Etnikosz Pireusz-Honvéd - élő közvetítés

hozzászólás, 2008.02.10.

Munkatársunk, Kánya Dávid Pireuszból küldi az információkat. Élő közvetítés az Euroliga csoportmérkőzésről, amelyen a Honvéd célja az "életben maradás". Tudósításunk a Volvo Autó Hungária Kft. támogatásával készül.

A csapatok felsorakoztak a bemutatáshoz. A Honvédnál ezúttal Bisztritsányi Dávid pihen, míg az Etnikosznál egy változás történt a Vasas elleni felálláshoz képest: az Olympiakosz elleni 12:5-re elveszített görög rangadón megsérült Ralakonas helyett Stelatos kap játéklehetőséget. Szurkoló nem sok van, a VIP páholy teli, máshol csak elvétve ülnek nézők. (Talán nem véletlen: az Etnikosz pont nélkül áll a csoportban.)

Ha úgy játszanak a görögök, amilyen hangosan a "Hajrá Etnikosz"-t kiáltották, akkor nem lesz gondja a Honvédnak.

Vindisch és Chatzikiriakakis úszott a labdáért. Mire a görög nevét leírtam Vindisch már el is hozta a labdát.

A Honvéd-támadás kontrával ér véget, a görögöké büntetővel, amit Szivós ellen ítélnek. Mazis hibába lőtte be a megítélt ötméterest, bemozdult az ötösön belülre, ezért a találat érvénytelen!

Ismét Mazis próbálkozik, távoli lövése Gergelynek csemege.

0:1 - Hat perc van hátra a negyedből, amikor Molnár Tamásról letépik a sapkát. A megítélt szabaddobást az ötös vonaláról Papesz belövi.

0:2 - Szép összjáték végén Vindisch lövi el jobbról, Karampetsos tehetetlenül néz a háta mögé.

1:2 - Vári kiáll, a fór végén Stelatos húzza a labdát a kapuba. A negyed közepén járunk.

Az Etnikosz addig passzolgat a támadásnál, míg lejár a 30 másodperc.

Vári körülbelül 8 méterről lő, a blokkban elakad a labda.

Vindisch száguld végig a jobboldalon, visszajátssza a labdát Kiss Gergőnek, a löket a blokkoló kezek között akad el.

1:3 - Szivós centerezett Hárainak, akiről kiállítanak egy hellén védőt. Pufi remek ütemben adja vissza a labdát Szivósnak, aki könyörtelenül bevarrja. Egy perc még a negyedből.

2:3 - Székelyt kiállítják (a kiállítási arány is 2:3), a fór végén Stelatos eredményes.

A Honvéd vezeti a negyed utolsó támadását, amelynek végén Vári lövi el a labdát, Karampetsos véd.

Szünet

Ezúttal Székely Bulcsú és Chatzikiriakakis úszik a labdára, a görögök hozzák el.

Mazis nagy kapufát lő.

A Honvéd támadásánál sem Bárány, sem Fodor nem tud lőni, Kiss Gergőhöz kerül a labda, a csapatkapitány bombáját Karampetsos bravúrral fölé tolja.

Báránynak centereznek, ám szabálytalankodnak ellene. Az emberelőny végén Gór-Nagy lövi rá, ismét Karampetsos...

2:4 - Bárány nagyon jól játszik ezekben a percekben. Újabb kiállítást harcol ki, majd a támadás végén ő a gólszerző, igaz, meg kell említeni Szivós Marcit is, akitől hajszálpontos passzt kapott.

3:4 - Vlontakis centerben kap egy labdát Kokkinnakistől, szépen csavarja be Gergely kapujába, sajnos.

Öt perc van a félidőig.

4:4 - Megúszik Mazis. Hiába liheg a nyakán Molnár és Vári, nem érik utol, a görög pedig belövi.

Gergely bravúrral véd, Paján begyűjti a labdát. A görög kispad vehemensen reklamál (szabálytalanságot láttak), a bíró rájuk szól.

4:5 - Két perc van a negyedből, amikor Gergely kiváló ütemben mozdul ki egy beadásra. Észreveszi az elölragadt Molnárt, aki megúszik a kapott labdával és a ziccer végén szépen emeli a kapuba a labdát.

Vári kiállítása után Blanis lő, szerencsére kapufa.

4:6 - Hárai kap szép átadást Vindischtől. Amilyen szép volt az átadás, olyan szépre sikerült a lövés, Karampetsosnak reagálni sincs ideje.

Harmatgyenge görög lövés az utolsó másodpercekben, igen távolról.

Nagyszünet.

