Tokió - egy kis statisztika

hozzászólás, 2021.08.10.

Mindig érdemes egy torna után a számokra hagyatkozni, ezek nagyjából objektív képet adnak és mint összeállításunkból is kiderül: szépen kimutatható, hogy miért éppen ez a három csapat végzett a tokiói olimpia első három helyén. Böngésztünk a statisztikai adatok között és kigyűjtöttük az általunk különösen érdekesnek tartott információkat:

A magyar válogatott nyolc mérkőzést játszott a tokiói olimpián. A mérleg öt győzelem, két vereség, egy döntetlen, a gólkülönbség 94:60.

240 %

Ismeretes, hogy az olimpiára 13 játékost lehetett nevezni, de meccsenként csak 12-en szerepelhettek. A kimaradók a mérkőzések sorrendjében:

Vogel Soma (Görögország - elődöntő)
Vogel Soma (Spanyolország - bronzmérkőzés)

A legtöbb játékidőt, 208 percet Nagy Viktor töltötte vízben, ez meccsenkénti átlagban 26 percet jelent (a teljes játékidő 4x8 perc vagyis 32 perc).

Átlagon felül sokat játszott még Varga Dénes, aki, ugye, egyszer kimaradt (182 perc, átlagosan 26 perc), Manhercz Krisztián (201 perc, átlagosan 25,1 perc), Zalánki Gergő (189 perc, átlagosan 23,6 perc) és Vámos Márton (179 perc, átlagosan 22,4 perc). Érdekesség, hogy az egyik legjobb játékosunk, Hosnyánszky Norbert összesen csak 82 percet játszott, mérkőzésenként átlagosan 10,3 perc jutott neki, ami egyértelműen annak tulajdonítható, hogy feladatából adódóan valamennyi ki-ki meccsen kipontozódott és bár a csoportkörben minden mérkőzését be tudta fejezni, az összeszedett két hiba miatt azokon a meccseken is sokszor ült a kispadon.

Játékos

Összes meccs/összes játékidő

Átlagos játékidő meccsenként

Nagy Viktor

8/208 perc

26 perc

Varga Dénes

7/182 perc

26 perc

7/98 perc

14 perc

2/48 perc

24 perc

A 32 ráúszásból 17-szer hoztuk el a labdát, ezzel 5. helyen vagyunk a mezőnyben.

A torna során 84 alkalommal játszottunk emberelőnyben (kétszer kettős fórban), 41-szer sikerült gólt lőnünk, ez 47 százalékos eredményesség. Akik e mutató terrén megelőztek minket, nem véletlenül végeztek - egy kivétellel - előttünk: Szerbia (61 százalék), Görögország (53 százalék) és Spanyolország (48 százalék).

Nagyon elégedettek lehetünk a blokkjaink számával, 46 alkalommal sikerült így semlegesíteni az ellenfél lövését, ugyanilyen mutatót értek el a görögök, velük holtversenyben kerültünk az élre e mutató tekintetében, a szerbek 45 blokkolással állnak mögöttünk, a többiek messze-messze lemaradva következnek. Ez a végeredmény is igazolja a jó védekezés hatalmas jelentőségét, hiszen a blokkolás terén messze kiemelkedett a mezőnyből az a három válogatott, amely a három érmet meg tudta szerezni (bár nem éppen abban a sorrendben, ahogyan mi szerettük volna...).