BL-főtábla - FTC-Hannover 13:9

hozzászólás, 2021.04.20.

Varga Dénes vezérletével megszerezte a kötelező győzelmet a Fradi a budapesti BL-torna első napján. Eredmények, nyilatkozatok, fotók, gólok:

A mérkőzéseken készülő vlv-fotók minőségét a Camera Kft-nek köszönhetjük.

6. Jadran Herceg Novi 3 pont

Mivel a Hannover lemondta az F8 megrendezését, a csoport első négy helyezettje jut tovább.

A VLV ELŐZETESE VARGA ZSOLT NYILATKOZATÁVAL

Április 20., kedd

14.00 FTC-Hannover 13:9 (4:3, 2:1, 3:4, 4:1)
G.: Varga Dénes 6, Vámos, Constantin-Bicari 2-2, Sedlmayer, Funtulisz, Jaksics, ill. Corusics, Nagajev 2-2, Macan, Real, Darko Brguljan, Radovics, Kubisch

VARGA ZSOLT (FTC-Telekom Waterpolo) vezetőedző a LEN sajtószolgálatának:

"Lehet, hogy hihetetlennek hangzik, de most, április vége felé játszottunk először a komplett csapatunkkal. Éppen ezért valami hasonlóra számítottam, hiszen újra meg kell találnunk a ritmusunkat.

​Legutóbb arról beszéltem, hogy milyen sok problémánk van. Ez most már nincs így, de "finomhangolásra" van szükség, hogy egyre több és több dolog legyen rendben.

Ami a mai meccset illeti, az első negyedben mutatott intenzív kezdés után a második játékrészben lelassult a játék és utána nehéz volt visszatérni a gyorsabb ritmushoz, a szokásos sebességünkhöz, de a negyedik negyedben már azt nyújtottuk, ami elvárható."

KARSTEN SEEHOFER (Hannover) vezetőedző a LEN sajtószolgálatának:

„Gratulálok a Ferencvárosnak, nem kérdés, hogy ők voltak a jobb csapat ma.

Úgy gondolom, hogy jól felkészültünk erre a tornára, s elsősorban a következő mérkőzésre összpontosítottunk, amelyen megszerezhetjük az F8-kvalifikációhoz szükséges győzelmet.

Ezért kissé meglepődtünk, hogy 9:9-re álltunk a Ferencváros ellen, és úgy gondolom, hogy ezt a meglepetést nem tudtuk egyenletesebb játékkal jobb eredményre váltani. Ennek ellenére jó jel ez a holnapi meccs előtt, amikor nagyon szeretnénk a legjobbunkat nyújtani. Tény, hogy a korábbi tornákhoz képest most sokkal jobb állapotban vagyunk."

vlv-képek

A nap további eredényei:

16.30 Jadran Herceg Novi-Dinamo Tbiliszi 10:13 (3:4, 1:2, 2:4, 4:3)
G.: Averka 4, D. Radovics, D. Obradovics, Vujovics, Gardasevics, Gy. Radovics, Banicsevics, ill. Imnaisvili, Bitadze, Jelaca, Magrakvelidze, Vasics, Vapenszki 2-2, Dadvani

19.00 CNA Barceloneta-Brescia 10:9 (2:3, 2:4, 5:2, 1:0)
G.: Mallarach 3, Famera, Granados, Bodegas 2-2, Munarriz, ill. Cannella 3. Dolce, C. Presciutti, Lazics, Jokovics, Renzuto Iodece, Vlahopulosz

Április 21., szerda

14.00 Dinamo Tbiliszi-Hannover
16.30 Brescia-Herceg Novi
19.00 CNA Barceloneta-FTC - M4 Sport+ (Duna World)

4. nap (Brescia-FTC 9:6)

Mint múlt csütörtökön megírtuk, a BL nyolcas döntője Belgrádban lesz június 3-4-5-én.