A Pro Recco került Európa trónjára

hozzászólás, 2007.06.30.

Hatalmas, döntőhöz méltó küzdelemben szerezte meg az Euroliga-győzelmet a Pro Recco, amely 2003 után lett  ismét Európa legjobbja. A győzelem több szempontból is értékes. Egyrészt a tavalyi döntőben elszenvedett vereségért vett revansot az olasz csapat, másrészt a siker részese két magyar játékos, a válogatott oszlopos tagjai: Madaras Norbert góljával szerzett először vezetést a Recco, Kásás Tamás pedig háromszor is eredményes volt. Videonyilatkozatok, képek és videó az ünneplésről, a helyszínről.

Madaras Norbert gólja

Kásás Tamás első gólja

Kásás Tamás második gólja

Kásás Tamás harmadik gólja

Madaras Norbert meccs utáni nyilatkozata a vlv.hu-nak

Kásás Tamás meccs utáni nyilatkozata a vlv.hu-nak

Giuseppe Porzio (a Pro Recco vezetőedzője) meccs utáni nyilatkozata a vlv.hu-nak

A mérkőzés utolsó pillanatai és a megérdemelt ünneplés (videó)

A mérkőzés fotógalériája

Élő közvetítésünk az Euroliga döntőjéről

A bronzcsatát hosszabbítás után a Partizan Belgrad nyerte a görögökkel szemben.

Elkezdődött a mérkőzés, a Dubrovnik hozta el a labdát.

Krzic messziről lőtt labdáját Tempesti magabiztosan védi.

0:1 - Madaras áll ki, Boskovic értékesíti a fórt.

1:1 - Deserti szenzációs gólt csavar!

Mindkét csapat távoli kisérletekkel próbálkozik, egyelőre eredménytelenül. A negyed közepén járunk.

2:1 - Egy pontatlan dubrovniki centerezés után Tempestihez került a labda, aki a jobb szélen indította Madarast. Norbi végigszáguldott a pályán, majd biztos kézzel a rövid sarokba lőtt!

2:2 - Emberelőnyhöz jut a Jug. Markovic végzi el a szabaddobást, a visszakapott labdát kapásból vágja a kapuba.

3:2 - Ismét a Reccónál az előny. Figlioli lövése a felső lécről pattan a képzeletbeli gólvonal mögé.

3:3 - Calcaterra kiejti a labdát az olasz támadásnál, a túloldalon megúsznak a horvátok, Hrosik büntet.

Vujasinovics próbálkozott, Vican védett bravúrral.

4:3 - Emberelőnybe került a Recco, Kásás fordult kapura, hálószaggató lövésére Vican fáziskéséssel mozdult. (Ez volt a Pro Recco századik gólja a 2006-2007-es Euroliga-szezonban!)

Boskovic lövése a blokkról pattan a mezőnybe, az ismétlésnél Markovic a kapufát találja telibe.

Vége az első negyednek.

Az első ráúszásnál Kásás maradt le a labáról, most Madarásnál volt gyorsabb az ellenfél.

Buslje húzza kapura a labdát, Tempesti remek érzékkel védett.

4:4 - Fiorentinit állítják ki, Boskovic egalizálja az állást.

5:4 - Kásás játszotta középre a labdát, Fiorentini a kapufára húzza a beadást, Deserti lecsapott a kipattanóra és a gólvonal mögé juttatta a játékszert.

5:5 - Markovic Felugo keze mellett a hosszúba lő.

A második negyed középen Kásás próbálkozott egy távoli lövéssel, Vicannak ez csemege volt.

A Calcaterrának szánt ívelés centikkel kerüli el a Jug Dubrovnik kapuját.

Három perc van hátra, amikor Buslje gondol egyet, kapura lő, de Tempesti hárít. A sarokdobás előtt sapkaigazítások.

Az eladott labdára Figlioli csap le, de nem tud megúszni.

5:6 - Fatovic a bal oldalon kap egy labdát jobbról, kapásból kapura suhintja azt, a keresztbe lőtt labdánál Tempestinek esélye sem volt.

6:6 - Kásás Tamás második gólja! Elemi erővel vágódott a labda a jobb alsóba, Vican fényévekkel lemarad.

Egy perc van a nagyszünetig, Deserti lövése a felső lécről hagyja el a játékteret.

A Jug Dubrovnik időt kér.

Nem sikerült előnyhöz jutnia a horvátoknak, így döntetlen állásnál vonulhatnak szünetre a csapatok.

Félidő

A harmadik ráúszásnál ismét Kásás, ezúttal elhozza a labdát.

6:7 - Boskovic távoli lövését a kapufa veszi pártfogásba, amely így az olasz kapuban köt ki.

Vican bravúrosan védett az eddig eltelt két percben, újabb és újabb reccói egyenlítéseket hiúsít meg.

Tempesti is csillogtatja tudását a túloldalon.

