Eger-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2008.04.20.

Kezdődik a magyar bajnokság döntője! Húsz perccel kezdés előtt zsúfolásig megtelt az egri Bitskey Aladár fedett uszoda. A csapatok melegítenek. Élő közvetítésünk a helyszínről.

Biros hozza el a labdát Kovács Róbert elől. Kis Gábor ellen kontra.

Steinmetz Ádámról kiállítás. Varga Dániel lövését Szécsi szögletre védi. Az újabb lövés a blokkról megy ki.

Nagy Viktor véd.

Mátyás kimegy Kis Gáborról. Körbejátsszák a labdát, Biros balról belövi (1:0).

Gyors válasz, Steinmetz Ádám belövi Binder mellől (1:1).

Kis Gábor klasszikus centergólja (2:1).

Steinmetz Barnabás elveszti a labdát, Varga II. Zsolt megúszik, beadja Birosnak, aki pöccint, de kapufa.

Steinmetz Ádám csavarját védi Szécsi.

Takács megy ki, a Vasas-védelem két lövést is blokkol, kivédekezve az emberhátrányt. A labda az Egernél marad, Nagy Viktor szögletre védi Varga II. Zsolt lövését. Másfél perc még a negyedből.

Szécsi beadásra várva kimozdul a kapuból, Steinmetz Barna távolról lő, de Szecska visszaér.

Biros lövését blokkolja Steinmetz Barnabás.

Áll a játék. Stzeinmetz Ádám arcából ömlik a vér.

Kovács Róbert lövését Szécsi védi.

Szünet.

Császár hozza el Tóth Márton elől.

Kovácsot kiállítják, az Eger kapufát lő, kiegészül a Vasas, aztán kontra.

Decker Ádám kimegy. Varga Dániel hátulról átlő (2:2).

Mátyás labdát szerez, a túloldalon Varga II. Zsolt blokkol.

Császár kapufát lő.

Birosról kiállítják Varga Dánielt. Biros biztos kézzel belövi (3:2).

Steinmetz Ádám visszatér.

Hegedüst kiküldik, Steimetz Ádám lövését blokkolja Kis Gábor, de a labda a Vasasé és Mátyás Zoltán hatalmas gólt lő (3:3).

Egri előny, a lövés blokkolva.

Nagy Viktor védi Feltham lövését.

Varga Dániel lövése a felső lécről a képzeletbeli gólvonalra pattan, Szécsi kikotorja.

Kontra az Eger ellen.

Mátyás lövése a kapufáról kimegy.

Feltham lapos lövését Nagy Viktor szögletre védi.

Varga II. Zsolt szabaddobás-lövését ketten blokkolják.

Mátyás lövése megint a kapufa éléről vágódik ki.

Kiss Csaba lövést mímel, de passzol Varga II. Zsoltnak - kapufa!

Emberelőnyhöz jut a Vasas, de passzolgatás közben véget ér a negyed.

Nagyszünet

(Méhes Jenő, a Vasas szakosztályigazgatója eltiltása miatt a zsűriasztal mellett jegyzetel. Mögötte Kovács István, a Honvéd napokban menesztett edzője álldogál.)

Ismét az Eger szerez labdát, ezzel elúszik a Vasas emberelőnye. Fórba kerül az Eger, de Kis Gábor elhibázza.

Steinmetz Barnabás Császár György blokkoló keze mellett hatalmas erővel lő a rövidbe - először vezet a Vasas (3:4).

Varga Dániel passza a védőről leváló testvérnek, Varga Dumi pedig értékesíti a ziccert (3:5).

Rossz centerbejátszás, újra a Vasas jöhet, az akció vége oldalháló.

Mátyás kiáll. Császár éles szögből belövi (4:5).

Mindkét oldalon vitatott helyzetben szerzi meg a labdát a védelem a center elől.

Vasas-fór. Tóth Márton szembe kerül Szécsivel, a kapus védi a lövést.

Nagy Viktor védi Kiss Csaba távoli lövését.

Varga Dénes ötméterest harcol ki, először Varga Dániel áll a labdához, de átengedi Katonásnak, aki a kiugró Szécsi mellett a jobb sarokba lő (4:6).

