Hétközi forduló Olaszországban - 15 magyar gól

hozzászólás, 2008.01.24.

Egyetlen meglepetést hozott az olasz bajnokság hétközi fordulója. Az élcsoporthoz tartozó csapatok közül csak a Savona kapott ki (le is csúszott a harmadik helyről), a Recco továbbra is szárnyal. Hosnyánszky négy akciógólt dobott Firenzében, Märcz négy gólja nagyon kellett a Nervinek a Savona legyőzéséhez, Benedek háromszor talált be a Recco meccsén, ahol a másik két magyar is feliratkozott egyszer a góllövő-listára.

A forduló meccsét Nerviben játszották, ahol a hazaiak az elveszített első negyed után megrázták magukat és fordítottak, s biztosan, öt góllal győzték le a LEN Kupából most kiesett Savonát. A meccs keménységét jelzi, hogy a két csapat tagjai közül összesen heten idő előtt fejezték be a játékot! Märcz Tamás négy góljából kettőt ötméteresből szerzett.

A Pro Recco továbbra is száz százalékos - nem is fenyegette veszély ezt a mérleget, hiszen a gyenge képességű Padova legyőzése nem eleve nem okozhatott gondot Kásáséknak, akik szinte már sóvárognak egy nehéz ellenfél után...

MADARAS NORBERT:

Nyertünk, ma sem kellett nagyon erőlködnünk. Úgy látszik ez egyelőre egy ilyen év/bajnokság! Azért jó lesz már, ha lesz egy pár nehezebb, élesebb meccsünk!

Eredmények:

Pro Recco-Plebiscito Padova 20:5 (6:2, 5:0, 4:3, 5:0) (Benedek 3, Madaras és Kásás 1-1)

Nervi-Savona 12:7 (4:5, 3:0, 2:0, 3:2) (Märcz 4)

Florentia-Chiavari 22:9 (6:3, 6:3, 5:1, 5:2) (Hosnyánszky 4)

Cremona-Salerno 7:5 (2:1, 2:2, 2:1, 1:1) (Varga I. Zsolt gól nélkül zárt)

Bogliasco-Lazio 10:8 (1-4, 3-1, 3-1, 3-2) (Haufe Tamás 2, Munkácsi most nem volt eredményes)

Brescia-Sori 13:10 (3:4, 4:2, 2:2, 4:2)

Catania-Posillipo 5:11 (3:0, 1:5, 0:3, 1:3)