Eurokupa-selejtezőtorna, Budapest (Vasas) - eredmények

hozzászólás, 2021.10.08.

Sikeres piros-kék rajt a budapesti Eurokupa-selejtezőtornán. Itt közöljük folyamatosan a három nap eredményeit és a gólokat:

EUROKUPA

A VASAS EREDMÉNYEI AZ ELSŐ SELEJTEZŐKÖRBEN

Második selejtezőkör

F csoport, Budapest

Sibenik (CRO), Ortigia (ITA), Vasas (HUN), Sabadell (ESP)

Október 8., péntek

19.15 Vasas-Sibenik 12:5 (3:2, 3:3, 4:0, 2:0)
G.: Erdélyi 3, Bátori 2, Vadovics V., Rangyelovics, Zerinváry, Mezei, Szatmári, Bedő, Sedlmayer, ill. Goreta, Bulat 2-2, Condics Kadmenovics

Vad Lajos és Mezei Tamás:

20.45 Ortigia-Sabadell 10:9 (2:1, 3:3, 4:2, 1:3)
G.: Gallo 3, Ferrero 2, Condemi, Klikovac, Mirarchi, Rossi, Napolitano, ill. Bertran 3, Sanahuja, Valera 2-2, Cabanas, Veich

Október 9., szombat

18.00 Vasas-Sabadell 4:6 (1:2, 2:1, 1:2, 0:1)
G.: Drasko Brguljan, Vadovics V., Szatmári, Erdélyi, ill. Sanahuja, Valera 2-2, Bertran, Averka

Vad Lajos:

20.00 Sibenik-Ortigia 7:11 (1:4, 2:2, 1:3, 3:2)
G.: Penava 3, Strkalj 2, Kovaljenko, Koprcina, ill. Vidovics 4, Rossi 2, Condemi, Di Luciano, Gallo, Mirarchi, Napolitano

Október 10., vasárnap

9.30 Sabadell-Sibenik 10:9 (6:2, 3:3, 0:2, 1:2)
G.: Averka 5, Lopez 2, Teclas, Valera, Bertran, ill. Goreta 4, Penava 2, Erak, Strkalj, Pelicarics

A Vasas a jelenlegi játékosállományával (olimpiai bajnokokkal, világbajnokokkal) nemcsak ennek a selejtezőtornának, hanem az egész versenysorozatnak esélyese volt.

A Sabadelltől elszenvedett szombati vereség után lehetett tudni, hogy csak az Ortigia vasárnapi  legyőzésével érhetik el a továbbjutást a piros-kékek, méghozzá az is ismert volt, hogy az első három helyezett körbeverése miatt két góllal kell győzni Tempestiék ellen.

Ez nem tűnt megoldhatatlan feladatnak és hogy nem is volt az, azt bizonyítja, hogy a Vasas a harmadik negyedben már 7:2-re(!!) vezetett az olaszok ellen.

Aztán a végén, 20 másodperccel a befejezés előtt Mirarchi egygólosra csökkentette a hátrány és mivel újabb gólt már nem sikerült lőni, ez az eredmény a Vasas kiesését jelentette.

Azon túl, hogy mennyire kellemetlen ez a házigazdaként történt kiesés a játékosoknak, a klub vezetőinek és persze, a szurkolóknak, meggyőződésünk szerint nagyon rossz hír a Vasas hazai közvetlen riválisainak is. Most ugyanis már csak a hazai esélyek jönnek számításba, márpedig - ismerve a csapat szponzori hátterét - könnyen elképzelhető, hogy egzisztenciális kérdéssé is válik a jó szereplés a játékosok számára. Vagyis a Vasas mostantól várhatóan többszörös erővel küzd majd minden mérkőzésen, különösen a bajnoki és a kupaküzdelmek vége felé...

11.00 Vasas-Ortigia 8:7 (3:2, 2:0, 2:2, 1:3)
G.: Erdélyi 4, Rangyelovics 2, Drasko Brguljan, Vadovics Viktor, ill. Mirarchi, Rossi 2-2, Condemi, Ferrero, Napolitano

4. Sibenik 0 pont

Az első három csapat körbeverése után a Vasas került a harmadik helyre, így nem jutott tovább.

Negyeddöntők (oda-visszavágók) - az Eurokupa-selejtezők legjobb négy csapatához itt csatlakoznak a BL utolsó selejtezőkörének kiesői: