Recco-siker a rangadón és Marcz-ötös az olasz bajnokságban

hozzászólás, 2007.12.17.

ENGLISH VERSION // Csúcsrangadót játszottak a hétvégén az olasz bajnoki pontvadászatban. A két pontveszteség nélküli csapat egymással találkozott, s a várakozásnak megfelelően a Pro Recco nyert. Kásás és Madaras kék-két góllal vette ki részét a Recco sikeréből. Magyar párharc zajlott a Nervi-Florentia meccsen, amelynek végén az ötgólos Märcz Tamás örülhetett: egy találattal legyőzték Hosnyánszkyékat.

Camogliban, a megszokottnál melegebb hőmérsékletű vízben játszották le a Pro Recco-Brescia mérkőzést. A vendégek az elején nagyon jól játszottak, 3:2-re és 4:3-ra még vezettek is. Az első negyedet a Recco ikszre hozta, s ettől kezdve jött a henger…

Norbiék a végére maguk is elfáradtak, de éppen a brusztolós, saját magukból is sokat felemésztő játékstílussal teljesen felőrölték a bresciaiakat, és simán hozták a mérkőzést. Érdekessége volt a meccsnek, hogy a két Calcaterra egymás ellen játszott, s az ő párharcukat is a reccós fivér nyerte: Alessandro három gólt lőtt, míg Roberto csak kettőt.

A Pro Recco hétfő reggel elindul, hogy szerdán Volgográdban játssza le soron következő Euroliga-csoportmeccsét.

KÁSÁS TAMÁS:

A forgatókönyv a szokásos volt. Szoros az eleje, aztán szép lassan felőröltük őket. Nagyon „fizikális” meccs volt, ráadásul meleg volt a víz. Nyertünk, de számítottunk rá.

MADARAS NORBERT:

Az elején nagyon sok gól volt, az első negyedben összesen nyolc. Fontos volt, hogy a második negyedtől jobban védekeztünk, ezt a negyedet meg is nyertük három góllal, s ez az előny megmaradt a végére. Összességében azért nem volt könnyű, és eléggé el is fáradtam.

Eredmények:

Pro Recco-Brescia 12:9 (4:4, 5:2, 2:1, 1:2) (Kásás és Madaras 2-2, Benedek nem szerzett gólt)

Posillipo-Savona 8:7 (1:2, 1:1, 4:2, 2.2)

Cremona-Sori 16:16 (5:5, 5:5, 5:1, 1:5) (Varga I. Zsolt 3)

Catania-Chiavari 14:6 (4:1, 4:2, 3:1, 3:2)

Nervi-Florentia 11:10 (2:2, 2.2, 2.3, 5:3) (Märcz Tamás 5, illetve Hosnyánszky 1)

Bogliasco-Salerno 9:7 (0:1, 4:3, 3:1, 2:2

Lazio-Plebiscito 6:8 (2:1, 2:0, 1:5, 1.2) (Munkácsi nem szerzett gólt)