Húszgólos különbség2006. augusztus 17.

hozzászólás, 2007.03.06.

A Kemény-legények huszonhárom góllal szórakoztatták a XI. Unicum-kupa csütörtöki mérkőzésére kiérkező szurkolókat. A szenvedő ellenfél a szlovén válogatott volt. Magyarország-Szlovénia 23-3 (6-1, 6-2, 7-0, 4-0) Magyar góllövők: Madaras 5, Varga Dániel 4, Biros, Hosnyánszky 3-3, Kiss G...

Húszgólos különbség
2006. augusztus 17.

Madaras Norbert

A Kemény-legények huszonhárom góllal szórakoztatták a XI. Unicum-kupa csütörtöki mérkőzésére kiérkező szurkolókat. A szenvedő ellenfél a szlovén válogatott volt.

Magyarország-Szlovénia 23-3 (6-1, 6-2, 7-0, 4-0)
Magyar góllövők: Madaras 5, Varga Dániel 4, Biros, Hosnyánszky 3-3, Kiss G., Fodor, Kiss Cs. 2-2, Gór-Nagy, Szívós 1-1.

A Margitszigeten ezúttal Kiss Gergely kezdte meg a gólgyártást. Ezt követően Biros és Madaras is betalált, majd a többiek is feliratkoztak a góllövő listára, míg a szlovénok csupán háromszor találtak be a magyar kapuba. (A három szlovén találat egyébként az első két negyedben esett.) A harmadik felvonásban Szécsi Zoltánt Jászberényi Gábor váltotta a kapuban, az egriek hálóőre pedig kapott gól nélkül fejezte be a csütörtöki találkozót. A harmadik negyedből Hosnyánszki -a szlovén kapus hóna alatt- lőtt találata, valamint Szívós Márton csavart gólja érdemel említést, ám mind a huszonhárom gólnak örült a hazai közönség.

A szeptember elsején induló belgrádi Európa-bajnokságon egyébként szintén a szlovénok ellen kezd Kemény Dénes legénysége, ám hogy akkor melyik tizenöt játékos száll medencébe, egyelőre nem lehet tudni. A szövetségi kapitány csak szombaton hozza nyilvánosságra a három fővel csökkentett keret névsorát. A csütörtöki meccsen egyébként a csapatkapitány, Kásás Tamás valamint a szintén kétszeres olimpiai bajnok dr. Molnár Tamás és a fiatal kapus, Baksa László nem kapott szerepet. A következő nap, pénteken Birosék az oroszokon mérik le erejüket.