FACEBOOK

Budapesti sorsolás - élő közvetítés(?)

Budapesti sorsolás - élő közvetítés(?)
hozzászólás, 2007.11.04.

Terveink szerint - vagyis amennyiben a technikai lehetőségek megengedik - élőben közvetítjük vasárnap déltől az európai kupák további menetrendjét meghatározó sorsolást, amelynek helyszíne az egyik budapesti szálloda lesz. Mi magunk sem tudjuk, hogy ez sikerül-e, ugyanis a rendezvény szervezőitől úgy értesültünk, hogy internetlehetőség nem lesz a teremben.

Diapolo

Az Euroliga legjobb 16 csapatát négy négyes csoportba sorsolják, a LEN Kupában párba kerülnek a klubok, itt már egyenes kiséssel alakul ki a legjobb nyolc mezőnye.

Az Euroligában a helyét csoportgyőztesként biztosító Honvéd mellett most kapcsolódik be a közdelmekbe a Vasas, s a LEN Kupában is két magyar együttes, az Eger és a Szeged várja a sorsolást.

A legrangosabb torna csoportbeosztását kiemelések alapján végzik el. A  kiemelések rendje:

1. kalap:

Pro Recco (olasz);

Jug Dubrovnik (horvát);

Partizan Belgrád (szerb);

Olympiakos Pireusz (görög)

 

2. kalap:

VASAS;

CN Barceloneta (spanyol);

Sintez Kazany (orosz);

CN Marseille (francia)

 

3. kalap:

Brescia (olasz);

HONVÉD;

Jadran Herceg Novi (montenegrói);

Primorac Kotor (montenegrói)

 

4. kalap:

Mladost Zágráb (horvát);

Posillipo (olasz);

Szpartak Volgográd (orosz);

Etnikosz Pireusz (görög)

 

A kiemelés alapja: az első kalapba a legutóbbi Final Four részvevői kerültek. A második kalapban az idei FF-be nem bejutott nemzeti bajnokokat, kiemelteket sorolták be. A harmadik kalapba a csoportselejtezőből első helyen tovább jutottak kerültek, a negyedikbe pedig a csoportmásodikok.

 

Az egy kalapban lévő csapatok értelemszerűen nem kerülhetnek össze egymással.

 

Fontos szabály, hogy a selejtezőcsoportokból együtt továbbjutó csapatok most nem kerülhetnek össze.

A LEN Kupa mezőnye (párokat sorsolnak és a továbbjutás odavissza-meccseken dől el):

CN Sabadell (spanyol)

CSK VMF Moszkva (orosz)

SZEGED

VK Sibenik (horvát)

Spandau 04 Berlin (német)

SP Catania (olasz)

EGER

RN Savona (olasz)

Panioniosz Athén (görög)

Nagyvárad (romániai)

Budvanska Rivijera Budva (montenegrói)

Club Natacio Terrassa (spanyol)

Dinamo Moszkva (orosz)

V.K. Mornar Split (horvát)

Sturm Csehov (orosz)

C.N. Barcelona (spanyol)