Világliga-szuperdöntő: Szerbia győzött, Montenegró csak negyedik

hozzászólás, 2008.06.23.

Elmaradt a nagy izgalom, Szerbia az elődöntőben magabiztosan kiütötte Montenegrót, majd a döntőben simán győzött az USA ellen. A bronzérmet Ausztrália szerezte meg, miután diadalmaskodott Montenegró felett. Kiváncsian várjuk a döntőbe jutott amerikaiak jövő heti szereplését Leéányfalun a magyar válogatott ellen.

Szombaton a helyosztókkal folytatódott a Világliga-szuperdöntő Genovában. Az alsóházi küzdelmek során is izgalmas mérkőzésekre került sor, kicsit meglepetésnek számít, hogy Kanada legyőzte Olaszországot, utóbbiak végül csak a csalódást keltő 7. helyen végeztek.

Az elődöntőben két izgalmas meccs volt várható, azonban az első találkozó hamar eldőlt, miután a szerbek a nagyszünetben már 6:2-re vezettek Montenegró ellen. Ezután még az is belefért, hogy Sapics büntetőjét Radjen kivédte. A montenegróiak elsősorban tragikus emberelőny-kihasználásuknak (9/1) köszönhették vereségüket.

A második elődöntőben a két tengerentúli csapat, az USA és Ausztrália játszott egymással. Az amerikaiak már 5:2-re és 7:5-re is vezettek, de elsősorban Campbell vezérletével Ausztrália mindkétszer kiegyenlített. A büntetőpárbaj során Campbell volt az első hibázó, de Bailey büntetőjét kivédte az ausztrál kapus, Quinlivian. Martin hibája már végezetesnek bizonyult, így az amerikaiak először jutottak a döntőbe.

A harmadik helyért zajló találkozón Montenegró három perccel a befejezés előtt még 7:5-re vezetett az ausztrálok ellen, de végül Whalan, és Martin két góljának köszönhetően alulmaradt, így Ausztrália 2007 után sorrendben másodszor lett bronzérmes a Világligában.

A döntő csak két negyedig volt izgalmas. Sefik bravúros védéseinek következtében az amerikaiak félidőig csak egy gólt lőttek, amire Vujasinovics kétszer válaszolt. A harmadik negyed elején, még 2:1-nél Azevedo ötméteresét Sefik kivédte, ami döntőnek bizonyult. Ezután a szerbek megléptek, vezettek már 5:3-ra is, a legnagyobb különbség, a négy gól a találkozó végén alakult ki. (7:3). Zárásként Sefik kivédte Hutten büntetőjét is, így Szerbia sorrendben negyedszer nyerte meg a Világligát.

Eredmények:

Alsóházi helyosztók:

5.-8. helyért:
Spanyolország-Görögország 11:10 (0:2, 3:1, 1:2, 3:2/4:3) - ötméteresekkel
Kanada-Olaszország 10:8 (1:2, 4:2, 3:3, 2:1)

9. helyért:
Kína-Egyiptom 23:5 (5:1, 5:1, 8:2, 5:1)

7. helyért:
Olaszország-Görögország 11:7 (0:1, 4:3, 4:0, 3:3)

5. helyért:

Kanada-Spanyolország 9:10 (3:3, 3:3, 2:1, 1:3)

Elődöntők:

Szerbia-Montenegró 13:3 (2:1, 4:1, 3:0, 4:1)
Gólszerzők: Vujasinovics 3, Prlainovics 2, Szavics 2, Ikodinovics, Nikics, Pekovics, Pijetlovics, Sapics, Udovicsics, ill. Brguljan, Gojkovics, M. Janovics

USA-Ausztrália 11:10 (2:1, 3:1, 0:3, 2:2/ 5:4) - ötméteresekkel
Gólszerzők: Azevedo 2, Bailey 2, Powers 2, Varellas, ill. Campbell 3, Figlioli 2, Neesham 2

3. helyért:

Montenegró
-
Ausztrália 7:8 (3:2, 2:1, 0:2, 2:3)
Gólszerzők: Gojkovics 4, N. Janovics, Paskovics, Uskokovics, ill. Figlioli 2, Franklin, Maitland, Martin, Neesham, Whalan, Woods

Döntő:

Szerbia-USA 7:3 (1:1, 1:0, 2:2, 3:0)
V: Margeta (szlovén), Turcotte (kanadai)
Szerbia: Sefik – Prlainovics 1, Radjen, Udovicsics 2, Szavics, Ikodinovics 1, Nikics, Filipovics, Pijetlovics, Sapics 1, Vujasinovics 2, Pekovics. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicsics
USA: Moses – Varellas, Hudnut, Powers, Wright, Merlo, Beaubien, Azevedo 2, Bailey 1, Hutten, Smith, Mann, Brooks. Szövetségi kapitány: Terry Schroeder

Stuttgartban:

A második napon átköltözött a mezőny a sváb fővárosba Stuttgartba, és ott folytatódott a négy csapatos torna. A horvátok magabiztosan győztek Szlovákia ellen, a németek 3:8-ról ugyan visszakapaszkodtak a görögök ellen, de győzniük nem sikerült. A zárónapon Horvátország visszavágott a szerdai vereségért, így megnyerték a tornát Görögország és Németország előtt.

Eredmények:

Horvátország-Szlovákia 14:6 (3:1, 3:0, 3:4, 5:1)

Görögország-Németország 12:11 (3:1, 3:2, 2:3, 4:5)

Görögország-Szlovákia 9:6

Horvátország-Németország 13:8 (5:3, 1:1, 2:1, 5:3)

A végeredmény: 1. Horvátország, 2. Görögország, 3. Németország, 4. Szlovákia

Imrek

4 régi hozzászólás

wp07 hozzászólása
wp079306
2008.06.24. 09:23

Reménykedjünk hogy az ellenfelek ilyen rosszak...

Peti hozzászólása
Peti9292
2008.06.23. 13:24

Vagy ennyire jók a szerbek, vagy ennyire rosszak az ellenfelek (pl. Montenegró).

Norberto hozzászólása
2008.06.23. 10:21

A szerbek ellen az utolsó 3 meccsen 25 fórból 1-et(!) értékesítettek az ellenfelek. Ez azért elsősorban az ellenfelek kritikája. Úgy látszik, hogy idén (is) ránk vár a megtisztelő feladat, legyőzni őket. Hajrá fiúk!

Én hozzászólása
Én9284
2008.06.23. 00:47

Na tessék....a Görögök gyengébb választékból tudnak 2 csapatot indítani egy időben 2 tornán...mi egyet sem....Am. meg grat a Szerbeknek, nem gondoltam volna, h ilyen sima lesz...Montenegró még azért le van maradva a testvérétől...Ez már ahogy látom teljes Szerb csapat volt...csak talán Čirič hiányzott...És grat az Ausziknak és a Jenkiknek is, sztem ők még túl is teljesítették önmaguk terveit...főleg USA...Ott is alakulóban van valami...A Spanyolokat meg a Gorogoket azért nem szabad leírni, ezek csak B csapatok voltak...