Siracusai BL-selejtezőtorna: Szolnok-Pays D'Aix 11:9

hozzászólás, 2020.11.13.

Győzelemmel kezdte meg szereplését a szicíliai BL-selejtezőtornán a Szolnok. Nyilatkozatok, gólok, további eredmények a tornáról:

BL-selejtező (Siracusa, Olaszország)

A Szolnok a torna harmadik napján kapcsolódott be a küzdelemsorozatba, miután csütörtökön 10:0-lal nyerte meg ellenfél nélküli mérkőzését. (A török Enka Isztambul nem utazott el a tornára így minden meccsét ugyanilyen arányban az ellenfél nyeri.)

Szolnok-Pays D'Aix 11:9 (3:2, 2:2, 2:3, 4:2)
G.: F. Filipovics 5, Konarik, Drasovics 3-3, ill. Popadics, Gluhaics 2-2, Khasz, Gyerkovics, Gagulics, D'Souza, Saux

A Szolnok a vártnál nehezebben győzte le a meccs nagy részében jól védekező és nagyon fellelkesült franciákat. Legközelebb szombaton 18 órakor játszanak Nagy Viktorék, az elelnfél a Mladost Zágráb.

ZSIVKO GOCICS (Szolnoki Dózsa) vezetőedző a vlv-nek:

- A legfontosabb az, hogy megszereztük a három pontot. A játékkal nem vagyok elégedett, nagyon sok hibát követtünk el.

Az akarat megvolt minden játékosban, az iram is rendben volt, akartunk, mentünk, odatettük magunkat, csak egy kicsit a koncentráció hiányzott bzonyos periódusokban. Így újra és újra lehetőséget adtunk az ellenfélnek, hogy visszajöjjön a meccsbe.

Természetesen egy kicsit megváltozott a helyzet, amikor Dusko Pijetlovics megkapta a harmadik hibapontját és kipontozódott. Többet kellett variálnunk támadásban, mivel csak Teleki Andris maradt egyedüli center, ezt jól megoldottuk. Egy kis fordulópont volt, amikor Filipovics ötméteresét kivédte az ellenfél kapusa, de hát ez van, ilyen a vízilabda. Fontos hogy nyertünk, mostantól készülünk a Mladost elleni holnapi meccsre.

KONARIK ÁKOS (Szolnoki Dózsa) a vlv-nek:

- Kedden érkeztünk, két napunk volt itt mérkőzés nélkül, amikor csak edzettünk. Ez talán inkább rossz volt, mint jó, mintha kicsit belassultunk volna, emiatt ma eléggé nehézkesen kezdtünk. Dusko Pijetlovicsnak a meccs elején gyorsan lett két hibája, aztán a harmadik negyedben megkapta az utolsót is, ez kicsit összezavart minket, hiszen klasszis centerről van szó, aki fontos része a csapatunknak.

A lényeg az, hogy a végén begyűjtöttük a három pontot és egy győzelemmel mehetünk tovább. Jó játékkal vagy rossz játékkal - a legfontosabb az, hogy legyen meg a három pont, Zsile is ezt mondja mindig. A végén összetartóak voltunk, csapatként játszottunk, ennek köszönhető a győzelem.

- Neked személy szerint nagyon jól ment, fontos gólokat lőttél!

- Ez volt életem első BL-meccse, most debütáltam. Az elején voltak pontatlan lövéseim, de szerencsére az edző, a stáb, mindenki bízik bennem, így nem féltem ezután sem elereszteni a lövéseket, azok pedig már be is mentek. Nem vagyok elégedett, védekezésben voltak hibáim, elsősorban kommunikációs téren, előfordult, hogy nem szóltam a társamnak, hogy lépjen feljebb. Kezdésnek talán nem volt rossz, remélem, holnap, a Mladost ellen ennél is jobban fogok játszani.

Várható: gólok a mérkőzésről (stream-minőségben).

A nap további eredményei (folyamatosan):

Mladost Zágráb-Ydraikos 10:0 (játék nélkül)

16.00 Ortigia-CN Barcelona
18.00 Primorac Kotor-Steaua Bukarest

​A Szolnok legközelebb szombaton 18.00 órakor meccsel, az ellenfél a Mladost Zágráb.

Korábbi eredmények:

1. nap

Ortigia-Steaua Bukarest 9:3 (3:1, 1:2, 4:0, 1:0)
G.: Gallo 3, Di Luciano 2, Mirarchi, Rossi, Vidovics, Napolitani, ill. Negrean 2, Fulea

Jadran Split-Primorac Kotor 16:11 (3:0, 4:2, 6:4, 3:5) - Az egyik játékvezető Marjay Zsolt volt
G.: Milardovics 5, Bukics 3, Marinics Kragics, Duzevics 2-2, R. Burics, Bego, Pejkovics, Delics, ill. Draskovics, Matkovics 3-3, Gopcsevics 2, Kljajics, M. Janovics, Sztajonevics

2. nap

Jadran Split-Steaua Bukarest 14:12 (5:5, 4:3, 1:3)
G.: R. Burics, Butics, Pejkovics, Milardovics, Delics, Duzevics 2-2, Marinics Kragics, Setka, ill. A. Gheorghe 4, Negrean, Fulea, Prioteasa 2-2, M. Gheorghe, Ghiban

CN Barcelona-Primorac Kotor 12:3 (3:0, 3:1, 3:1, 3:1) - az egyik játékvezető Marjay Zsolt volt
G.: Tahull 3, Flores Fernandez, Esteller Sotes 2-2, Van Den Burg, Delgado, Estrany Esforzado, Lopez Duart, ill. Crepulja, D. Matkovics, Sekarics

Szolnok-Ydraikos 10:0 (játék nélkül)

Ortigia-Jadran Split 11:7 (1:2, 2:0, 3:2, 5:3)
G.: Gallo 5, Giacoppo 2, Di Luciano, Ferrero, Mirarchi, Napolitano, ill. R. Burics 2, Marinics Kragics, Butics, Milardovics, Setka, Duzevics

Mladost Zágráb-Pays D'Aix 16:13 (2:2, 6:5, 4:3, 4:3)
G.: Lazics, Harkov 4-4, Milos 3, J. Vrlics 2, Radu, Buslje, M. Vrlics, ill. Popadics, Gyerkovics 3-3, Khasz, Dino, Gluhaics 2-2, Bakircilar