Egyelőre nincs ok aggodalomra. A bírók korrektül vezetik a meccset, a fiúk kezdenek belerázódni. Sajnos több támadást elkapkodtunk, ezért a "csak" kétgólos vezetés.

Vindisch sípszó előtt indul a harmadik ráúszásnál, ezért visszafújják azt. Második nekifutásra Chatzikiriakakis megszerzi, de pár másodpercig van csak nálunk, kontrát fújnak.

Milonakis ejt, Gergely könnyedén gyűjti be a labdát.

4:7 - Kiss Gergő centerezik Báránynak, Milonakist kiállítják. Kicsit szárítják a labdát a mieink a levegőben, majd Kiss Gergő behúzza a jobb alsóba.

Gór-Nagy Miklóst kiküldik, Blanis lövi kapura, de Fodor kicsit lelassítja a labdát, na meg Blanist is.

Kontra ellenünk. Az Etnikosz támadásának végén Fodor kiáll, az Etnikosz edzője időt kér, 5 perc van a negyedből.

5:7 - Stelatos igencsak szerencsés gólt lő. A labda megpattan a blokkon és Gergely kezén is, így talál utat a Honvéd kapujába.

5:8 - Vindischnek lőnie kellett a támadőidő miatt. Jól megoldotta, a labda már a gólvonalon túlra száguldott, amikor megszólalt a támadás végét jelző duda.

Gergely hatalmas bravúrral hárít egy közeli lövést.

5:9 - Molnár Papesz olyan lazán (és gyönyörűen) emeli át a labdát Karampetsos fölött, mitha egy sima edzőmeccsen lennénk. Két perc van a harmadik negyedből.

Kicsit "úsztatják" a bírók a csapatokat, kontra, kontra, és kontra. Közben van időm megszámolni, 4:7 a kiállítási arány.

6:9 - Megúsznak a görögök, a ziccert Mazis értékesíti, Gergely csak belepiszkálni tud.

Egy perc van a negyedből, Emmanouilidist kiállítják, Kovács István időt kér.

Az időkérés után körbejár a labda, Szivós próbálja megjátszani centerben Kovács Olivért, ám a görögök szerelik a Honvéd játékosát.

A negyedbeli utolsó támadást mi vezethetjük, ám a lövés előtt (három másodperccel a dudaszó előtt) kontrát fújnak.

Szünet.

A záró felvonás elején ismét a leghosszabb nevű görög, Chatzikiriakakis és Vindisch úszik, a görög szerzi meg a labdát.

Mazis lő, Gergely véd.

7:9 - Gór-Nagy kényszerül 20 másodperces pihenőre, a hátrány végén Mazis kilövi a bal alsót.

Kicsit elhamarkodottan dicsértem a bírókat. Újabb fórt kapnak a görögök, Vári harmadik hibája. Az emberhátrányt kivédekezzük.

Hárai kap középen labdát, az Etnikosz védői büntetlenül kínozzák meg a víz alatt.

A görög támadás végén Szivós gyűjti be a labdát, kicsit segítik a hazai csapatot a bírók.

Szivós Marcit állítják ki, aki joggal néz kérdőn a bíróra. 3:35 van hátra, amikor a görög vezetőedző kikéri a második idejét.

Az időkérés után Mazis próbálkozik, Gergely mellé tolja a labdát.

8:9 - A sarokdobás után megint a görögök legjobbja, Mazis akciózik. Ezúttal Gergely a vesztes kettőjük párharcából.

8:10 - Kiss Gergely átadására szépen emelkedik ki Bárány, közelről a kapuba húz. Két és fél perc még.

Fodor és Kiss Gergő együttes erővel hiúsít meg egy hellén akciót. Két perc.

8:11 - Szivós Márton nyugalomra inti a társakat, amikor középen azon gondolkodik, hogy kinek adja a labdát. Úgy dönt, nem adja senkinek, mintegy hat méterről lő egy hatalmas gólt. Másfél perc a meccsből.

A találkozó utolsó perce Honvéd-támadással indul.

8:12 - Blanis kiáll Bárányról, az előny végén ismét Szivós villan. 37 mp. maradt még.

Szivós begyűjt egy átadást 10 másodperccel a vége előtt. A játékosok megállnak, még peregnek az utolsó másodpercek, amikor már gratulálnak egymásnak a vízben.

VÉGE!

Etnikosz Pireusz-Honvéd 8:12 (2:3, 2:3, 2:3, 2:3) G.: Molnár és Szivós 3-3, Vindisch és Bárány 2-2, Hárai, Kiss G.