Pro Recco-Dubrovnik a Final Four döntőjében

hozzászólás, 2007.06.23.

Önmaga számára tette izgalmassá az Olympiakosz elleni elődöntőt Kásás Tamás és Madaras Norbert csapata, az olasz Pro Recco a Final Four elődöntőjében. Álmos játék után a Recco rövid időre megrázta magát, ami háromgólos előnyt eredményezett a félidőre. A pihenő után az olasz csapat elkényelmesedett, így a találkozó végére az Olympiakosz felzárkózott, többször is egyenlített, de végül Felugo gólja döntőt ért. Szombaton visszavághat a Recco a horvátoknak a tavalyi FF-döntőben elszenvedett vereségért. Kásás Tamás és Madaras Norbert helyszíni videonyilatkozata:

Kásás Tamás meccs utáni nyilatkozata a vlv.hu-nak

Madaras Norbert meccs utáni nyilatkozata a vlv.hu-nak

Kásás Tamás gólja

A mérkőzés fotógalériája

x

Élő közvetítésünk:

Elkezdődött a mérkőzés, a Recco hozta el a labdát.

1:0 - Afroudakis fordult le védőjéről centerben, a labda Tempesti hóna alatt vágódott a hálóba

Kásás passzát a csapatkapitány, Angelini lőtte mellé. A negyed közepén járunk.

Desertiről állítanak ki egy görög védőt, az emberelőny végén Felugo lőtt, de a lövés elhalt a blokkban.

1:1 - Madaras távoli lövése pattant meg a blokkon, Bettini húzta be a hozzá került labdát. Három perc van hátra az első játékrészből.

A görögök második fórja is kimarad, Tempesti könnyedén védett.

1:2 - Emberelőnyhöz jutott a Recco, a több, mint 350-szeres szerb válogatott Vujasinovics távoli lövése a vizen megpattanva talált utat az Olympiakosz kapujába.

Vége az első negyednek.

A második ráúszásnál is a Recco hozza el a labdát.

1:3 - Kásás Tamás gólt szerez! Távol a kaputól passzolgattak emberfórban az olaszok, Kásás középről eresztett el egy hatalmas bombát, ami a jobb felsőbe vágódott!

Deserti ellen ítélnek kontrát, a támadás végén emberelőnybe kerül az Olympiakosz, de gyenge lövéssel fejezik be az akciót.

2:3 - Afroudakisz megúszik, a ziccert nem hibázza el.

Figlioli kiválása után hosszasan járatják a labdát a görögök, a pattintott labda fölémegy. Három perc a nagyszünetig.

2:4 - Figlioli gyermeteg csellel csapja be Nikicet, balról zavarmentesen lő kapura, szép gól

2:5 - Percek óta a Recco támadt, amikor egy előny végén a görög védelem ismét kapitulált. A Madaras posztján játszó Sottani lövése a kapufáról megy be.

Félidő.

Egyik csapat sem játszik a hírnevéhez méltóan, a lassú játék egyelőre úgy néz ki, hogy a hazai földön játszó Pro Reccónak kedvez. Az Olympiakosz rendre elhibázza a támadások befejezését, de egy is összpontosítással még izgalmassá is tehetik a folytatást, ahol a Reccónak csak őriznie kell háromgólos előnyét, amely Final Four-döntőt érhet.

Elkezdődött a harmadik negyed.

3:5 - Ntokas kapja a labdát középen, aki könnyedén lő gólt.

3:6 - Hamar érkezik a reccói válasz: Vujasinovics egy előny végén talál be.

Megúsznak kékek, Kásás passza után Madaras lő, Deligiannis bravúrral hárít.

4:6 - Afroudakis gyönyörű gólt szerez! A triplázó görög a kimozduló Tempesti feje fölött háttal a kapunak emel a hálóba.

4:7 - Felugo középen kapja a labdát, kiemelkedik, lő, gól!

Calcaterra hagyja el a medencét rövid időre, az Olympiakos most sem tudott élni a fórral, Kásás és Tempesti közösen blokkolnak.

Nagyszerű ejtés Nikicstől. A kapufa megmenti a Reccot.

Két perc van hátra az utolsó negyedig, előnyhöz jut az Olympiakosz, időt kérnek.

Deserti halássza el a labdát egy pontatlan beadásnál, de a támadást ismét elkapkodja a Recco.

