Montenegró is kijutott Pekingbe

hozzászólás, 2007.09.11.

Montenegró győzelmével fejeződött be Pozsonyban az olimpiai kvalifikációs torna, amelyen 11 ország próbálta megszerezni az olimpiai részvételt jelentő első helyet. A döntőben Montenegró a vártnál talán nehezebben, szoros meccsen, mindössze egy góllal kerekedett felül Románián, s ezzel megszerezte az olimpiai indulás jogát. Kemény Dénes nyilatkozata.

A tornán végül a két csoportgyőztes került egymással szembe a döntőben, s szoros meccsen alakult ki a végeredmény.

A pozsonyi selejtezőt megtekintette Kemény Dénes magyar szövetségi kapitány, aki a Nemzeti Sportnak így nyilatkozott a montenegróiak sikeréről:

"A nyolc nap alapján ők érdemelték meg legjobban a kvótát, de nem volt egyértelmű a sikerük. A görögök, az olaszok, a románok és a németek is erősek voltak. A montenegrói játékosokat javarészt ismerjük, persze engem az érdekel leginkább, hogy általában miként teljesítünk majd az olimpián. Az a célunk, hogy a játékok utolsó napján is jól pólózzunk, hiszen jó játékkal nem szoktunk kikapni."

A harmadik helyért vívott mérkőzésen az oroszok hosszabbítás után győzték le a görögöket, míg az 5. helyért megrendezett helyosztón az olaszok simán verték a németeket.

A 2-6. helyen végzett csapatoknak még egy esélyük lesz kijutni a pekingi olimpiai tornára: jövő év márciusában, Nagyváradon dobogóra kell kerülniük az európaiak számára utolsó kvalifikációs versenyen.

A pozsonyi torna elődöntőjében:

Románia-Görögország 14:13 (3:2, 2:3, 5:6, 4:2)

Montenegró-Oroszország 12:5 (1:1, 6:0, 3:2, 2:2) (az egyik játékvezető Kiszelly Gábor volt)