Hevesi győzelem az indulatos Eger-Szeged-meccsen

hozzászólás, 2008.02.18.

Izgalmas, vízben és vízparton egyaránt indulatos jelenetekkel tarkított mérkőzésen az Eger csapata legyőzte a bajnokság listavezetőjét. A vasárnap esti egri találkozón a két csapatban összesen hét válogatott kerettag szerepelt, s közülük elsősorban a két kapus, Szécsi és Baksa, valamint az egri csapatkapitány, Biros és Varga II. Zsolt nyújtott kiemelkedőt. Élő közvetítésünk, valamint Szécsi Zoltán, Kis Gábor, Biros Péter és Baksa László nyilatkozata:

A listavezető a harmadik helyezett otthonában. Élő közvetítésünk az Eger-Szeged bajnokiról Egerből, a Bitskey Aladár uszodából.

Felsorakoztak a játékosok a bemutatáshoz, a kezdőcsapatokban nincs meglepetés.

Elkezdődött a rangadó, az Eger hozta el a labdát.

1:0 - rögtön az első támadás végén kettős emberelőnyhöz jut a hazai csapat, a helyzetet Kiss Csaba értékesíti jobbról.

A túloldalon is előny, ám Szécsi bravúrral véd.

Weszelovszky levadássza Hegedűs pontatlan beadását.

2:0 - Újabb egri előny, újabb gól. A körbejáratott labda Birosnál köt ki, aki nagy erővel lövi el a labdát, Baksa tehetetlen. Három perc telt el.

Varga Tamás lövését hihetetlen reflexmozdulattal hárítja Szécsi.

Az Eger támadóideje lejár, Felthamnak már lőni sincs ideje...

Két perccel a negyed vége előtt Weszelovszky lő veszélyes szögből, balról, Szecska megint nagyot véd. A túloldalon kontra.

2:1 - Szécsit és Birost kiállítják, hangosan fütyül a közönség a bírói döntés miatt. A dupla fór végén Weszelovszky araszol lövőhelyzetig, majd könnyedén belövi a ziccert.

A gól után Gerendásnál kis híján elszakad a cérna, Tóth Kálmán fogja vissza, így az egriek edzője "megússza" egy sárga lapos figyelmeztetéssel.

2:2 - Weszelovszky előnygóljával egyenlítenek a vendégek. Fél perc van a negyedből.

A negyed utolsó mozzanataként Kis Gábornak próbálják centerbe játszani a labdát, de a szegedi védők - kissé nehézkesen ugyan, de - szerelik.

Szünet

Kezdődik a második felvonás, Biros elöl Juhász elhozza a labdát.

Weszelovszky László nagyon él a vízben. Most is ő lövi rá, de távoli labdája Szécsinek csemege.

Egri előny végén Kis Gábor húzza a kapu mellé a labdát.

Korolija félig tud csak ráfordulni Kis Gábor szorításában, így a lövés is gyengére sikerül, Szécsi fogja.

Biros középre adott labdáját könnyedén szerzik meg a vendég védők, nagyjából ugyanez lejátszódik a hazai kapu előtt is.

3:2 - Korolija áll ki (harmadik hibája, nem jöhet már vissza), az előny végén a csapatkapitány Biros lövi ki a ficakot, miután hajszálpontos passzt kap Kiss Csabától. Három perc van a félidőig.

Baksa is bemutat egy bravúrt, Binder elemi erejű löketét paskolja ki a kapu torkából.

Feltham kezéből a lövés előtti pillanatban kicsúszik a labda...

4:2 - a fél pályán át repül a labda, amikor megérkezik a ziccerbe került Varga II. Zsolt kezéhez, ő nem hibázik, kilövi a bal alsót.

A negyed utolsó támadását a Szeged vezeti. Varga II kiáll, testvére mellédurrant.

Nagyszünet

Nagy küzdelem folyik a vízben, komoly egyéni párharcokat láthat a Bitskey uszoda telt házas közönsége. A birkózás a a játék rovására megy, ettől függetlenül izgalmas, eseménydús a találkozó.

A harmadik ráúszásnál Biros hozza el a labdát.

4:3 - Lehmann veszi észre a centerpozícióba somfordáló Varga Tamást, passzol, Csuvi pedig magabiztosan belövi.

Decker nagy helyzetet hagy ki.

Biros célozza meg a bal felsőt, Baksa kitornássza a labdát a léc alól.

A kiállítási arány 7:8 ebben a pillanatban.

Három perc telt el a második félidőből. Nyékit kiszórják a játékvezetők, Gyöngyösi András időt kér.

Az időkérés után megjáratja a labdát a Szeged, Juhász lövi rá, de a lövés elakad Decker blokkoló kezén.

Decker ugrik ki a védelemből, ezzel labdát szerezve. Varga II. Zsoltot indítja, aki kihagy ugyan egy ziccert, de közben társa ellen szabálytalankodnak középen. Ötméteres.

5:3 - a büntetőt Biros végzi el. Ő jobbra lő, Baksa az ellenkező irányba mozdul. A negyed közepén járunk.

Császár száguld végig a jobboldalon, középre adott labdájára nincs érkező ember.

6:3 - Varga II. Zsolt nagy gólt lő. Két perc van a negyedből.

Balatoni Máté távolról próbálkozik, méterekre elkerüli a kaput a lövés.

