BL: Szolnok-vereség Dubrovnikban

hozzászólás, 2019.12.03.

Nem sikerült a dubrovniki pontszerzés a Szolnoknak. A BL-főtábla A csoportjának keddi történései, eredmények, nyilatkozatok, gólok - folyamatosan

December 3., kedd

Barceloneta-Olympiakosz 11:11 (3:2, 4:2, 2:3, 2:4)
G.: Munarriz 3, Alekszics, Perrone 2-2, Granados, Bodegas, Fernandez, Mallarach, ill. Gunasz 4, Geniduniasz, Derviszisz 2-2, Jokovics, Kakarisz, S. Mitrovics

Sintez Kazany-Spandau 04 11:12 (2:6, 6:1, 1:2, 2:3)
G.: Latipov 3, Lazarjev, Rizov-Alejnyicsev, Liszunov 2-2, Ogyincov, Bugajcsuk, ill. Mateo Csuk, Pjesivac 3-3, Holod, Dedovics 2-2, Negrean, Restovics

Jadran Split-Jadran Herceg Novi 6:12 (2:4, 2:1, 1:4, 1:3) - az egyik játékvezető Marjay Zsolt volt
G.: Viskovics 2, R. Burics, Zovics, Butics, Delics, ill. Averka 3, Mijuskovics 2, Cagalj, Popadics, D. Obradovics, Banicsevics, Radovics, Spaics, Petkovics

Jug Dubrovnik-Szolnok 14:11 (4:4, 4:3, 3:1, 3:3)
G.: Merkulov 4, Papanasztasziu, Obradovics 3-3, L. Fatovics 2, X. Garcia, Lozina, ill. Bátori 4, Pijetlovics, Szatmári, Dőry 2-2, Várnai

ZSIVKO GOCICS vezetőedző a vlv-nek:

- Még mindig sok minden van a fejemben és nem tudok okosat mondani... Nagyon kemény mérkőzés volt. Sajnos a meccs elején beleestünk pár hibába, főleg támadásban és ezekből könnyű gólokat kaptunk. Le is fordultak minket, pedig megbeszéltük, hogy ilyenkor mit kell csinálni és mit nem szabad csinálni. Ebben az időszakban támadási variációkkal és jó lövésekkel meccsben tartottuk magunkat, egészen a harmadik negyedig. Akkor volt egy kritikus pillanat, befújták azt a gólt, aminél biztosan nem volt bent a labda. Ott álltam a gólvonalnál. Akkor érezni lehetett, hogy kicsúszik a meccs a kezünkből. Viszont végig küzdöttünk, próbáltuk meccsben tartani magunkat és ez nagyjából sikerült is.

Természetesen a vereség után nem lehetek elégedett, hiszen azért jöttünk ide, hogy nyerjünk. Ez nem sikerült. Tudtuk meccs előtt is, hogy itt nehéz pontot szerezni, nemcsak nekünk, hanem mindenkinek. Drasovics hiányában és az olykor az ellenfelünket segítő furcsa ítéletekkel - ez így együtt sok volt ahhoz, hogy megvalósítsuk a tervünket.

Gratulálni szeretnék a Dubrovniknak és az én játékosaimnak is, mert harcoltak, keményen küzdöttek végig. Sajnos ez van, nincs időnk szomorkodni, mert szombaton vár ránk a jelenlegi időszak legfontosabb mérkőzése, a Magyar Kupa-elődöntő a Fradival, mostantól arra a meccsre készülünk.

BÁTORI BENCE a vlv-nek:

- Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz, így is készültünk, pontot vagy pontokat szerettünk volna rabolni innen, bár Dubrovvnik egy olyan hely, ahonnan nagyon nehéz elvinni pontot, sajnos most sem sikerült.

Nehéz meccs volt. Az elején sok gól esett, ugye, a második negyed után 8:7-tel fordultunk. A második negyed közepén éreztem először, hogy kicsit megtorpantunk támadásban, a védekezés addig sem volt nagyon jó sem nálunk, sem a Dubrovniknál. Utána ők a védekezésükkel egy kicsit meg tudtak fogni minket, ez részben azért történhetett, mert előfordult, hogy fegyelmezetlenek voltunk.

Sajnálom, hogy azt a gólt megadták, közelről, premier planból láttam, biztos vagyok abban, hogy nem volt bent, a horvátok is mentek tovább. Én akk
or éreztem, hogy szétnyílt az olló. Sokat számított szerintem Drasovics hiánya is.

Összességében: messze nem játszottunk tökéletesen, de azért felfele jövünk, már látszik a sok munka eredménye. Fizikálisan is jól bírtuk és taktikailag is megmutatkoztak már a felkészülés eredményei. Sajnos ma ez nem ért egy pontot sem.

DŐRY FARKAS a vlv-nek:

- Nehéz bármit mondani egy ilyen vereség után. Dubrovnikban nagyon nehéz nyerni bárkinek, de bennünk volt a győzelem - sajnos ez nem jött ki.

Sok gólt kaptunk, ha egy ilyen szintű csapatot, mint a Jug, idegenben meg akarunk verni, kevesebb gólon kell tartani őket.

​A 11 lőtt góllal nincs baj, elöl jól megcsináltuk, amit akartunk, a védekezésen kell javítani.

A Szolnok a következő fordulóban Berlinben, a Spandau vendégeként szerepel.