A spanyolok elleni meccs komoly tétre megy!

hozzászólás, 2020.01.16.

Második meccsét játssza ma 19 órakor a magyar válogatott a budapesti Európa-bajnokságon. Az ellenfél Spanyolország, s a csoportelsőség a tét. Részletek, visszatekintés, Märcz Tamás a spanyolokról:

A 34. Európa-bajnokság (Budapest, Duna Aréna) férfi tornájának menetrendje, az összes játékos neve, folyamatosan frissülő eredmények, jegyzőkönyvek.

A budapesti Európa-bajnokságnak a Duna Aréna ad otthont, a tervek szerint egy időben 5-6 ezer ember szurkolhat majd a meccseken.

A rendezvény hivatalos honlapja

Az Eb facebook-oldala

Jegyárusítás: ezen az internetes platformon.

A budapesti Eb tavaly októberi sorsolásának pillanatában eldőlt, hogy ez a mai meccs döntően befolyásolja majd szereplésünk kimenetelét. Mégpedig azért, mert nyilvánvaló, hogy a csoport másik két ellenfelét, Törökországot és Máltát a spanyol és a magyar csapat is simán veri. A csoportelsőség dől tehát el az egymással vívott mérkőzésen.

A csoport első helyezettje azonnal a legjobb nyolc közé kerül, plusz egy szabadnapot kap tehát, hiszen nem kell nyolcaddöntőt játszania. Ellenfele a legjobb négy közé jutásért (jövő szerdán 19 órakor) a B csoport másodikja és a D csoport harmadikja összecsapásának győztese lesz. ("Emberi számítás szerint" az ellenfél az orosz, román, holland, georrgiai (grúz) francia ötösből kerül ki, a csoportelsőség tehát lényegében tehát besétálást jelent a legjobb négy közé, ahol az olasz, a montenegrói vagy a horvát csapat valamelyike jöhet ellenfélként.)

Ha csoportmásodikként jutunk tovább, akkor játszani kell a január 20-i, hétfői nyolcaddöntőben (az eredeti program szerint 16 órakor), az ellenfél az A csoport 3. helyezettje lesz. Ez még nem lenne gond (már most tudjuk, hogy ez a csapat szinte biztosan Németország lesz), viszont ha bejutunk a legjobb nyolc közé, akkor az elődöntőbe jutásért a B csoport győztese vár ránk. És mivel a B csoportban Oroszország, Románia és Hollandia mellett Szerbia szerepel, nehéz elképzelni, hogy ne Dejan Szavics fiai jussanak egyenes ágon a negyeddöntőbe, tehát már a nyolc között velük találkoznánk...

A Magyarország-Spanyolország Eb-csoportmeccs ma 19 órakor kezdődik, az M4 Sport közvetíti, a vlv-n az itt megszokott szöveges élő tudósítás lesz olvasható.
A találkozót a román Alexandrescu és a holland Zwart vezeti.

Nem tudjuk, mennyire fontos információ, hatással lesz-e ellenfelünk budapesti szereplésére (valószínűleg nem), de leírjuk: olimpiai kvótája a mostani Eb-mezőnyből csak Szerbiának, Olaszországnak és Spanyolországnak van,. Az összes többi csapat a "sima sportsiker" mellett a tokiói részvétel jogáért is küzd.

A spanyol csapat névsora (sapkaszámok szerint):

1 Daniel Lopez, 2 Alberto Munarriz, 3 Alvaro Granados, 4 Bernat Sanahuja, 5 Miguel de Toro, 6 Marc Larumbe, 7 Adrian Delgado, 8. Francisco Fernandez, 9 Roger Tahull, 10 Felipe Perrone csapatkapitány, 11 Blai Mallarach, 12 Alejandro Bustos, 13 Eduardo Lorrio - Szövetségi kapitány: David Martin

Megjegyezzük, hogy a nemzetközi játékoskeringő látványos példájaként a spanyol csapat két játékosa, Delgado és Perrone a riói olimpián még a brazil himnuszt hallgatta bemutatáskor. "Cserében" viszont a korábban spanyol színekben szerepelt Gonzalo Echenique az olasz, Xavier Garcia pedig a horvát válogatott tagja jelenleg...

Märcz Tamás szövetségi kapitányt a törökök elleni győzelem után a spanyolokról is kérdezték a magyar újságírók a vegyes zónában.

" A spanyolok egy-két helyen cseréltek a Vb-csapathoz képest biztos, hogy nem lesznek gyengébbek. Mi is, ugye, két helyen cseréltünk és azt gondolom, hogy mi sem leszünk ahhoz képest gyengébbek.

Két nagyon hasonló karakterisztikájú csapat kerül szembe egymással. Mindketten gyorsak vagyunk, vannak vezéregyéniségeink, mindkét csapatnak két jó kapusa van. Többféle variációs lehetőség közül választhat mindkét csapat a védekezés terén. Én azt mondom, hogy az utolsó negyedben fog eldőlni a meccs és azon múlik majd, hogy ki lesz a figyelmesebb, ki lesz az éberebb, higgadtabb az utolsó pillanatokban.

