Tizennégy magyar gól a Pro Recco-Florentia meccsen!

hozzászólás, 2008.04.23.

Furcsa meccseket játszottak az olasz bajnokság rájátszásának első fordulójában. Meglepetés végül sehol sem született, csak majdnem.

Gólparádét hozott az olasz bajnokság rájátszásában a Pro Recco-Florentia mérkőzés. A Recco 0:2, 1:3-ról fordított és végül 19 gól különbséggel(!) győzte le a meglehetősen tartalékos firenzeieket. Madaras és Benedek négyszer, Kásás és a túloldalon Hosnyánszky háromszor volt eredményes. Érdekesség, hogy Benedek Tibor négy góljából hármat egymás után dobott a második negyedben úgy, hogy az első és a harmadik között mindössze 92 másodperc telt el.

A Nervi kis híján elkapta a Posillipót, méghozzá Nápolyban, de három negyednyi szívós és eredményes játék után Märcz csapata összeroppant, hiába fordult vezetéssel az utolsó negyedre, zsinórban hat gólt kapott és elbukta a meccset.

Megszenvedett a hazai győzelemért a Savona, amely a nagyon izmos Sorival került össze a rájátszásban. A Recco fiókcsapata vendégként, a rendes játékidő lejárta előtt négy másodperccel(!) megszerezte a vezetést. A Savona edzője időt kért, majd amikor játékba került a labda, Whalan javára szabaddobást ítéltek, s a sértett egyetlen másodperccel a dudaszó előtt bedobta a labdát. A hosszabbítást a hazaiak 2:1-re megnyerték, így végül érvényesült a papírforma.

Eredmények (felsőház):

Pro Recco-Florentia 27:8 (7:4, 7:0, 7:2, 6:2) (Madaras és Benedek 4-4, Kásás 3, illetve Hosnyánszky 3)

KÁSÁS TAMÁS:

Ez vízilabda volt a javából! :-)

MADARAS NORBERT:

Ekkora különbségre nem számítottam, de ez főként annak volt köszönhető, hogy az elsőszámú kapusuk nem játszott eltiltás miatt, aki helyettesítette nagyságrendekkel gyengébb (finoman fogalmazva!).

HOSNYÁNSZKY NORBERT:

A kapusunk a múltkori kiállítás miatt el volt tiltva, egy 17 éves kissrác védett, aki életében nem szerepelt még meccsen. A második centerünk sem játszott, mert egy röntgenvizsgálatnál találtak nála valami problémát. Amíg az elsőszámú centerünk bírta, addig jól tartottuk magunkat, vezettünk 2:1-re, majd 3:1,re, sőt, 4:1 is lehetett volna, de kihagytunk egy ziccert...

- Aztán egy ötméterest is...

- Igen, az én voltam...

Posillipo-Nervi 14:10 (3:4, 3:2, 2:3, 6:1) (Märcz 1)

Savona-Sori 12:11 (3:4, 4:1, 1:3, 2:2)

Brescia-Catania 18:9 (3:1, 5:3, 5:2, 5:3)

A páros mérkőzések két győzelemig tartanak, a következő forduló szombaton lesz.

2008.04.24. 23:24

A második centerrel mi a helyzet? Ő tuti nem játszik szombaton? Bocsi a sok kérdésért. :))

S.O.S.7206
2008.04.24. 22:00

Ha Norbi esetleg tényleg olvassa azért kiváncsi lennék a véleményére, hogy szerinte 10 gólos vereség alatt megusszaák a második meccset? Ha nem lesz az elsőszámú kapus (Minetti Luca? jól tudom?), akkor gondolom sajnos nem sok esély lesz rá sajnos. Na de ha visszatér? Hajrá Norbi, én szurkolok nagyon!