Magyar Kupa: íme, az e heti meccsprogram!

hozzászólás, 2020.08.03.

Kialakult a soha nem látott rendszerben zajló nyári Magyar Kupa-versenysorozat harmadik szakaszának (felsőház és alsóház) meccsprogramja, az e heti találkozók teljes listája. Hivatalosak a kezdési időpontok:

1. Vasas 18, 2. Miskolc 7, 3. Szeged 6, Kaposvár 4 pont

Mint korábban megírtuk, a versenysorozat következő szakaszában két részre oszlik a mezőny, felsőházra (1-8.) és alsóházra (9-16.). A csapatok valamennyi meccse a Margitszigeten, a Hajósban lesz, csütörtökön három, pénteken egy találkozóra kerül sor (ennek oka a tévéközvetítés), a többi találkozót szombaton és vasárnap rendezik meg.

A csoportbeosztás versenykiírás szerinti rendszere.

I. csoport: Kék1, Kék2, Fehér1, Fehér2, Piros1, Piros2, Zöld1, Zöld2
II. csoport: Kék3, Kék4, Fehér3, Fehér4, Pirod3, Piros4, Zöld3, Zöld4

A mostani szakaszban nem játszanak egymás ellen azok, akik azonos csoportból érkeznek, ők magukkal hozzák annak a meccsnek az eredményét, így a csoportelsők értelemszerűen 3 ponttal, a csoportmásodikok 0 ponttal kezdenek. Fontos tudni, hogy a most következő mérkőzéseken nem születhet döntetlen eredmény.

15.30 Szeged-KSI -Hajós

A negyedik forduló az egész torna utolsó szakasza. A helyszín szintén a Margitsziget lesz, az időpont augusztus 12., szerda és augusztus 13., csütörtök. Mindkét napon 18.00 kor és 19.30-kor közvetít az M4-Sport, ez a két elődöntő, illetőleg a bronzmeccs és a döntő.

A csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak a következők szerint:

A csapatok az elődöntőben és a döntőben egy mérkőzést játszanak. Döntetlen nincs.

A Magyar Kupa győztese indulási jogot szerez a 2021-22-es szezon LEN Eurokupa-küzdelemsorozatra.