Lejátszottuk a törökök elleni mérkőzést, de lám, azt követően is a spanyolokról kérdeznek az újságírók és ez nem véletlen. A szakma is tudja, és a játékosok is, hogy melyik az a mérkőzés, amelyik igazán nehéz. A csoportban a spanyol lesz az és ez egész egyértelmű volt eddig is. Ennek ellenére nem mindegy, hogy a török és a máltai meccs hogyan végződött, végződik, mert elképzelhető, hogy ezeknek a meccseknek a gólkülönbsége is számíthat egy esetleges spanyol döntetlen miatt a csoportelsőség szempontjából. Lehetett látni, hogy a spanyol csapat is nagyon hajtott a nagyobb arányú gólkülönbség megszerzéséért az első meccsén, s ugyanígy tettünk mi is."

A spanyolok az első fordulóban Máltát győzték le:

Málta-Spanyolország 7:23 (3:4, 2:6, 0:7, 2:6) - jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)
G.: S. Camilleri 3, M. Zammit 2, Abela, D. Zammit, ill. Munarriz 5, Tahull 4, Granados, Perrone 3-3, Larumbe, Fernandez 2-2, Sanahuja, Delgado, Mallarach, Bustos Sanchez

A spanyol válogatottal az elmúlt három évben 9 hivatalos mérkőzést játszottunk. A mérleg: hét győzelem, két vereség.

Az alábbiakban megtekinthető valamennyi meccs összes fontos tudnivalója (az adott mérkőzés eredményére klikkelve olvasható a vlv eredeti tudósítása nyilatkozatokkal, gólokkal, fotókkal):

2019

Világbajnokság, Kvangdzsu (Dél-Korea)

Csoportkör, 2. forduló, július 17., szerda

Magyarország-Spanyolország 13:11 (4:2, 5:4, 3:0, 1:5) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: Margeta (szlovén), Goldenberg (egyesült államokbeli)
Magyarország: Nagy V., Jansik Sz. 2, Bátori 1, Manhercz K. 2Hárai 1. Vámos 1Sedlmayer 2. Cs.: Mezei, Zalánki 3, Angyal 1Pohl. Szövetségi kapitányMärcz Tamás
Spanyolország: López Pinedo, Bustos Sanchez 1Larumbe, Perrone 2Barroso, de Toro 1Munarriz 2. Cs.: Lorrio (kapus), Granados Ortega 3Mallarach 1Tahull, Cabanas Pegado, Fernandez 1. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 7/13, ill. 4/10
Gól - ötméteresből: –, ill. 2/3
Kipontozódott: Cabanas (a harmadik negyedben), Pohl (a harmadik negyedbedn), Jansik Sz. (a negyedik negyedben)

Világliga-szuperdöntő, Belgrád (Szerbia)

Csoportkör, 2. forduló, június 19., szerda

Magyarország-Spanyolország 15:12 (2:3, 3:3, 3:3, 3:2 - 4:1) - ötméteresekkel
Belgrád, Tasmajdan uszoda, v.: Margeta (szlovén), Peris (horvát)
Magyarország: Kardos, Jansik D. 2, Erdélyi 2, Bátori 3Német T., Kállay 1, Kovács G. 1. Cs.: Nagy Á. 1, Gór-Nagy, Bedő, Pásztor 4, Várnai 1Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: López Pinedo, X. García, Granados Ortega 5, Perrone 1, De Toro 1Larumba, Cabanas. Cs.: Mallarach 3, Munarriz 1, Tahull, Bustos Sanchez, Barroso 1. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 6/12, ill. 6/11
Gól - kettős emberelőnyből: 2/2, ill. 1/2
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Munarriz (a harmadik negyedben), Gór-Nagy (a negyedik negyedben), Bustos Sanchez (a negyedik negyedben), Nagy Á. (a negyedik negyedben)
Kiállítva cserével, végleg: Pásztor (a mérkőzés rendes játékidejének utolsó percében)

2018

Világliga, európai csoportselejtezők, 6. játéknap

Március 20., kedd

Spanyolország-Magyarország 15:13 (3:1, 1:3, 3:3, 3:3 - 5:3) - ötméteresekkel

Pamplona, v.: Tiozzo (horvát), Sadekov (orosz)
Spanyolország: Lopez Pinedo, Munarriz 3, Granados 2, de Toro, Larumbe, Minguell 1, Barroso 1, Espanol 3, Tahull 2, Fernandez, Mallarach 3, Bustos. Szövetségi kapitány: David Martin
Magyarország: Nagy V., Török 1, Manhercz K. 3, Zalánki 1, Vámos 3, Mezei 1, Jansik D., Jansik Sz. 2, Angyal, Bátori 2, Bedő, Kovács Gergő. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Kipontozódott: Török B., Jansik D., Bedő

Európa Kupa, 2018

Szuperdöntő, Rijeka (Horvátország), április 5-8.

Csoportkör, 3. játéknap, április 7., szombat

Magyarország-Spanyolország 13:7 (3:0, 4:4, 5:1, 1:2)
Rijeka, Kantrida uszoda, v.: Sztanojevics (szerb), David (francia)
Magyarország: Nagy V., Török, Manhercz K. 2, Zalánki, Vámos 2, Mezei 2, Jansik D., Jansik Sz. 3, Nagy Á., Bátori 3, Bedő 1, Kovács Gergő, Vogel Soma (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lorrio, Munarriz 1, Granados Ortega 2, Del Toro, Larumbe 1, Minguell 2, Barroso 1, Espanol, Tahull, Fernandez, Cabanas Pegado, Bustos Sancez. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 3/6, ill. 2/8
Gól - ötmétresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Minguell (a negyedik negyedben)