Csendes olasz forduló

hozzászólás, 2007.11.26.

ENGLISH VERSION // Nem hozott meglepetést az olasz bajnokság hétvégi fordulója. Magyar szempontból 1:4 a mérleg, vagyis a honfitársunkat foglalkoztató klubok közül csak egy nyert, a többi kikapott. A győztes természetesen a Pro Recco, amely 18 góllal verte az idén bizony gyengécske Chiavarit.

Mangiante és Udovicsics kivételével valamennyi mezőnyjátékos góllal vette ki a részét a Recco szombat esti, Chiavari elleni 18 gólos győzelméből. A beteg Tempesti helyett Washburn védett és még pénteken is úgy nézett ki, hogy Madaras Norbert nem játszik, mert bevérzett a szeme, amibe a szerdai marseille-i Euroliga-meccsen kaptak bele. Végül játszott és két gólt lőtt, akárcsak Benedek. Kásás egyszer volt eredményes.

Madaras Norbert:

Valószínűleg a bajnokság leggyengébb csapatával játszottunk és a 7:0-ás első negyed után már nehéz volt komolyan venni a meccset! Körülbelül két negyednyit játszottam, a szemem rendben van, bevérzett ugyan, de jól látok vele.

Ami a jövő hetet illeti, hosszú hetünk lesz, kedden megyünk Nápolyba, szerdán a Posillipóval játszunk tévés bajnoki meccset, onnan Cataniába, a hétvégi bajnoki színhelyére, s csak vasárnap térünk vissza Reccóba.

A Nervi csak egyetlen negyedet rontott el Cataniában, a Szeged LEN-Kupa-ellenfelénél, emiatt azonban vesztesként hagyta el a szicíliai várost. Märcz Tamás egy gólt szerzett. (A találkozót a Szeged-Catania-meccs miatt már szerdán megrendezték.) A Lazio nagyon kikapott otthon a Savonától (Munkácsi egygólosként zárt), a Cremona pedig otthon is csak megszorítani tudta a Posillipót (Varga I. Zsolt: 1). Tisztesen helytállt a Florentia Bresciában, de a hazaiak győzelme igazából nem fordott veszélyben (Hosnyánszky: 2).

Eredmények:

Pro Recco-Chiavari 21:3 (7:0, 5:1, 4:2, 5:0) (Madaras, Benedek 2-2, Kásás 1)

Catania-Nervi 8:7 (3:4, 1:2, 3:0, 1:1) (Märcz 1)

Lazio-Savona 7:15 (1:3, 0:3, 2:4, 4:5) (Munkácsi Róbert 1)

Cremona-Posillipo 8:10 (1:1, 1:2, 2:2, 4:5) (Varga I. Zsolt 1)

Brescia-Florentia 18:16 (2:2, 7:4, 4:3, 5:7) (Hosnyánszky 2)

Salerno-Padova 18:16 (2:2, 7:4, 4:3, 5:7)

Bogliasco-Sori 8:9 (1:3, 3:3, 3:3, 1:0)

A bajnokság alapszakaszát hét meccs után három pontveszteség nélküli, 21 pontos csapat vezeti, a Pro Recco, a Savona és a Brescia. A reccósok állnak a tabella élén, miután a legtöbb gólt dobták és a legkevesebbet kapták az egész mezőnyben.

A góllövőlistán a legeredményesebb magyar Madaras Norbert 17 találattal, ami a holtversenyes hatodik helyezéshez elegendő.