Magyarország-Spanyolország 12:9

hozzászólás, 2007.07.06.

Megnyerte második Világliga-meccsét is a magyar válogatott a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában. A VB-bronzérmes Spanyolország elleni siker azért is értékes, mert az ibériaiak komplett csapattal érkeztek, látható céljuk, hogy minél tovább jussanak el a Világliga-sorozatban. A magyarok sziporkázóan kezdtek, már 9:2-re is vezettünk, amikor a spanyolok magukhoz tértek... Részletek, gólok és videonyilatkozatok:

Élő közvetítés:

Labdaszerzés után, az első támadásunk Kiss Gergő bombájával végződik (1:0).

Két Baksa-védés után emberelőnyhöz jutunk, Varga Dániel értékesíti (2:0).

Újabb Baksa-hárítás, majd felállt védelem ellen Biros leghátsó emberként nem tudta kinek adni, így hát belőtte (3:0).

Baksa újabb nagy védései után kihagyunk egy emberelőnyt, de a labda nálunk marad, Madaras szép passzt ad Kis Gábornak, aki szorított helyzetben "begurítja" a labdát (4:0).

Piralkov lövése kicsit irányt változtat egy blokkoló kézen (4:1).

Emberelőnyt kapunk, a csereként éppen felúszó Kiss Gergely bedobja három másodperccel a negyed vége előtt (5:1).

A második negyed ugyanúgy kezdődik, mint az első, csak most Madaras Norbert keze "szalad meg" (6:1).

Martin szépít (6:2).

Újabb nagy Baksa-védés után Benedek Tibinek is elsül a keze (7:2).

A következő támadásunknál előnyt kapunk, az ezúttal 5-ös sapkában játszó Varga Dénes fejezi be (8:2).

Nem sokat kellett várni az újabb Varga Dumi-gólra, csak a következő támadás végéig (9:2).

Perrone szépít (9:3)

Piralkov (9:4)

Garcia (9:5)

Nagyszünet.

A második félidő első gólját Benedek Tibor lövi (10:5).

Perrone gólja egy érdekes szituáció után. A labda a kapufáról magyar védő fejére pattant, s onnan az alapvonalon túlra. A játékvezető szögletet ítélt, ezt követte a gól. (10:6)

Madaras Norbi hatalmas góljával kezdődik a harmadik negyed. (11:6)

Perrone távolról  (11:7)

Felipe Perrone (11:8)

Ivan Perez centergólja (11:9)

Biros egyből bevágja a szabaddobást 5 méterről (12:9)