Megkezdődött a bajnoki pontvadászat

hozzászólás, 2007.09.24.

Szombaton megkezdődött a 2007-2008-as bajnokság. A válogatottakat foglalkoztató csapatok nem okoztak meglepetést és a kerettagoknak is jól ment a játék. Eredmények, részletek, nyilatkozatok:

UTE-VASAS 6:13 (2:3, 0:3, 3:4, 1:3)

Hajós Alfréd Sportuszoda, v: Németh A., Kun

UTE: Pelle - Suti 1, Sziklai, Debreczeni 1, Szabó B. 2, Somogyi, Máthé. Csere: Borsós 1, Szabó N., Vörös, Olasz 1, Salamon, Kotszidisz. Edző: Petrovics Mátyás

Vasas: Nagy V. - Mátyás 3, Katonás 3, Kovács R. 1, Varga Dénes 4, Steinmetz B. 1, Steinmetz Á. 1. Csere: Heinrich, Kincses, Takács, Tóth M., Fülöp, Hőna. Edző: Földi László

Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 6/2

Gól ötméteresből: 1/-, ill. 4/4

Kipontozódott: Takács (32. p.)

Varga Dániel kivételével a teljes csapatával állt fel a bajnoki címvédő Vasas az UTE elleni találkozón. Az egyik oldalon öt, a másik oldalon két junior világbajnok várta a kezdő sípszót. Már a mérkőzés elején a vendégek akarata érvényesült, Varga Dénes két góljával 2:0-ra vezettek a piros-kékek. Az Újpest azonban a negyed közepére kiegyenlített. Ezt követően 16 percig nem sikerült bevenniük Nagy Viktor hálóját, miközben Varga Dénes szebbnél szebb gólokkal kápráztatta el a nagyérdeműt. A sérüléséből visszatért Steinmetz Ádám is lőtt egy szép centergólt. A harmadik negyed közepére tekintélyessé vált a Vasas előnye, a negyedik negyed elején gyorsan megszerzett három góllal pedig végképp bebiztosította a győzelmet a bajnok, slusszpoénként pedig Nagy Viktor még kivédte Szabó Botond ötméteresét.

STEINMETZ ÁDÁM:

Nagyon örülök, mert azt szokták mondani, hogy minden kezdet nehéz, és ráadásul az Újpest tavasszal eléggé megtréfált minket. 13:6-os győzelemmel indulni a bajnokságban, azt mondom, nagyon pozitív, és kell is a csapatnak az önbizalomszerzés miatt. Ami engem illet, a nyakam jól van, egyelőre nem vártam csúcsformát magamtól, igyekszem lépésről lépésre újra játékba lendülni. Még észleltem fizikai hiányosságokat, de hát szerencsére a többiek jó átlagot hoztak, sőt, volt aki kiváló formát mutatott, így nem volt szükség arra, hogy többet játsszak.

VARGA DÉNES:

Elégedett vagyok, úgy kezdtünk, ahogy kezdeni kell.

NAGY VIKTOR:

Egy kicsit tartottam a mai meccstől, nem volt mindegy, hogy hogy kezdjük el a bajnokságot. Büszke vagyok a csapatra, mert szépen, okosan, fegyelmezetten játszottunk, és örülök, hogy ekkora különbség lett. Magamról annyit, örülök, hogy védtem, mert nem voltam túl jól, kisebb gyomorbántalmak miatt.

Nagy Viktor ötméterest véd

SZENTES-HONVÉD 4:24 (2:7, 0:7, 1:5, 1:5)
Szentes, v.: Székely Zoltán, Füzesi Zsolt
Szentes: Horváth – Tordai, Döbrössy, Jaksa, Csente, Szabó T. 1, Vígh Csere: Ujházi (kapus), Rácz, Papp 1, Józsa 1, Baranyi 1, Turzai, Araczki Edző: Berki András
Honvéd: Gergely - Kiss 5, Vári, Székely 3, Szivós 4, Gór-Nagy 2, Bárány 2 Csere: Bisztritsányi - Kovács 1, Paján 4, Molnár 3, Fodor Edző: Kovács István
Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 8/5
Gól ötméteresből: -, 2/2 (Molnár Tamás és Kiss Gergely)

A Honvéd számára igen jó bemelegítő mérkőzés volt a bajnokság első meccse. Már az első negyedben ötgólos előnyre tettek szert, Szivós Márton remek játékának köszönhetően, hiszen már ebben a negyedben három gólt lőtt a vendégek 8-asa. A folytatás is hasonló volt, sőt, a hazaiak még gólt sem tudtak lőni a második negyedben, térfélcsere után is csak egyet-egyet. A Honvéd remekül védekezett, a szentesiek igen passzívnak bizonyultak támadásban, így esély sem volt egy szorosabb találkozóra. A válogatott játékosok közül Kiss Gergely és Szivós Márton lőtte a legtöbb gólt, előbbi 5-öt - ezzel ő lett a legeredményesebb a meccsen -, míg utóbbi négy gólt vállalt magára a 24-ből. De Molnár Tamás, és a Honvéd újdonsült válogatott játékosa, Gór-Nagy Miklós is betalált Horváth Tamás kapujába 3, illetve 2 alkalommal.

