Etnikosz Pireusz-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2007.12.22.

Nem sokkal az Etnikosz Pireusz-Vasas Euroliga-csoportmérkőzés kezdete előtt mintegy 100 nézőt számolt meg a lelátón kiküldött tudósítónk, Kánya Dávid. Hozzátette: ennek is a fele rendőr. Élő közvetítésünk a Volvo Autó Hungária támogatásával:

A görögök hozzák el a labdát, az első támadást kibekkeljük, a mi támadásunknál kontrát fújnak.

0:1 - Varga Dénes középről lő gólt

1:1 - Kalakonasz egyenlít. Hat perc még a negyedből.

1:2 - Vlontakisz lövését Nagy Viktor védi, majd a túloldalon Tóth Márton középről, laposan betalál

Már 3:0 a fórarány az Etnikosznak, de ezzel nem sokra mennek, jól védekezik a Vasas

1:3 - Varga Dumi kilövi a felső sarkot. Még három perc az első negyedből

1:4 - jobboldalról Tóth Márton betalál, ez volt az első emberelőnyünk. Egy perc még.

1:5 - Katonás blokkol a kapunk előtt, majd a támadás végén ő szerzi a Vasas ötödik gólját

Szünet

Nyugodtan, fegyelmezetten játszanak a piros-kékek, a görögök támadójátékában nincs sok fantázia, de valószínűleg éppen azért, mert a mieink határozottan, jól védekeznek.

Vlontakisz centerjátékára építenek a görögök. Előbb Steinmetz Barna, majd Kovács Robi kénytelen kiállni róla, de mindkét hátrányt kibekkeljük.

1:6 - a negyed közepén járunk, Varga Dumi és Dani passzolgat egymással, majd Dani belövi

2:6 - Milonakisz szépít

3:6 - peches gólt kapunk, a görög lövése a kapufáról Nagy Viktorra pattan, s onnan a hálóba. 2:40 perc még a negyedből

Kokkinakisz, majd Milonakisz kerül ziccerbe - két Nagy Viktor-bravúr! A túloldalon Katonás fölé lő. A negyed utolsó támadását a görögök vezetik, megint Milonakisz lő, Viktor véd.

Félidő

4:6 - az első támas során járatják a labdát a görögök, majd Chatzikiriakakis belövi

5:6 - a következő görög támadás végén Milonakisz szép ejtése, s már csak egy gól a Vasas előnye

(Érdemes megjegyezni, hogy 9:3 a kiállítási arány a görögöknek.)

6:6 - Vasas-támadásnál(!) állítják ki Steinmetz Ádámot. Mazisz egyenlít

6:7 - Varga Dénes lóbálja a labdát, az egyik lóbánál az egész görög védelem elmozdul, így Dumi zavartalanul lő a kapuba

6:8 - Heinrich Dudu a jobboldalról bal kézzel a jobb alsóba. Még három perc a negyedből

7:8 - egymás után négyszer ítéltek kontrát ellenünk, így a negyedben már egyetlen támadásunkat sem tudjuk befejezni. Az utolsó kontrát követően gólt is kapunk, Kokkinakisz csökkenti újra egygólosra a Vasas-előnyt

Szünet

7:9 - egy perc telt el a negyedből, Varga Dénes passzát Varga Dani baloldalról, emberelőnyben belövi

7:10 - újra három gól a Vasas előnye!! Kovács Robi végigúszott a baloldalon, nem váltott ki rá a védő így zavartalanul értékesíthette a ziccert

8:10 - továbbra is jó a védekezésünk, vagy a kapufa ment, vagy Barna szerel, illetőleg hatásos a blokk, ám aztán a center Vlontakisz betalál. Még három perc van hátra a meccsből

Mazisz kapufát lő, a görög edző 26 másodpercnél kikéri a második idejét. A labdát azonban elvesztik, a Vasas kijátssza a hátralévő néhány másodpercet.

VÉGE!

26 régi hozzászólás

Katka6 hozzászólása
Katka64719
2007.12.22. 21:57

Nagyon köszönöm Nektek, ezt a szép karácsonyi ajándékot!!! Mindenkinek Békés,Boldog ünnepeket kívánok!!!!!

TZS hozzászólása
TZS4716
2007.12.22. 20:30

Szép volt fiúk! Köszönjük szépen, nagyon kellett ez e győzelem! És köszönjük Dávid! :-))) Mindenkinek Áldott Karácsonyt kívánok!