Feltham lövését Kovács blokkolja. Gerendás György arca falfehér.

Katonást kiállítják, Feltham kapufát lő. Labdát szerez a Vasas.

Steimetz Barna lövését blokkolja Matajsz, de így a Vasasnál marad a labda. Rossz passz után az Eger szerzi meg, sőt, emberelőny! Gerendás időt kér. Egy támadásnyi idő van hátra a negyedből. Az előny kimarad, blokkról megy ki alabda.

Szünet.

Az Eger szerez megint labdát. Az első támadás végén Császár kapufás gólt lő (5:6).

Mátyás fölé ejt.

Mátyás kipontozódik. Az Eger ziccerig passzol, Kis Gábor a gólszerző (6:6).

Vasas-előny. Varga Dániel lövése előbb szöglet, a következő próbálkozásnál Szécsi kezét érintve becsúszik a labda a kapufa mellé (6:7).

Varga II. Zsolt azonnal értékesíti az Eger javára megítélt emberelőnyt (7:7).

Vasas-előny, Kovács Róbert erős lövésénél megint Szécsi keze a mandiner (7:8).

Biros felúszás közben valahogy egyedül marad. Nem is gondolkozik sokat, hatalmas gólt lő (8:8).

Az Eger átvehetné a vezetést, de Varga II. Zsolt ellen kontra. A Vasas időt kér, kevesebb mint 3 perc van hátra.

Vasas-lövés, a kipattanóra úszó Varga Dénest visszahúzzák, nincs sípszó.

A túloldalon Steinmetz Ádám nem engedi elvégezni a szabaddobást, jogos a kiállítás. Az előny kimarad, de az Egernél marad a labda. Már lejárna a támadóidő, amikor a vízről kapura húzzák, Nagy Viktor szögletre nyomja a labdát. Gerendás időt kér.

Fór nincs, az utolsó perc következik. Döntetlennél hosszabbítás lenne.

A Vasas megkaparintja a labdát, az Eger visszaszerzi, de kontra. A Vasas időt kér.

0:22-nél a vendégek eladják a labdát, de nincs már gól, hosszabbítás következik, kétszer 3 perc.

HOSSZABBÍTÁS

Először szerzi meg a Vasas a labdát a ráúszásnál - Kovács Róbert.

Előnyben a Vasas, de a lövés a blokkról kimegy.

Kiss Csaba lövését Nagy Viktor védi.

Varga Dániel lövését Szécsi bravúrral védi.

Kis Gábort Varga Dénes szereli centerben.

Kontra a Vasas ellen, Kis Gábor egyedül vezeti kapura de beérik oldalról és szerelik.

Steinmetz Ádám kiemelkedik és zúgó kapufát lő.

Hegedüs megúszik, Varga Dániel szabálytalanul szereli, kipontozódik és ötméteres! Biros Péter biztos kézzel belövi (9:8).

A Vasas még kap egy előnyt, de nagyon a negyed végén, az idő szorításában, kényszerből leadott lövést Kiss Gábor és Szécsi együttes erővel blokkolja.

Szünet

Megint Kovács hozza el a labdát.

Steinmetz Ádám messziről ejt, fölé.

Varga II. Zsolt a támadóidő lejártakor hatalmas gólt lő (10:8).

A Vasas időt kér. 2.03 perc van hátra.

Kovács Róbert akkor dob hatalmas gólt, amikor az egriek már lefordulnak róla a támadóidő vége felé (10:9).

Kis Gábor ellen kontra.

Steinmetz Ádámról kiállítás, Varga Dénes éles szögből, balról belövi (10:10).0.50 van hátra.

Nyéki mellédobja.

A Vasas jön, de elveszti a labdát. Nyéki és Heinrich részben a víz alatt, részben felette "összezördül". A labda az Egeré. Gerendás 13 másodpercnél időt kér.

Három másodperccel a vége előtt Varga II. Zsolt szabaddobásból betalál a blokkoló kéz mellett (11:10).

VÉGE!

