Szürke olasz forduló - Hosi-négyessel és Madaras-triplával

hozzászólás, 2007.11.04.

Az alapszakasz harmadik fordulóját rendezték meg a hétvégén Olaszországban. Meglepetés nem történt és a laziós fiatal Munkácsi Róbert kivételével minden magyar idegenlégiós gólt szerzett. A prímet a "firenzei" Hosznányszky Norbert és a Pro Reccóban triplázó Madaras Norbert vitte négy, illetőleg három találattal.

A vártnál talán kicsit nehezebben, de azért természetesen biztosan győzött a Pro Recco az olasz bajnokság alapszakaszának harmadik fordulójában, szombaton Padovában. Madaras Norbert három gólt szerzett, Benedek Tibor és Kásás Tamás egyszer volt eredményes. Említésre érdemes, hogy a meccs során a két balkezes magyar mintegy öt percig együtt volt a vízben.

A Florentia magabiztosan vette el a pontokat a továbbra is kínlódó Chiavaritól, Hosnyánszky Norbert egy ötméteres mellett két emberelőnyből volt eredményes és egy akciógólt is szerzett.

A Cremona salernói kirándulását Varga I. Zsolt egy góllal tette emlékezetessé - csapata nagy fölénnyel nyert.

Hiába játszott jól és szerzett két gólt a Nervi csapatában Märcz Tamás, a Nervi simán kikapott Savonában.

Eredmények:

Plebiscito Padova-Pro Recco 8:13 (1:3, 2:4, 3:4, 2:2) (Madaras 3, Kásás és Benedek 1-1)

Lazio-Bogliasco 11:8 (4:4, 0:2, 3:1, 4:1) (Munkácsi Róbert nem szerzett gólt)

Posillipo-Catania 13:5 (3:3, 5:0, 3:1, 2:1)

Sori-Brescia 8:9 (1:2, 4:2, 1:2, 2:3)

Savona-Nervi 13:8 (2:1, 4:2, 4:4, 3:1) (Märcz 2)

Salerno-Cremona 7:17 (3:5, 2:1, 1:5, 1:6) (Varga I. Zsolt 1)

Chiavari-Florentia 9:18 (2:5, 1:3, 3:4, 3:6) (Hosnyánszky 4)

A Pro Recco első igazi bajnoki erőpróbája szerdán lesz, amikor Kásásék a Varga Zsoltot felvonultató Cremonával játszanak - az új Recco első mérkőzésén éppen tőlük szenvedtek vereséget az Olasz Kupában, október elején.