Így állunk Horvátországgal - A fontos meccsek szempontjából mi következnénk...

hozzászólás, 2021.08.03.

Ma 12.50-kor kezdődik az a meccs (M4 Sport és vlv, szöveges élő), amelyen eldől, hogy játszhatunk-e olimpiai éremért Tokióban. A vlv archívumából kigyűjtöttük a két csapat egymás elleni közelmúltjának állomásait. Addig a pillanatig mentünk vissza az időben, amikor Märcz Tamás átvette a válogatott irányítását.

Märcz Tamás szövetségi kapitányi időszaka alatt tízszer találkozott hivatalos mérkőzésen a magyar és a horvát válogatott.

Volt ezek között minden, hangulatos barátságos (de hivatalos) meccs a  tengerparton és vb-döntő is. Ez utóbbit a horvátok nyerték Budapesten, ami nagyon fájt. Cserébe adtunk a barrakudáknak egy hasonló pofont, amikor Zágrábban ellenük nyertük meg az Európa Kupa fináléját. Sajnos ezután visszavágtak: a kvangdzsui vb-n ők győztek ellenünk a bronzmeccsen. Úgyhogy most mi jövünk...

A mérleg (2017-2021): 10 mérkőzés, 7 győzelem (egy ötméteresekkel) és három vereség, 99:89-es öszesített gólkülönbség.

Címlapképünk idén június 23-án, a sibeniki hivatalos találkozón készült.

Az egymással vívott mérkőzések krónikája (az eredményre klikkelve megtekinthető a vlv eredeti tudósítása, nyilatkozatokkal, fotókkal, többnyire a meccs góljaival):

2021

Benu Kupa

2021.07.04., szombat

Magyarország-Horvátország 11:13 (2:2, 3:4, 3:3, 3:4)
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, nézők előtt, v.: Galkin (orosz), Gomez (spanyol)
Magyarország: Nagy V., Manhercz K. 3, Vámos 2, Jansik Sz., Erdélyi 1, Pásztor 1, Mezei. Cs.: Angyal, Zalánki 3, Konarik 1, Pohl, Német T. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Marcelics, Macan, Jokovics 2, Bukics 3, Vukicsevics 2, Benics, Vrlics 1. Cs.: L. Fatovics 1, Loncsar 1, Buslje 2, Obradovics 1., X. Garcia, Bijac (kapus). Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 5/15, ill. 8/16
Gól - ötméteresből: 1:1, ill. 0/1
Kipontozódott: Manhercz K., Pásztor, ill. Macan, Obradovics, X. Garcia

2021.06.26., szombat

Hivatalos, barátságos mérkőzés

Horvátország-Magyarország 10:15 (3:1, 6:5, 1:4, 0:5)
Sibenik, nézők nélkül, v.: Stampalija (horvát), Bura (horvát)
Horvátország: Marcelics, R. Burics 2, L. Fatovics, Lozina 1, Obradovics 1, Bukics 2, Lazics 2, Buslje 1, Milos, Vrlics, Basics, X. Garcia 1, Popadics (kapus). Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Magyarország: Vogel Soma, Angyal 1, Nagy Á., Zalánki 3, Burián 1, Hosnyánszky 3, Pohl, Jansik Sz. 1, Konarik 1, Pásztor 3, Mezei 1, Német T. 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás.
Gól - emberelőnyből: 2/8, ill. 9/13
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. 0/1

2021.06.25., péntek

Horvátország-Magyarország 10:12 (3:4, 1:3 , 4:1, 2:4)
Horvátország: Bijac, Macan, L. Fatovics 2, Loncsar, Obradovics 1, L. Bukics 1, Vukicsevics 2, Buslje, Milos 1, Vrlics, Benics 2, X. Garcia 1, Marcelics (kapus). Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Magyarország: Nagy V., Pásztor 3, Nagy Á., Zalánki 3, Vámos 1, Hosnyánszky 1, Pohl 1, Jansik Sz. 1, Erdélyi, Varga Dénes 1, Mezei, Hárai 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás.
Gól - emberelőnyből: 1/8, ill. 1/4
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. -

