Honvéd-győzelemmel kezdődtek a vízilabda-napok

hozzászólás, 2007.10.21.

Négy nap alatt két fordulót rendeznek az OB-1-ben. A nyitányon, a Népligetben a Honvéd csak az utolsó negyedben tudott jelentős előnyre szert tenni a Fradival szemben. A Vasas 11 góllal nyert Szolnokon, az Eger is idegenben rendezett gólparádét az OSC ellen, Baksa pedig Szentesen "ölte" a hazaiak emberelőnyeit. Részletek és nyilatkozatok:

FTC-HONVÉD 9:14 (1:2, 2:4, 4:2, 2:6)

Hárai Balázs köpenyben bár, de még mindig a parton üldögélt a meccs alatt. A vlv-nek elmondta, hogy a hétői nagy rangadón már szerepelni fog.

A meccsen a Honvéd kapott hamarabb lábra, de a hazaiak egy ideig még tartani tudták a tempót. Sőt. Nem ijedtek meg akkor sem, amikor Kiss Gegrőék három-négy góllal elhúztak. Elég volt egy-két jó támadás és néhány kivédekezett Honvéd-akció és máris 7:8 állt az redményjelző táblán. Így fordultak az utolsó játékrészre a csapatok, s a vendégek hamar szertefoszlatták a fradisták reményeit: magabiztosan hozták az utolsó negyedet. A meccsen főként a négygólos Szivós volt elemében, de ezúttal kivétel nélkül minden válogatott játékos eredményes volt. Az egész meccs alatt szép gólokat lőtt mindkét csapat, a Honvéd az utolsó negyedben - kihasználva, hogy ellenfelük elfáradt - már parádézott.

KISS GERGELY:

Könnyű mérkőzésre nem számítottunk, de 7:3-nál fölöslegesen tettük szorossá a meccset. Az emberhátrányokon sürgősen javítani kell sürgősen… A támadójátékunk jó, de azzal nem is nagyon volt soha probléma. Öt góllal nyerni a Fradi ellen idegenben nem rossz, de a kapott gólokkal elégedetlenek vagyunk.

GÓR-NAGY MIKLÓS:

Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, elhúztunk két-három góllal, majd magunkra húztuk őket, a végén feljöttek 8:7-re, onnan megint elmentünk. Jó lenne a vége felé nyújtott formát a hétfői rangadón az egész meccsre kiterjeszteni. Holnap még edzünk egyet, finomhangolások vannak most már, minden erőnkkel a Vasas ellen készülünk. Úgy gondolom, ez a meccs is olyan volt, hogy már csak fél szemmel figyeltünk oda, szerencsére nem lett gond, simán nyertük. Nagyon várjuk a hétfőt.

SZIVÓS MÁRTON:

Úgy gondolom, hogy fizikálisan kemény meccs volt, sok úszással, sok kontrával, emiatt eléggé föl-le úszás lett a vége, ami azt mondom, hogy most nem is baj, kicsit még egy utolsó komoly úgymond edzés volt, bár edzésnek mégsem nevezhetjük, hiszen annál sokkal jobban játszott a Fradi. Fogalmazzunk úgy, hogy nagyon jó felkészülés volt a Vasas elleni hétfői mérkőzésre, helyenként jó játékkal. Volt egy-két elkerülhető buta hiba, amit remélem, hogy kijavítunk hétfőre, és akkor kemény ellenfelei lehetünk a bajnokcsapatnak.

Szolnok, Tiszaligeti uszoda, v.: Vojvoda, Schlosser
SZOLNOK: Györke – Hangay Z., Csányi, Hangay 3, Plézer, Balogh 1, Pásztor 1. Cs: Kistamás, Mohi, Kovács G., Gyurováth 1, Tamamura (kapus). Edző: Lukács Dénes
VASAS: Nagy – Mátyás 2, Katonás 1, Kovács R., Varga Dénes 3, Steinmetz B., Steinmetz Á. 2. Cs: Heinrich, Kincses, Takács, Tóth M. 5, Varga Dániel 3, Hőna 1. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 12/8
Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Csányi (23.), Mohi (28.)

A héten botrányszag volt a levegőben Szolnokon: nem volt teljesen egyértelmű, hogy elkészül-e a sátortetős versenyhelyszín, öltözőstül, megfelelő hőfokra melegített vízestül. A bravúr sikerült a Vasas-játékosok is elégedettek voltak a körülményekkel - leszámítva a vízet, amelyről szerintük nehezen lehetett elhinni, hogy 24 fokos, miként azt a házigazdák állították...