5:7 - Vujasinovics kiállítása után körbejár a labda, Santa lövi el kapásból, a jobb oldalról talál be.

Vége a harmadik negyednek.

A záró felvonás következik, a Recco negyedszer is elhozza a labdát.

Jól zár a görög védelem, Deligiannis a végállomás. A támadás végén a felső léc segíti az olaszokat.

Újabb görög labdaszerzés és időkérés.

6:7 - Felzárkózik az Olympiakos! Ntoskas távoli lövésébe Tempesti csak beleérni tud.

Porzio is kihasználja az egyik időkérését.

6:8 - Vujasinovics hosszasan lóbál középen, majd lövésre szánja el magát kb. 6 méterről!

7:8 - Gyorsan érkezik a görög válasz, Komadina talál be, marad az egygólos különbség 5 perccel a vége előtt.

Két hatalmas helyzet maradt ki az egyik, majd a másik oldalon is.

Kásás középre tartó lövése nem lepte meg Deligiannist. Három perc van hátra.

8:8 - Egyenlít az Olympiakos!! Tempesti bravúros védése után a labda Komadina elé pattan, ő pedig nem hibázik! Két perc van hátra.

Emberelőnybe kerül a Pro Recco, Porzio időt kér.

8:9 - Már-már megszárad a körbejáró labda, amikor Calcaterra lövi el, a hatalmas bomba a kapuban köt ki.

A görög tábor feltépi az üléseket és dobálni kezd, rohamrendőrök mennek a szektorba.

9:9 - Éppen megkezdődik az utolsó perc, amikor Ntoskas is megszerzi a harmadik gólját.

9:10 - Felugo óriási gólt lő!! 33 másodperccel a vége előtt messziről, elemi erővel vágja a kapuba a labdát.

Az utolsó támadást a görögök vezethetik, a reccóiak labdát szereznek.

Vége.

A "hazai" pályán játszó Pro Recco teljesítette a kötelezőt és bejutott a Final Four szombat esti döntőjébe. A játékosokon közvetlenül a lefújás után lehetett látni, hogy mekkora feszültségtől szabadultak meg a nehezen kivívott győzelemmel. Madaras Norbert jó ideig ült a kispad mellett, a falnál, jó néhány percnek el kellett telnie, amíg rá lehetett venni a videonyilatkozatra.

Olympiakosz Pireusz-Pro Recco 9:10 (1:2,1:2,3:2,4:3) G.: Ntoszkasz és G. Afrudakisz 3-3, Komadina 2, Santa, illetve Vujasinovics 3, Felugo 2, Kásás, Bettini, Calcaterra, Sottani, Figlioli

x

A másik elődöntő drámai küzdelmet hozott. A szerbek nem bírtak a horvátokkal - vagy inkább a horvátok nem birtak a szerbekkel, hiszen a horvát Dubrovnik a címvédő. Már a rendes játékidő is fej fej melletti küzdelmet hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A játékidő lejártakor éppen döntetlen állt az eredményjező-táblán, így hosszabbítás következett, amelynek mindét féideje 1:1-re végződött. Ötméteresek döntöttek, s ebben sokáig a Dubrovnik állt jobban. Az utolsó lövésnél azonban Markovics hibázott, így folytatódott a párbaj. Már az első lövést kihagyta a szerb Mitrovics (érdekesség, hogy az első sorozatban is ő rontott ki, mégis vele kezdte a folytatást a Belgrád), így a Jug Dubrovnik került a döntőbe.

Partizan Belgrad-Jug Dubrovnik 17:18 (2:3,4:2,2:3,3:3,1:1,1:1,4:5) - hosszabbitás után, ötméteresekkel, a hatodik sorozatban.

Szombat este 17:00-kor Olympiakosz-Partizan Belgrad bronzmeccset rendeznek a milánói Scarioni uszodában, majd 20.30 órakor következik a Pro Recco-Jug Dubrovnik döntő, amely a tavalyi végső küzdelem visszavágója lesz, reméljük, igazi visszavágó...

A döntőről is helyszíni tudósításban számolunk be.

2 régi hozzászólás

NOÉMI ÉS ÉVI, AZ IKREK hozzászólása
2007.06.25. 15:29

TOMI ÉS NORBI! NAGYSZERŰ GYŐZELEM VOLT! TOMI, 3 GÓLÓD ESZMÉLETLENÜL NAGY VOLT! :-) SOK PUSZI NEKTEK!