Miközben Gerendás méltatlankodik a játékvezetői ítéletekkel szemben, Varga II. Zsolt telibe lövi a felső lécet.

Vége a harmadik negyednek, az utolsó töltényt Hegedüs durrantotta el - a blokkba.

Szünet

Biros és Balatoni az utolsó ráúszásnál. Biros könnyedén hozza el. A csapatkapitány távoli bombájába Baksa éppen hogy csak bele tud nyúlni.

7:3 - Varga II. Zsolt középről lövésre vállalkozik. A labda a bal kapufáról a gólvonal mögé csorog.

Kicsit áll a játék, mert a játékvezetők ellentétetesen ítéltek... A bírói diskurzus eredményeképpen a Szeged támadhat, a helyzet azonban kimarad. Hat perc van a mérkőzésből.

Hegedűs harmadszori nekifutásra rá tudja lőni a védők gyűrűjében, mellé.

Kontrát kap az Eger, az induló akció végén Kis Gáborhoz kerül a labda, ejteni próbál, de Baksa eléri.

7:4 - Varga Péter szerez gólt.

Varga Pétert kiállítják, Gerendás György időt kér, 4:15 a hátralévő idő.

8:4 - Az időkérés után, az egri előny végén Nyékit játszák tisztára, ő meghálálva a passzt a jobb alsóba lő.

Deckert állítják ki Varga Tamásról. Komlósi lövését Szécsi bravúrral hárítja.

Komlósi ellen ötméteres. A szegedinek ez a harmadik hibája.

9:4 - Biros és Baksa második párharcát is a hevesi csapatkapitány nyeri.

A szegedi szakvezetőt, Juhász Györgyöt a zsűriasztalhoz tessékelik, mert folyamatosan reklamál.

Császár György úszik meg, az üresen (pontosabban Varga Tamással a nyomában) érkező Hegedüsnek passzol középre, Baksa hatalmas bravúrral véd.

Két perc van hátra.

Gyöngyösi András időt kér, de nem hívja magához fiait, inkább az a célja, hogy lehiggadjanak a kedélyek.

9:5 - Weszelovszky fór végén laza csuklómozdulattal helyez a kapu bal oldalába, Szécsi most lemaradt.

10:5 - Decker Ádám emelkedik ki hat-hét méterre Baksa kapujától, zavartalanul lőhet - a kapu bal oldalába.

Utolsó perc.

Lehmann emel, fölé.

10:6 - a Szegedé az utolsó szó, Monostori szinte a dudaszó pillanatában lő gólt.

Vége. Az Eger ünnepel, a Szeged beletörődött a vereségbe.

Eger-Szeged 10:6 (2:2, 2:0, 2:1, 4:3)
Eger: Szécsi – Decker Á. 1, Kiss Cs. 1, Kis G., Biros 4 (2/2), Hegedüs, Nyéki 1. Cs: Matajsz, Varga II. Zs. 3, Binder, Feltham, Császár. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
Szeged: Baksa – Lehmann, Varga T. 1, Komlósi, Balatoni, Weszelovszky 3, Korolija. Cs: Juhász, Varga P. 1, Monostori 1, Éles. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 9/3
Ötméteresből: 2/2, ill. 0
Kipontozódott: Korolija (12.p.), Komlósi (30.p.)

2008.02.19. 20:28

VÉgre igazán hozzáértők is írnak a fórumba!!! Csak így tovább, hajrá Eger! :-)

Tomute hozzászólása
Tomute5200
2008.02.18. 12:28

Igen, Ádám nagyot alkotott (most is) !!! Srácok! A Fradi meccsre nagyon odafigyelni!!!!!!!!!!!!!!!

OOOOOOLLLLLLLÉÉÉÉÉÉÉÉ hozzászólása
2008.02.18. 02:23

Nem csak a válogatottak játszanak jól, hanem "nem válogatott" játékosok is nyújtanak kiemelkedőt! Decker Ádám ma a meccs egyik legjobbja volt, kipontozta az ellenfél centerét, kettő 5m-est csinált és lőtt egy gyönyörű gólt! Szép volt Ádi, csak így tovább(nem ez volt az első kiemelkedő teljesítményed idén)! Bravo!

valaki.... hozzászólása
2008.02.17. 23:32

Szegény Baksa ,sajnáltam . Megint csomot védet de valahogy nem megy a szegednek.Csuvira 3 mentek a többiek meg eléggé kutyák voltak.. Nehéz helyzetben van a szeged és szerintem , a tojásnak menni kéne mert nem igazán tud ujjat mutattni, mindig csak ugyan az van a szeged játékában.. Meghát más dolgok is mennek szegeden....

moysi hozzászólása
moysi5186
2008.02.17. 21:10

A Végén Gyöngyösi papírzsebkendőt kapott ajándékba az egri "B" középtől...Szegényke sírt.Vajon holnap is lemond, mint a LEN kupa meccs után?

2008.02.17. 20:23

viszont örüljetek,mert elég esélyes,hogy az eger minden meccsét nyeri már.ami még kérdéses és jo meccs lesz a szeged -vasas és a szeged-honvéd...más rangadó már nincs szentem

JFK hozzászólása
JFK5181

Szerintem a Szeged a második! Azt hiszem egy kicsit jobb a gólaránya.

jaksó5180
2008.02.17. 20:19

hondéd első 30pont eger második 30pont szeged harmadik 30pont vasas negyedik 26pont