A Vasas az első időszakban "engedte", hogy szoros legyen a meccs, de magabiztos győzelme egyetlen pillanatra sem forgott veszélyben. A piros-kékek ugyanúgy szép gólokat lőttek, mint a honvédosok, és ők is nagyon várják már a hétfői rangadót.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy vállműtétje után három góllal tért vissza Varga Dániel.

STEINMETZ ÁDÁM:

Azt tudom mondani, hogy nagy dolog 11 góllal Szolnokon nyerni, örülök, hogy nekünk sikerült. Bár a harmadik negyed elejéig szoros volt a mérkőzés, biztató, hogy utána mind taktikailag, mind fizikálisan felülmúltuk az ellenfelünket. Már nagyon várjuk a hétfői találkozót, önbizalmat kell hogy adjon ez a mai mérkőzés is.

NAGY VIKTOR:

Az első negyed szoros volt, a többi annyira nem. Jól játszottunk, szép gólokat lőttünk, jól védekeztünk, bár nem volt tökéletes, de ez benne van a pakliban, főleg így, hogy ilyen hideg volt a víz. Én meg voltam elégedve a csapattal. … A végén jó kedvvel jöttem ki a vízből – a hideg vízből, örültem, hogy kijöhetek :-).

SZENTES-SZEGED 4:13 (1:2, 0:2, 1:6, 2:3)
Szentes, 400 néző. V: Marjay, Füzesi
SZENTES: Horváth – Path, Torday, Döbrössy, Csente, Szabó T. 1, Vígh 1. Cs: Maklári 2, Józsa, Baranyi, Jaksa, Turzai, Araczki. Edző: Berki András
SZEGED: Baksa – Lehmann 1, Korolia, VARGA T. 4, Komlósi, Balatoni 1, Veszelovszky 3. Cs: Juhász Zs. 1, Varga P. 1, Molnár P., Éles 1, Monostori 1. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 11/–, ill. 11/6
Ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Vígh (22. p.), Komlósi (27. p.)
Kiállítva végleg cserével: Éles (30. p.)

BAKSA LÁSZLÓ:

Nagyon örülök, hogy ilyen sima győzelmet arattunk, az emberhátrányos védekezés nagyon jól sikerült, hiszen nyolc előnyéből egyet sem tudott belőni a Szentes. Úgy gondolom, hogy az egész mérkőzésen jó volt a védekezésünk. Jól szolgálta ez a mérkőzés az Eger elleni felkészülést. Végig vezettünk egyébként, 2:1 volt, utána 9:1, 9:2, és akkor úgy 13:4. Kihagytunk pár ziccert, de nem akarok maximalista lenni...

OSC-EGER 10:18 (2:4, 1:5, 4:7, 3:2)
Hajós uszoda, v.: ifj. Juhász, Kun
OSC: Áts – Benczur, Németh D. 1, Hangody L. 3, Gulyás 1, Tóth L. 1, Gábor 2. Cs: Tory (kapus), Klie, Ibolya 1, Cserdi, Tiba, Hangody Gy. 1. Edző: Biró Attila
EGER: Decker A. – Decker Á. 1, Matajsz, Kiss Cs. 2, Hegedűs 4, Feltham 1, Császár 2. Cs: Kovács G. 1, Nyéki, Varga II Zs. 3, Kovács T. 1, Kis G. 2, Sántavy 1. Edzők,: Gerendás György, Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 7/5
Kipontozódott: Klie (15. p.), Benczur és Sántavy (32. p.)

KISS CSABA:

Az OSC erősen kezdett, egy ideig jól is tartották magukat, de aztán sikerült megnyugtató előnyt kialakítanunk. Szerencsére ma már felszabadultabban játszottunk. Viszonylag sok gólt kaptunk, a támadásokat azonban sikerült eredményesen befejeznünk. Továbbra is van még bőven javulni valónk elöl is és hátul is. Tulajdonképpen hoztuk a kötelezőt és az utóbbi napokban már próbáltunk valamennyire a következő  mérkőzésre is koncentrálni, hiszen kedden a Szegedhez látogatunk.

BVSC-UTE 6:7 (2:2, 1:3, 1:1, 2:1)

PVSK-Fehérvár SE 19:9 (5:2, 5:2, 3:1, 6:4)