Szlovákia húsz alatt megúszta

hozzászólás, 2008.07.05.

Jó formában, szép megoldásokkal, látványos vízilabdázással győzte le csoportja leggyengébb csapatát a magyar válogatott szombaton a malagai EB-n. A meccs szerencsétlen momentuma, hogy Varga Tamás és Biros Péter is sérülést szenvedett. Pavlik doktor a vlv-nek adott videónyilatkozatában elmondta, hogy a helyzet egyik esetben sem vészes, Csuvi biztosan játszhat vasárnap és valószínűleg Biros Peti is hadra fogható lesz.

Magyarország-Szlovákia 19:3 (5:1, 5:1, 6:1, 3:0)
Malaga, v: Reemnet (holland), Sadekov (orosz)
Magyarország: Nagy V. - Varga T. 1, Madaras 4, Kásás 1, Kiss G. 3, Biros 2, Kis G. 1. Csere: Varga Dénes 2, Hosnyánszky 2, Benedek 2, Varga Dániel, Molnár T. 1. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Szlovákia: Gogola - Zatovic, Seman, Palascsak 1, Baco, Grutka, Kolarik. Csere: Nedbal 1, Hrosik 1, Janicek, Mravik, Galis. Szövetségi kapitány: Ante Nakic
Gól - emberelőnyből: 10/5, ill. 5/1
Ötméteresből: 1/1, ill. 2/1

Ha nem kezdi az EB-t a világbajnok horvátok elleni sikerrel Kemény Dénes legénysége, akkor is abszolút esélyese lett volna a második csoportmérkőzésének, ráadásul Szlovákiát az eddigi 30 találkozóján kivétel nélkül legyűrte a magyar együttes. A málagai meccsen inkább az volt az alapkérdés, hogy az északi szomszédoknak eddig lőtt 387 gólt mennyivel növelik Benedek Tiborék, és túllépik-e a 400-as szintet.

Túllépték, ráadásul már a 3. negyedben, de addig is szinte bemutatót tartott a Kemény-csapat. Kezdte Biros Péter az első percben, biztos kézzel lezárva a megúszásából adódó helyzetet. Aztán jöttek a többiek szép sorban, Kiss Gergely büntetőjével lett 5:1, a harmadszor is eredményes, a legvégére négyig jutott Madaras Norbert révén 9:2, aztán Hosnyánszky Norbert bombája nemcsak a 13:3-as állást eredményezte, hanem a nevezetes 400. magyar gólt is egyben. A vége pedig 19:3-as, fölényes magyar siker.

Sajnos a harmadik negyedben Biros Péter és Varga Tamás is megsérült. Ráadásul úgy, hogy bár őket ütötték meg, a büntést is ők kapták... Pavlik Gábor szerint rendben lesznek a fiúk, Varga Csuvi szemhéját máris összeragasztotta, a Biros-féle szájsérülések pedig állítólag gyorsan gyógyulnak. (Kásás Zoltán a fényképezőgépével csinált néhány fotót az öltözőben, ez egyiken Biros Peti arca látszik közelről - mit mondjuk, jelenleg nem egy matyó hímzés...)

Vasárnap, a csoportriválisok közül harmadikként a görögök következnek, 12:30 órától.