Tornagyőzelem a Volvo Kupán

hozzászólás, 2007.03.06.

A magyar férfi vízilabda-válogatott győzelmet aratott a német válogatott ellen, és ezzel megnyerte a Debrecenben először megrendezésre kerülő Volvo Kupát.Magyarország – Németország 17-6

Az első játékrész egy német ötméteressel kezdődött, amit Politze értékesített. A magyarok egyenlítő góljára sem kellett sokáig várnunk, hiszen Benedek Tibor megszerezte azt. Majd ismét egy büntető következett, ezúttal azonban egy magyar, amit Steinmetz Ádám harcolt ki, és Kásás pattintotta be a labdát a német kapuba. Magyar oldalon Szivós Marci úszott meg és megszerezte a magyarok harmadik gólját. Ismét egy megúszás következett, ezúttal Biros Péter ejtette be a labdát a német kapuba. Majd megszületett a magyarok első emberelőnyből lőtt találata is, ezt a helyzetet Madaras Norbert használta ki. Kásás Tamás akciógólja következett, ezzel ötgólosra nő az előnyünk. Politze hat magyar gól után talál ismét a kapuba, amire Steinmetz Ádám válaszolt. Majd egy német emberelőny következett, amit Kreutzmann használt ki. 7-3

A második negyedben Kásás Tamás szerzett emberelőnyből gólt, ezt követte Varga Dani találata. Majd Kieloch pattintotta be a labdát Szécsi hálójába. A negyed utolsó találatát Fodor Rajmund lőtte és így ismét hat gólra nő a magyarok előnye. 10-4

A harmadik negyedben Fodor Rajmund második gólját szerezte meg. Majd Varga Dénes belőtte a magyarok tizenharmadik találatát. A németeknek ebben a negyedben csak egy gólt sikerült szerezniük, ötméteresből. Magyar megúszás következett és Madaras Norbert ejtette be a labdát a német kapuba. 15-5

Az utolsó játékrészben több percen át egyik csapatnak sem sikerült gólt lőnie. Három perccel a mérkőzés vége előtt Varga Dániel megúszásból megszerezte harmadik találatát. Majd Biros Péter talált be a német kapuba, szintén harmadjára. A találkozó végén Müllernek sikerült szépítenie az eredményen.
A mérkőzés végeredménye: 17-6