Könnyed szombati győzelem

hozzászólás, 2007.04.09.

Gy őzelemmel folytatta bajnoki szereplését a Honvéd vízilabda csapata. Ezúttal idegenben 9 góllal bizonyultak jobbnak a BVSC-nél. A mérkőzésen ezúttal Kovács Olivér és a világbajnoki döntőben sérülést szenvedett Szivós Márton nem vett részt.

A mérkőzés nem tartogatott sok izgalmat. A vendégek jól kezdtek. Elsőként Paján Viktor volt eredményes, aki a kapu előteréből csavarta hálóba a labdát. Az ő példáját többen is követték (Vári, Székely, Kiss). Fodor Rajmund szerezte a negyed utolsó találatát, amivel 5-0-ra növelte csapata előnyét.

A második negyedben megtört a hazai góltalanság is. Szabó Botondnak sikerült oldalt meglógnia és elhelyezni csapata első találatát Gergely kapujában. Aggodalomra ezután sem volt oka a vendégszurkolóknak, hiszen Paján ismét betalált a kapuba. Ez követően a BVSC legeredményesebb játékosa Balatoni Máté is megszerezte első találatát, amit a mérkőzés során még három másik követett. Csak úgy potyogtak a gólok. Itt is, ott is. A negyed végén az állás 9-3 volt.

A második játékrészben már Györke Zsolt tempózott a Honvéd kapujában. Úgy tűnt a hazaiak elkapták a fonalat és sikerült is csökkenteni hátrányukat. A honvédosok hamar megrázták magukat, több ízben is sikerült bevenniük a Szőnyi úti gárda kapuját. A mérkőzés végeredménye 20-11 lett.

Magyar Bajnokság 14. forduló

BVSC - Honvéd 11-20 (0-5, 3-4, 5-6, 3-5)
Helyszín: Szőnyi út
Játékvezetők: Marjay Zsolt, Madarasi Attila

Gólszerzők: Balatoni 4, Szabó B. 3, Pecz, Simon, Kriszt, Németh Zs. 1-1 ill.
Kiss G. 4, Benedek, Paján, Hárai 3-3, Székely, Fodor 2, Bárány, Vári, Molnár 1-1

Czapek Dorka - birospeter.vlv.hu

Biros Péter a mérkőzésen nem szerzett gólt, de hozzá kell tenni, hogy a meccs nagy részét a kispadról figyelte. Kell is a pihenés, hiszen a fiúk jövő szombaton (április 14.) már Euroliga mérkőzést játszanak. A következő ellenfél a görög Panionios lesz, ezúttal hazai vízben. A találkozó szombat este 18:30-kor kezdődik majd a Kőér utcai uszodában. A fiúk keddtől teljes erőbedobással készülnek majd a mérkőzésre.