Az olaszok egyenlítését a kapufa, a horvátok újabb gólszerzését a blokk állítja meg. A negyed közepén járunk.

7:7 - Madaras telibe találja a kapufát, a kipattanót megszerzi a Pro Recco és Kásás góllal fejezi be az akciót! Kása harmadik gólját lövi!

8:7 - Sottani gyorsított be a jobb oldalon, középre adott labdáját hatalmas erővel vágja a kapuba Vujasinovics.

Boskovic lövése a kapufáról Tempesti elé pattan, aki örömében puszit ad a labdának. Az olasz támadás végén kiállítanak egy dubrovniki játékost, a Pro Recco időt kér.

Kettős emberelőnyt hibáz a Recco.

20 másodperccel a negyed vége előtt Vican mutat be egy újabb bravúrt

Vége a harmadik negyednek

Az utolsó felvonás előtt kisebb szervezési malőr adódott, nem volt középen labda, amire rá lehetett úszni.

Végül megkerül a labda, a Recco hozza el a játékszert.

Ötméteres ítélnek a Jug Dubrovniknak.

Boskovic büntetője a kapufán csattan!!

8:8 - Madarast kiállítják, aki már nem jöhet vissza, ugyanis a harmadik hibáját szedte össze. Az előnyből Fatovic egyenlít.

Hat perc van hátra a mérkőzésből, egy kontra itt, egy kontra ott.

Vican fogja meg Calcaterra lövését, a túloldalon Tempesti is nagyot véd.

Két percig nyomás alatt volt a Pro Recco kapuja, Tempesti azonban sorozatosan parádés védéseket mutat be.

Calcaterrát állítják ki, miután a víz alatt kényes helyen megszorongatta Busljét. A Jug időt kér.

Hasonló történések a túloldalon. Ezúttal egy horvát áll ki és Porzio kér időt.

Kevesebb, mint három perc van hátra a döntőből!

Kásás jól helyezett lövésére Vican odaér...

9:8 - Másfél perccel a vége előtt a tegnapi meccset eldöntő Felugo talál be távolról!

Egy perc van hátra a mérkőzésből, a Recco támadhat.

A Recco húzza az időt, fél perc van hátra.

Buslje áll ki 15 másodperccel a vége előtt, előny, ezzel eldőlt!

VÉGE!!! Kásás Tamás és Madaras Norbert Euroliga-győztes a Pro Recco csapatával!!!

Pro Recco-Jug Dubrovnik 9:8 (4:3, 2:3, 2:1, 1:1)
Milánó, Scariori uszoda, 2000 néző, V.: Borrel (spanyol) és Tulga (török)

Pro Recco: Tempesti, Figlioli 1, Madaras 1, Mangiante, Kásás 3, Vujasinovics 1, Felugo 1, Angelini, Bettini, A. Calcaterra, Sottani, Deserti 2, G. Fiorentini. Edző: Porzio
Jug Dubrovnik: Vican, Hrosik 1, Boskovic 3, Pecotic, Krzic, Smodlaka, Markovic 2, Buslje, Jokovic, Dobud, Dobrac, Fatovic 2, Edző: Nikolics

Gólok emberelőnyből: 3/12, illetve 7/14

Gólok ötméteresből: -, illetve 0/1

A Recco teljes csapata edzőstül, vezetőstül beugrál a vízbe, percekig tart a medencés ünneplés. Utána a csapat tagjai a Recco-tábor elé vonulnak, majd következik az ünnepélyes eredményhirdetés.

2007.06.26. 15:40

MIÉRT TÖRÖLTÉ KI A TEGNAPI BEÍRÁUNKAT?:-( TOMI ÉS NORBI,NAGYSZERŰ, HOGY MEGNYERTÉTEK AZ EUROLIGÁT! :-) TOMI, 3 GÓLOD A DÖNTŐBEN NAGYON SZÉP VOLT! :-) MIELŐBBI GYÓGYULÁST NEKED! SOK PUSZI NEKTEK!

Kriszti hozzászólása
2007.06.25. 16:44

Gratulálok a győzelemhez.Kása mielőbbi gyógyulást kivánok

Andrea hozzászólása
Andrea2128
2007.06.25. 14:03

Gratulálok Kásásnak, Norbinak és a Recconak a győzelemhez. Csak így tovább itthon is!

kismano hozzászólása
2007.06.24. 20:13

Gratulálok Kásának és Norbinak, és persze a Recco-nak is!! Szép volt! :D

Vikcó hozzászólása
Vikcó2123
2007.06.24. 17:40

Most mondjam azt, h megmondtam:D? Gratulálok!

Anita'78 hozzászólása
2007.06.24. 09:25

Gratulálok kedves Tamás és Norbi ehhez a győzelemhez is!!! Megérdemeltétek, jók voltatok! Gratulálok az egész csapatnak, Angelininek, Felugonak, s nem semmi, amit a Tempesti alakított! Adjátok át nekik gratulációmat! Találkozunk a Margitszigeten:)!