Eger-Vasas 11:10 (2:1, 1:2, 1:3, 4:2/1:0, 2:2) - hosszabítás után
Eger, v: Németh A., Petik A.
Eger: Szécsi - Decker, Nyéki, Kiss Cs., Hegedűs, Biros 4, Kis G. 2. Csere: Binder, Varga II Zs. 3, Matajsz, Feltham, Császár 2. Edző: Gerendás György
Vasas: Nagy V. - Mátyás 1, Kovács R. 2, Varga Dániel 2, Varga Dénes 2, Steinmetz B. 1, Steinmetz Á. 1. Csere: Takács B., Tóth M., Katonás 1, Heinrich, Hőna. Edző: Földi László
Gól - emberelőnyből: 12/5, ill. 10/4
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Mátyás (26. p.), Varga Dániel (35.p)
Kiállítva cserével, végleg: Katonás (24.p.), Nyéki (38. p.)

A párharc állása: 1:0 az Egernek

35 régi hozzászólás

móka hozzászólása
móka7103
2008.04.20. 21:07

Családi okok miatt nem lehettem ott,majd megszakadt a szívem!Nagyapámat kellett vinnem a kórházba,szombaton meg meló azért nem tok felutazni Debrecenből!De hétfőn ott leszek,ha esik,ha fúj,ha leszakad a Föld akkor is!!No meg május 2-án a Komjádiban is teli torokból fogom üvölteni,hogy:HAJRÁ VASAS!!ANGYALFÖLD!!!Kár hogy nyerhető meccset engedtünk ki,de messze még a vége,fordítani fogunk!!!

BB hozzászólása
BB7096
2008.04.20. 20:17

Gratulálok! Én ott voltam és jo meccs volt! Az izgalom a tetőfokán volt:)--->HAJRÁÁÁ EGER!!!

Katus hozzászólása
Katus7072
2008.04.20. 15:19

Gratulálok az Egernek!! Hát igen Kedves Tina, ez tényleg csúnya volt, de se baj, MAJD PÉNTEKEN A KOMIBAN!!!!! HAJRÁ VASAS!!!

Józsi47 hozzászólása
2008.04.20. 14:48

Gratulálok az Egernek! Nem játszottak jól,de nagyon akartak és végül a nagyobb frisseség mellettük döntött. Remélem pénteken visszavágunk.Hajrá Vasas!

2008.04.20. 14:36

hát ez csúnya volt:(:( PÉNTEKEN HAJRÁ!! Azért meglátszik h KisCsuvinak a válogatottban a helye...!!!!

2008.04.20. 14:25

Úgy látszik az Eger csk-ja ma nagyot meccsel...negyedik...és még nincs vége...:))). Hajrá Eger!

2008.04.20. 14:24

ekkora izgalom, EgeRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR gyözzzzzz, relemem:)))

2008.04.20. 14:13

Á de nem szeretem a hosszabításokat:( HAJRÁ VASAS!

2008.04.20. 14:12

gerendasnak nem lett volna idöt kernie, de igy is gyözünk!!! HAJRAAAAAA EgERRRRRRRRR

2008.04.20. 13:57

Behalok a gép előtt...hajráááááá Egerrrrr!

2008.04.20. 13:55

Hihetetlen nagy izgalom van, hajr? EGER:)

Angyalka hozzászólása
2008.04.20. 13:45

Hajrá VASAS!!!!!!!!!!!!!!Biros te meg ne lőjjé kapura!!!!!

2008.04.20. 13:24

Gyuszikám emlékszel amikor égett a hajam?

Vikcó7043

Biros!!!!!!!!!:))))))))))) Jól van Peti!:))))))))

2008.04.20. 12:56

Hajr? EGER, remélem szépek lesztek, mint én voltam annak idején... mikor a nagy Szivost dögönyöztem....Hajr? EGER, Jozso

Vikcó7037
2008.04.20. 12:55

Valóban jó lehet a hangulat:)! Hajrá Eger!

Tina7036
2008.04.20. 12:46

HAJRÁ VASAS!HAJRÁ VASAS!HAJRÁ VASAS!! Kár, hogy nem lehetek ott a helyszínen:(irigylem azokat akik ott vannak...