2020 - a magyar válogatott eredményei

hozzászólás, 2020.01.09.

Saját archívumunkból készített gyűjtésünk az év során folyamatosan bővül a magyar válogatott 2020-ban lejátszott valamennyi hivatalos mérkőzésének eredményével, az összeállításokkal és a góllövőkkkel. Klikkeléssel megtekinthető az adott mérkőzés eredeti tudósítása videókkal, fotókkal, nyilatkozatokkal.

Európa-bajnokság, Budapest, Duna Aréna

A VLV EB-ALOLDALA A RÉSZVEVŐK NÉVSORÁVAL, EREDMÉNYEKKEL, JEGYZŐKÖNYVEKKEL

Csoportkör

2. forduló, január 16., csütörtök

Magyarország-Spanyolország 11:11 (4:2, 1:2, 3:4, 3:3) jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)
G.: Vámos 3, Hosnyánszky, Pohl 2-2, Angyal, Varga Dénes, Zalánki, Hárai, ill. Perrone 4, Granados 2, Munarriz, Delgado, Larumbe, Fernandez, Mallarach

1. forduló, január 14., kedd

Törökország-Magyarország 5:19 (4:4, 0:4, 1:3, 0:8) - jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)
G.: Yenigün, Özbek 2-2, Yutmaz, ill. Manhercz 4, Erdélyi 3, Angyal, Hosnyánszky, Zalánki, Vámos, 2-2, Pohl, Jansik Szilárd, Varga Dénes, Mezei

Nemzetközi felkészülési torna, Cuneo (Olaszország)

Harmadik nap, január 5., vasárnap

Olaszország-Magyarország 14:14 (1:3, 5:2, 3:4, 5:5)
Cuneo, v.: Ortega (spanyol), Hentschel (német)
Olaszország: Del Lungo, Di Fulvio 3, Luongo 2, Figlioli 3, Di Somma, Alesiani, Renzuto Iodice, Figari 2, Bodegas, Aicardi 4. Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Magyarország: Nagy V., Angyal, Manhercz K., Zalánki 3, Vámos 3, Mezei, Sedlmayer 1, Jansik Sz., Erdélyi, Varga Dénes 3, Pohl 2, Nagy Á. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 5/11, ill. 6/13
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Bodegas (a harmadik negyedben), Renzuto Iodice (a negyedik negyedben), ill. Nagy Ádám (a negyedik negyedben)
Cserés, végleges kiállítás: Figari és Zalánki, (a negyedik negyedben)

A VLV SZÖVEGES ÉLŐ KÖZVETÍTÉSE

HELYSZÍNI VLV-TUDÓSÍTÁS NYILATKOZATOKKAL

Második nap, január 4., szombat

Magyarország-Görögország 10:5 (3:3, 3:0, 2:0, 2:2)
Cuneo, v.: Colombo (olasz), Ortega (spanyol)
Magyarország: Vogel Soma, Angyal 1, Manhercz K. 1, Zalánki, Vámos 2, Mezei 1, Sedlmayer, Jansik Sz. 2, Erdélyi 2, Nagy Á., Pohl 1, Hárai. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás.
Görögország: Cerdevasz, Geniduniasz 1, Kakarisz 1, Kapocisz, Funtulisz 1, Prekasz, Gkiuvecisz, Argiropulosz 1, Murikisz, Kolomvosz, Gunasz, Vlahopulosz 1. Szövetségi kapitány: Teodorosz Vlahosz
Gól - emberelőnyből: 2/6, ill. 2/5
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Argiropulosz (a negyedik negyedben)

Első nap, január 3., péntek

USA-Magyarország 10:15 (3:1, 1:5, 5:4,1:5)
Cuneo, v.: Häntschel (német, (Colombo (olasz)
USA: Wolf, Hooper 1, Vavics, Obert, Hallock, Cupido, Daube 3, Williams, Bowen 4, Ramirez 1, J. Smith, Irving 1, Turner. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicsics
Magyarország: Nagy V., Angyal, Manhercz K. 4, Zalánki 3, Nagy Á., Mezei 1, Sedlmayer 2, Jansik Sz., Erdélyi 1, Varga Dénes 4, Pohl, Hárai, Vogel. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 7/18, ill. 7/13
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Ramirez és Jansik Sz. a harmadik negyedben, Pohl, Obert, Nagy Á. és J. Smith a negyedik negyedben