BL-selejtezők: Párizs (OSC) - eredmények

hozzászólás, 2021.10.08.

Itt közöltük folyamatosan a párizsi BL-selejtezőtorna eredményeit, a magyar meccsek góljait. Magyarországot az OSC képviselte.

A BL-SELEJTEZŐK ELSŐ KÖRE (SAVONA)

A BL-SELEJTEZŐK ELSŐ KÖRE (PODGORICA -OSC)

Bajnokok Ligája, második selejtezőkör

E csoport (Párizs)

Brescia (ITA), Noisy le Sec (FRA), OSC (HUN), Terrassa (ESP)

ELŐZETESÜNK VARGA DÁNIEL NYILATKOZATÁVAL

Október 8., péntek

15.15 Brescia-OSC 10:10 (3:3, 2:4, 2:2, 3:1)
G.: C. Presciutti 3, Renzuto Iodice, Di Somma 2-2, Dolce, Luongo, Gitto, ill. Burián 4, Manhercz K. 2, Sziládi, Salamon, Csacsovszky E., Hárai.

Az OSC jobb volt, a második negyedtől kezdve végig vezetett, balszerencsés körülmények között, öt másodperccel a befejezés előtt egyenlített a Brescia.

10:10 - Renzuto Iodice második gólja

16.45 Noisy le Sec-Terrassa 13:6 (4:1, 5:1, 2:2, 2:2)
G.: Petkovics 5, Marzuki 4, Do Carmo 2, Krapics, Guerin, ill. Barroso 3, Sanchez, Carillo, Gutierrez

Október 9., szombat

15.15 OSC-Terrassa 8:7 (4:2, 1:2, 2:1, 1:2)
G.: Burián 3, Csacsovszky E., Vigvári Vince 2-2, Salamon, ill. Alarcon, Flores Fernandez 2-2, Barroso, De Lera, Chico

A gólkülönbségen nem sikerült javítani, sőt, a végén, a spanyolok utolsó támadásánál drukkolni kellett az előny megőrzéséért.

8:7 - Flores második gólja

16.45 Noisy le Sec-Brescia 11:16 (3:4, 3:5, 1:2, 4:5)
G.: Marzuki 4, Petkovics, Krapics 3-3, Prioteasa, ill. C. Presciutti, Lazics, Vapenszki 3-3, Luongo, Di Somma 2-2, Dolce, Renzuto Iodice, Alesiani

Október 10., vasárnap

10.30 Terrassa-Brescia 7:9 (4:2, 1:3, 1:3, 1:1)
G.: Barroso 4, Carrillo, De Lera, Rodriguez, ill. Luongo 3, Vapenszki 2, Lazics, Renzuto Iodice, Alesiani, Di Somma

12.00 Noisy le Sec-OSC 7:10 (1:1, 0:1, 2:3, 4:5)
G.:  Petkovics 3, Saudadier, Prioteasa, Krapics, Guerin, ill. Hárai 3, Manhercz K., Tóth M. 2-2, Salamon, Csacsovszky E. Bundschuh

Meccs előtt tudott volt, hogy a csoportgyőzelemhez 7 góllal kell nyerni, viszont már a döntetlen is elég lett volna a második helyes továbbjutáshoz. Nem volt egyszerű, a negyedik negyed közepén még a vezetésért támadhattak a meglepően nagy hazai közönség által támogatott franciák, de a végére sikerült bedarálni őket.

C csoport (Szolnok)

Szolnok (HUN), Vouliagmeni (GRE), Savona (ITA), Jadran Herceg Novi (MNE)

A SZOLNOKI TORNA EREDMÉNYEI

D csoport (Zágráb)

Mladost Zágráb (CRO), Crvena Zvezda (SRB), Montpellier (FRA), Apollon Szmirnisz (GRE)

F csoport (Split)

CN Barcelona (ESP), Nagyvárad (ROM), Jadran Split (CRO), Primorac Kotor (MNE)

A csoportok első két helyezettje jut tovább és van jelentősége a helyezésnek, mert az utolsó selejtezőkör párosításának kialakításánál csoportelső csoportmásodikkal kerül össze.