Világliga, európai selejtezősorozat, utolsó fázis, Debrecen

2021. január 9., szombat

Magyarország-Horvátország 13:11 (3:2, 4:6, 1:1, 5:2) - helyosztó az 5-8. helyért
Debrecen, v.: Horváth R. (Szlovákia), Szergej NAumov (orosz)
Magyarország: Vogel Soma, Angyal 1, Manhercz K., 2, Sedlmayer 2, Nagy Á. 1, Hosnyánszky 1, Német T., Jansik Sz., Erdélyi 1, Kovács Gergő 2, Mezei, Vigvári Vendel 3. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Bijac, Macan, L. Fatovics 2, Dobud 1, Jokovics 2, Bukics 2, Burics 1, Buslje 2, Milos J. Vrlics, Benics 1, X. Garcia, Popadics (kapus). Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyől: 4/11, ill. 6/9
Gól - ötméteresből: -, ill. 1/1

2020-BAN NEM TALÁLKOZOTT A KÉT CSAPAT

2019

Világbajnokság, Kvangdzsu (Dél-Korea)

Bronzmérkőzés, július 27., szombat

Horvátország-Magyarország 10:7 (2:1, 2:2, 2:2, 4:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: Alexandrescu (román), Sztavridisz (görög)
Horvátország: Bijac, Vukicsevics, L. Fatovics, Vrlics, X. García, Jokovics 6, Buslje. Cs.: Loncsar 1, Benics 1, Setka 1, Milos 1, Macan. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Magyarország: Nagy V., Jansik Sz., Bátori, Manhercz K. 2, Hárai 2, Vámos 1, Sedlmayer. Cs.: Pohl, Mezei, Angyal 1, Zalánki 1, Varga Dénes. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 6/14, ill. 6/15
Gól - kettős emberelőnyből: –, ill. 1/2
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Macan (a harmadik negyedben), Jansik Sz. (a negyedik negyedben), Pohl (a negyedik negyedben), Setka (a negyedik negyedben), Vukicsevics (a negyedik negyedben), Angyal (a negyedik negyedben), Buslje (a negyedik negyedben), L. Fatovics (a negyedik negyedben)

Európa Kupa, final eight (a Világliga európai selejtezőtornája), Zágráb (Horvátország)

Április 7., vasárnap, 3. nap, döntő

Magyarország-Horvátország 10:8 (2:2, 3:1, 3:2, 2:3)
Zágráb, Mladost-uszoda, v.: Zwart (holland), Naumov (orosz)
Magyarország: Nagy V., Jansik Sz., Bátori 1Varga Dénes, Német T. 1, Vámos 1, Kovács Gergő 1. Cs.: Angyal 1, Manhercz K. 3, Zalánki 1, Erdélyi 1, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Bijac, L. Fatovics 3, Vukicsevics, Buljubasics 1, Vrlics 1, X. Garcia, Jokovics 2, Cs.: Macan, Loncsar, Buslje 1, Milos, Setka. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 3/9, ill. 2/16
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. 1/2
Kipontozódott: Pohl (a negyedik negyedben), Jansik Sz. (a negyedik negyedben)
Kiállítva cserével, végleg: X. Garcia (a negyedik negyedben), Loncsar (a negyedik negyedben)

2018

Hivatalos, barátságos mérkőzés, Zágráb

2018. június 12., csütörtök

Horvátország-Magyarország 4:6 (2:2, 1:2, 1:2, 0:0)
Zágráb, v.: Vlasti (horvát), Vogel G.
Horvátország: Bijac, Macan, L. Fatovics, Loncsar 2, Jokovics, Buljubasics, Vukicsevics 1, Buslje, Milos, Vrlics, Setka, X. Garcia 1. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Magyarország: Nagy V., Angyal 2, Manhercz K. 1, Zalánki, Vámos 1, Mezei, Jansik D. 1, Kovács Gergő, Erdélyi, Bátori 1, Bedő, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás.
Gól - emberelőnyből: 1/7, ill. 2/7
Gól - ötméteresből: -, ill. -