KISS GERGELY:

Nagyon örülök, hogy ilyen magabiztosan játszottunk, 2 perc után már 3-0-ra vezettünk és az első két negyedben 7-7 gólt lőttünk. Nyilvánvalóan magabiztos győzelmet reméltünk, de a várakozásainkhoz képest is simább volt a meccs, nem gondoltuk hogy a Szentes meg fogja adni magát otthon. Igaz, küzdöttek, harcoltak, s nem tudom, volt-e 20 gól a két csapat között, ami nagyon nagy különbség a mai vízilabdában, de tény, hogy mi megtettük a magunkét. Igyekeztünk jól játszani és pótolni a betegeskedő Vindisch Ferit és Hárai Balázst.

GÓR-NAGY MIKLÓS:

Örülök, hogy egy ilyen nagyarányú győzelemmel mutatkoztam be új csapatomban, és annak is, hogy két gólt is sikerült lőnöm. Igazából Szentesen nagyobb ellenállást szoktunk meg, de nyilván ők is év eleji formában vannak. Reméljük, hogy mi is leszünk még sokkal jobbak. A jövő héten Szolnokon tovább csiszoljuk a játékunkat az Eger elleni rangadóra.

EGER-SZOLNOK 16:10 (4:2, 6:3, 3:4, 3:1)

Eger, v.: Bátori György, Petik András

Eger: Szécsi Zoltán – Nyéki Balázs 2, Kiss Csaba 2, Hegedüs Gábor 1, Varga II. Zsolt 2 (2/2), Aaron Feltham 2, Kis Gábor 1. Csere: Decker Attila - Decker Ádám 1, Kovács Gábor 1, Matajsz Márk 1 (1/1), Jakab Dániel 1, Császár György, Bundschuh Erik 2

Szolnok: Györke Zsolt – Kistamás Zsolt, Hangay Róbert 1, Balogh Zoltán 2, Gyurováth Tamás, Pásztor Mátyás 1, Cseh Sándor 6 (2/2). Csere: Hideyuki Tanamura – Molnár Attila, Mohi Zoltán, Hangay Zoltán, Sipos Dávid, Kovács Gergő, Bártfai Zsolt

Gól emberelőnyből: 8/6 ill. 8/2

Gól ötméteresből: 3/3 ill. 2/2

Kipontozódott: Mohi Zoltán (20.p)

KISS CSABA:

Egy ilyen fárasztó és hosszú utazás után - szombat reggel érkeztünk haza Herceg Noviból - a Szolnok megfelelő ellenfél volt, mivel kisebb játékerőt képviselnek, mint mi. Magabiztos győzelmet arattunk annak ellenére, hogy sok gólt kaptunk, ám tisztában vagyunk vele, hogy ez a szellős védekezés komolyabb csapatok ellen megbosszulhatja magát.

SZÉCSI ZOLTÁN:

Kicsit álmosan játszottunk, védekezésben volt egy-egy hiba, elöl nagyon jól dolgoztuk ki a helyzeteket, viszonylag jól is értékesítettük. Úgy érzem, ami hiba volt, az a múlt hét miatti fáradtság rovására írható. Ami engem illet, egy viszonylag nagy védésem volt, egyébként semmi extra. A lábam rendben van.

BVSC-SZEGED 5:12 (2:3, 1:2, 1:3, 1:4)

Szőnyi út, v.: Marjay, Madarasi
BVSC: Laboncz – Pecz 1, Szabó P., Szűcs L. Kuncz 2, Ambus 1, Németh Zs. Csere: Nagy S., Kriszt 1, Galambos, Zsoldos, Ulmann, Simon. Edző: Vincze Balázs
Szeged: Baksa – Lehmann 2, Varga P. 2, Varga T. 4, Komlósi 1, Balatoni 2, Weszelovszky. Csere: Juhász Zs., Molnár P., Éles, Monostori 1. Edző: Gyöngyösi András
Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 10/8
Gól ötméteresből: 1/1, ill. -

BAKSA LÁSZLÓ:

Jól tartotta magát a BVSC úgy másfél negyedig, utána elfáradtak és elléptünk, így alakult ki a 12:5-ös győzelem. Úgy gondolom, hogy azért még van jócskán ebben a csapatban, nagyon hiányzik Kolja centerből, de alakul a dolog. Meglepően jól ment a védés, nem számítottam rá, hogy ennyire jól fogom érezni magam a vízben.