Volvo Kupa - Magyarország-Görögország 9-6

hozzászólás, 2007.03.06.

A magyar férfi vízilabda-válogatott számára a Debrecenben megrendezésre kerülő Volvo Kupa az utolsó felkészülési torna a melbourne-i világbajnokságig. A magyarok első mérkőzésüket a görögökkel játszották. A fiúk jól védekeztek, viszont a gólhelyzeteket és emberelőnyöket nem mindig sikerült kihasználniuk.

A mérkőzés első gólját a görög Afrudakisz szerezte, majd néhány sikertelen magyar lövés és két remek Szécsi védés után, Biros talált a görög hálóba. Ezután Kásás Tamás góljával megszereztük a vezetést. Biros Péter a magyar emberelőny végén lőtt gólt, és ezzel a találattal két gólra növelte a magyarok előnyét. A görögök emberelőnybe kerültek, és Afrudakisz egy váratlan lövéssel szépített a negyed utolsó másodperceiben. 3-2

A második negyed első felében nem született gól, sem magyar, sem görög oldalon. Szécsi két görög lövést hárított. Varga Dani, Molnár Tamás és Kásás Tamás próbálta emberelőnyös helyzeteinket góllal befejezni, de sikertelenül. Madaras Norbert végül megtörte a gólcsendet, és Reppasz hálójába talált. A görög Szizasz emberelőnyből talált Szécsi kapujába, ezzel a görögök feljöttek egy góllal. A második negyed utolsó percéig mindkét csapatnak csak 1-1 gólt sikerült lőnie. Egy másodperccel az ötperces szünet előtt Varga Dénes beadta a labdát Varga Daninak, testvérének, aki megúszásból megszerezte a magyarok ötödik gólját. 5-3

A nagyszünet után kettős emberelőnybe kerültünk, ezt Benedek Tibor használta ki, aki 3 góllal növelte a magyarok előnyét. A magyar emberhátrányt sikeresen megúsztuk, mivel Szécsi ismét megakadályozta, hogy a labda a hálóba kerüljön, de a kipattanó labdát Kokinakisz mégis belőtte. Majd ismét egy görög gól következett, szám szerint az ötödik, amit Mazisz szerzett egy ejtéssel. A magyaroknak így már csak egy gólra csökkent az előnyük. A görögök előtt egyenlítési lehetőség állt, azonban ők nem éltek ezzel, Biros Péter viszont megúszott és megszerezte harmadik gólját. A harmadik játékrész utolsó gólját Varga Dénes bombázta a kapuba. 8-5

Az utolsó negyedben több mint öt percen át egyik csapatnak sem sikerült gólt szereznie, majd Molnár Tamás az emberelőny végén lőtt Reppasz kapujába, ezzel megszerezte a magyarok kilencedik gólját. A mérkőzés utolsó találatát Santa lőtte a támadóidő végén.
A mérkőzés végeredménye: 9-6