Férfi Világliga Szuperdöntő, 2018. június 18-23., Budapest, Duna Aréna

Döntő, június 23., szombat

2018. június 21., csütörtök, negyeddöntő,

Magyarország-Horvátország 10:8 (1:1, 1:1, 3:2, 1:2 - 4:2) - ötméteresekkel
Budapest, Duna Aréna, v.: Colominas (spanyol), Flahive (ausztrál)
Magyarország: Nagy V., Erdélyi 1, Bátori 1, Jansik D., Mezei, Kovács Gergő, Vámos 2. Cs.: Angyal 1, Manhercz K., Zalánki 3, Bedő 2, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Bijac, Setka, L. Fatovics, Buljubasics, Vrlics 1, Vukicsevics 2, X. Garcia. Cs.Marcelics (kapus), Benics 1, Krapics 1, Buslje 1, Basics, Lovre 2. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 2/5, ill. 3/12
Kipontozódott: Pohl (a negyedik negyedben), Jansik D. (a negyedik negyedben)

2017

Világbajnokság, Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

Döntő

2017 július 29., szombat

Magyarország-Horvátország 6:8 (0:4, 2:0, 2:2, 2:2) - jegyzőkönyv (pdf), a meccs krónikája (pdf) - döntő
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Severo (olasz), Alexandrescu (román)
Magyarország: Nagy V., Gór-Nagy, Hosnyánszky, Vámos 3, Varga Dénes, Erdélyi 1, Mezei. Cs.: Manhercz 1, Zalánki, Hárai, Török 1, Decker Á. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Bijac, Loncsar 1, Buljubasics, X. Garcia 2, Setka, Sukno 3, Jokovics 1. Cs.: Macan 1, L. Fatovics, Vukicsevics, Krapics, Buslje. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 3/9, ill. 4/10
Kipontozódott: Gór-Nagy (a harmadik negyedben), ill. Macan (a negyedik negyedben)
Kiállítva cserével, végleg: Hárai (a negyedik negyed utolsó percében)

Volvo Kupa, Budapest, Tüske uszoda

3. nap, február 12., vasárnap

Magyarország-Horvátország 9:7 (1:6, 2:1, 3:0, 3:0)
Budapest, Tüske-uszoda, v.: Horváth (szlovákiai), Obradovics (montenegrói)
Magyarország: Decker A., Bátori 2, Mezei, Vámos 2, Török B., Manhercz K. 1, Nagy Á. 1. Cs.:  Zalánki, Jansik D., Tóth M. 1, Fülöp 1, Kovács P. 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Marcelics, Loncsar 1, Zovics, Bukics, S. Sukno 3, Setka 1, Buljubasics 1. Cs.: Bijac (kapus), Macan. Milakovic 1, Vrlics, Vukicsevics, Krapics. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 6/10, ill. 4/12
Kipontozódott: Jansik D.

A VLV OLIMPIAI ALOLDALA FOLYAMATOSA FRISSÜLŐ EREDMÉNYEKKEL

A vlv szerkesztősége az olvasók segítségével tartja fenn magát.

USA-Magyarország - élő közvetítés

Mely klubok adják a legtöbb játékost a tokiói tornán?

Magyarország-Dél-Afrika 23:1

Magyarország-Dél-Afrika - élő közvetítés

Dumi kimarad - Mi várható Dél-Afrika ellen?

Japán-Magyarország 11:16

Japán-Magyarország - élő közvetítés

Märcz Tamás a vlv-nek: Nincs ok letargiára, nehéz lesz a japán meccs, de hozni kell!

Tokiói rajt: Magyarország-Görögország 9:10