Eurokupa-továbbjutás - a két magyar csapat 37 gólt dobott

hozzászólás, 2021.03.06.

Behúzta a kötelezőt mindkét Eurokupa-csapatunk és ezzel ott vannak a legjobb nyolc között. Részletek, eredmények, nyilatkozatok, gólok - folyamatosan:

​Eurokupa-nyolcaddöntő, visszavágók:

Szolnok-Primorac Kotor 17:16 (3:4, 6:5, 5:3, 3:4)

G.: Dőry, Pijetlovics, Drasovics, F. Filipovics 3-3, Schmölcz 2, Angyal, Jansik D., Kovács Gergő, ill. Vuk Drasovics 7, Matkovics 3, Macics, Molthen 2-2, Perkovics, Sztanojevics

A Szolnok két győzelemmel jutott az Eurokupa negyeddöntőjébe.

Bányai Márk és Zsivko Gocics meccs utáni nyilatkozata:

OSC-Pays D'Aix 20:9 (4:2, 5:3, 6:2, 5:2)
G.: Manhercz K. 6, Erdélyi, Tóth M. 3, Csacsovszky E., Burián, Salamon 2-2, Várnai, Dala D., ill. Popadics, Dino, Khasz 2-2, Saux, Gluhaics, Gyerkovics

Az OSC is két győzelemmel jutott az Eurokupa negyeddöntőjébe.

VARGA DÁNIEL (OSC-Újbuda) vezetőedző a vlv-nek:

- Örülök a mai mérkőzésnek, ameddig partnerek voltak a franciák - körülbelül két és fél negyedig, - színvonalas vízilabdához hasonlított az,a mit láthattak a tévénézők. Az utána következő másfél negyedet pedig gyakorlásnak fogtuk fel, ami jól sikerült. Nemcsak a taktikai elemek rögzülése miatt volt ez fontos, hanem azért is, mert mi még mindig egy új csapat vagyunk, kellenek a nemzetközi mérkőzések, főleg, ha azokon pozitív tapasztalatokat tudunk szerezni.

Bejutottunk a legjobb nyolcba, várjuk a hétfői sorsolást. Egyébént kicsit olyan álmos volt eddig ez az év, az első 75 nap, de most azért felgyorsulnak majd az események, következik a két  Eurokupa-negyeddöntő, a hónap végén fogadjuk a Szolnokot, s utána is jönnek további rangadók. Ahol tartunk, az mindenképpen bizakodásra ad okot.