Long Beach: egyelőre könnyed edzőmeccsek Pufinak és Duminak

hozzászólás, 2007.08.25.

Lezárult az első kör az egyesült államokbeli junior világbajnokságon. A magyar csapatban - mint ismeretes - a Kemény-legények közül ketten is ott vannak, Varga Dénes és Hárai Balázs. Mindketten játszottak az eddigi öt meccsen, s hozzájárultak ahhoz, hogy a magyar junior válogatott pontveszteség nélkül, 105:18-as gólaránnyal megnyerje csoportját.

(Dumival eddig nem sikerült a megbeszélt módon kapcsolatot teremtenünk, hogy személyesen számoljon be élményeiről, de még nem adtuk fel.)

A legjobb nyolc közé jutásért Egyiptom következik.

A válogatott eddigi eredményei

Ötödik nap:

Magyarország-Kuvait 30:0 (7:0, 6:0, 9:0, 8:0) Hárai 3, Varga Dénes 2

(Nem értjük, hogyan védhetett nyolcszor is a meccsen az arab csapat Al Tameemi nevű kapusa, hátul pedig mindenképpen magabiztosabb védekezést várunk el a fiúktól!)

Negyedik nap:

Magyarország-Németország 18:1 (3:0, 4:1, 7:0, 4:0) Varga Dénes és Hárai Balázs 1-1

(A torna hivatalos honlapja frusztráltnak nevezi a németeket és csodálkozik azon, hogy a magyarok az utolsó negyedben csak négy gólt lőttek…)

Harmadik nap:

Argentína-Magyarország 6:20 (0:6, 1:2, 2:6, 3:6) Hárai 5, Varga Dénes 4

(Keszthelyi Tibor, a magyar csapat edzője meccs után azt nyilatkozta: egyszerűen nem érti, miért voltunk ilyen borzasztóak, megnyertük - de semmi több…)

Második nap:

Magyarország-Szingapúr 26:3 (6:0, 7:2, 7:0, 6:1) Varga Dénes 3, Hárai 1

(A hivatalos tájékoztatás szerint a magyar csapat az első pillanattól kezdve „ellenőrzése alatt tartotta a mérkőzést”. A városállamot továbbra is ajánljuk mindenkinek, gyönyörű.)

Első nap:

Magyarország-Olaszország 11:7 (1:2, 2:1, 4:2, 4:2) Varga Dénes 2, Hárai 1

(Az eddigi legszorosabb meccsünk – de ezt akkor még nem tudtuk. Félidőben még döntetlen volt úgy, hogy a második negyedben az olaszok kettős emberelőnyben is játszhattak, de Bisztritsányi kétszer is védett. A mieink ettől úgy megijedtek, hogy a harmadik negyedben három gyors góllal eldöntötték a mecset.)

6 régi hozzászólás

Bogi hozzászólása
Bogi3852
2007.08.26. 09:02

Hali! Szerbia-Magyarország 16-17 (5-3, 3-4, 4-4, 2-3, 0-2, 2-1) Varga Dénes 6,Hárai Balázs 5 gólt lőtt. Horvátország-Olaszország 10-11 Szóval lesz horvát szerb meccs de csak a bronzéremért, hát ennyit erről.

brasil82 hozzászólása
2007.08.25. 07:32

Hát a negyeddöntő nagyon kemény lett, az ausztrálok nem véletlen játszottak döntetlent a görögök és a szerbek ellen is a csoportmeccsek során! Magyarország - Ausztrália 10-10, Hu.: 11-11, Bu.: 15-12 Gólszerzők: Varga Dénes (5), Hárai Balázs (4), Marnitz Gergő (2) Az ausztrálok a 3.negyed elején már 7-3-ra is vezettek, az utolsó negyedre pedig 10-8-as előnnyel fordultak. Mindenképp dícsérendő, hogy talpra tudtunk állni, de ha csak Dumi és Hárai lesz gólképes, akkor az kevés lesz az elődöntőben a szerbek ellen. Hátrányban jól védekeztünk, 14-ből csak 4 gólt kaptunk, egyébként jellemző, hogy az egész tornán eddig jól megy a fórok kivédése. Holnapra virradó hajnalban, 2.30-tól tehát Magyarország - Szerbia elődöntő lesz, a másik ágon Olaszország - Horvátország mérkőzést rendeznek.

Fanni hozzászólása
Fanni3841
2007.08.24. 22:18

Szétverjük a mezőnyt:) Van utánpótlás! HAJRÁ!!

SAPécs hozzászólása
2007.08.24. 15:14

Jaj ne ilyen pesszimistán!! Hajrá fiúk! A döntőben is ilyen eredményt kivánok és remélek!