Meglepetés a Világliga-szuperdöntőn - USA-Montenegró 7:6

hozzászólás, 2008.06.21.

Befejeződtek a küzdelmek a Világliga-szuperdöntő csoportfázisában. Az A csoportban továbbjutott két csapat közül az USA meglepetésre legyőzte Montenegrót, a B csoportban nem történt semmi váratlan, így tengerentúli és szerb-montenegrói csata lesz a döntőért.

A jövő szerdán Leányfalun szereplő amerikai válogatott először a tartalékos spanyolokat verte magabiztosan, köszönhetően a 5:0 arányú második negyednek. Az utolsó fordulóban aztán végig szoros csatában legyőzték a montenegrói válogatottat, köszönhetően elsősorban annak, hogy Nikola Janovics az utolsó pillanatban büntetőt hibázott. Ebben a csoportban a másik két mérkőzésen Kína először Montenegrótól, aztán Olaszországtól kapott ki. Így a hazaiak meglepetésre csak a negyedik helyen végeztek a csoportban, ezzel az 5-8. helyért a kanadaiakkal, a spanyolok a görögökkel játszanak.

A B csoportban a görög-ausztrál találkozó tétje a továbbjutás volt. Az ausztrálok legyőzték a görög B-válogatottat, elsősorban jó csapatjátékukkal, hiszen tíz játékos is gólt szerzett, többek között a kapusuk, James Stanton is! A szerbek elleni csoportdöntőn aztán a két középső negyedben góltalanok maradtak, így simán kikaptak. Kanada előbb szintén sima vereséget szenvedett a szerbektől, majd csak egy gólt kapva győzte le Egyiptomot, így a csoport harmadik helyén végzett. Az elődöntőben az egyik ágon a két tengerentúli azaz Ausztrália és az USA küzd a döntőért, míg a másik ágon Szerbia Montenegró ellen játszik.

Eredmények:

A csoport:

Kína-Montenegró 7:13 (2:2, 1:5, 2:3, 2:3)
Gólszerzők: Lijun Yu 2, Zhongxing Ling, Jun Li, Zhiyu Wu, Jinmin Xie, Zhidong Han, ill. Danilovics 3, Brguljan 2, Ivovics 2, Gojkovics, Ml. Janovics, Ni. Janovics, Paskovics, Radovics, Trajkovics

Spanyolország-USA 4:11 (2:2, 0:5, 2:2, 0:2)
Gólszerzők: Mallarach, Marsal, Roca, Rodriguez, ill. Azevedo 3, Varellas 3, Hutten 2, Bailey, Beaubien, Powers

Montenegró-USA 6:7 (1:0, 2:2, 2:2, 1:3)
Gólszerzők: Gojkovics, N. Janovics, Paskovics, Ticsics, Trajkovics, Uskokovics, ill. Azevedo 2, Powers 2, Bailey, Hutten, Varellas

Kína-Olaszország 8:15 (1:5, 2:5, 4:3, 1:2)
Gólszerzők: Zhidong Han 2, Zhongxing Ling, Yuangzhong Qiu, Lijun Yu, Thiyu Wu, Jinmin Xie, Jun Liang Guo, ill. Sottani 4, Gallo 3, Mangiante 2, Bencivenga, Binchi, Gitto, Felugo, Lapenna, Mistrangelo

A csoport végeredménye:
1. USA 10 p., 2. Montenegró 8 p., 3. Spanyolország 6 p., 4. Olaszország 6 p., 5. Kína 0 p.

B csoport:

Kanada-Szerbia 4:11 (0:1, 2:5, 1:2, 1:3)
Gólszerzők: Graham 2, Feltham, Miller, ill. Prlainovics 3, Sapics 3, Filipovics 2, Ikodinovics, Pijetlovics, Szavics

Görögország-Ausztrália 9:13 (2:5, 2:3, 4:2, 1:3)
Gólszerzők: Katszunisz 2, Koheliasz 2, Blanisz, Delakasz, Katszulakisz, Papadopulosz, Vulgarakisz, ill. Woods 3, Whalan 2, Stanton, Campbell, Franklin, Figlioli, Martin, McGregor, Cotterrill, Beadsworth

Szerbia-Ausztrália 11:5 (3:3, 2:0, 4:0, 2:2)
Gólszerzők: Sapics 3, Udovicsics 2, Vujasinovics 2, Filipovics, Nikics, Prlainovics, Szavics, ill. Figlioli, Figlioli, McGregor, Neesham, Whalan

Kanada-Egyiptom 17:1 (4:0, 3:0, 5:0, 5:1)
Gólszerzők: Diggle 4, Jung 3, Ruse 3, Boyd 2, Mitchell 2, Graham, Marks, Miller, ill. Ashraf

1. Szerbia 12 p., 2. Ausztrália 9 p., 3. Kanada 6 p., 4. Görögország 3 p., 5. Egyiptom 0 p.

Az elődöntők párosítása:
Szerbia-Montenegró
USA-Ausztrália

Eközben Esslingenben:

Négy csapat részvételével rangos nemzetközi tornára kerül sor a németországi Esslingenben, ahol a vendéglátó SSV Esslingen megalakulásának 100. évfordulóját ünneplik. Három olimpiai résztvevő a világbajnok, Horvátország, valamint Görögország és Németország is a teljes keretével lép fel, a torna negyedik résztvevője Szlovákia.

A horvát-görög mérkőzés szorosan alakult, a horvátok 4:2-re vezettek, majd a görögök négy gólt lőve fordítottak, de aztán tovább folytatódott a hullámzás, 8:7-nél Horvátország, 9:8-nál Görögország volt előrébb. 46 másodperccel a vége előtt Djogas egyenlített, majd Hinics egy időkérés után 26 másodperccel a találkozó lefújása előtt megszerezte a győztes gólt.

Az első játéknap eredményei:

Horvátország-Görögország 10:9 (4:2, 1:4, 2:1, 3:2)
Gólszerzők: Buslje, Vrdoljak, Kunac, Jokovic, Smodlaka, Djogas, Barac, Hinic, Boskovics, Sukno, ill. C. Afrudakisz 3, Kokkinakisz 2, Teodoropulosz 2, Chizasz, Milonakisz

Németország-Szlovákia 9:6 (1:1, 1:3, 4:0, 3:2)