejutott a legjobb 16 közé, de helyezetlenül zárt.

EVEZÉS:
    -------
A Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpár evezős futamában a harmadik lett, ezzel a keddi reményfutamban indul.