Péntek-szombat: Magyar Kupa-negyeddöntők

hozzászólás, 2019.10.24.

Két napon belül kialakul a Magyar Kupa négyes döntőjének mezőnye. A pénteki Honvéd-OSC meccset zárt kapuk mögött rendezik meg. A péntek-szombati negyeddöntők programja, vlv-s előzetes a kluboktól nyert információk alapján:

Magyar Kupa, 2019

Mint megírtuk, az idei versenysorozat sorsolásánál a szövetség kiemeléseket alkalmazott, a nemzetközi kupaindulásra jogot szerzett öt csapat (FTC, OSC, Szolnok, Eger és Miskolc) csak most, a negyeddöntőkben kapcsolódik be a küzdelmekbe.

A nevezett többi csapatot három csoportba sorolták. A csoportokból csak az első helyezett jutott tovább.

A SELEJTEZŐK ÖSSZES EREDMÉNYE

A negyedöntők klasszikus ki-ki párharcok, az első mérkőzés pénteken, a visszavágó szombaton lesz.

Ezt követően az elődöntők párosítását is vaksorsolással készítik majd el.

Az elődöntők és a döntő időpontja december 7-8. (A harmadik helyért nem játszanak, az elődöntő két vesztese bronzérmes.)

A Magyar Kupa győztese indulhat a 2020-21-es Eurokupában. (Amennyiben a bajnokságban biztosítaná BL-részvételét, akkor a bajnoki 5. helyezett lesz eurokupás.)

MK-negyeddöntők:

1. mérkőzés

Október 25., péntek

19.00 Szolnok-Eger

19.00 Pécs-Miskolc

19.30 Honvéd-OSC

A meccset zárt kapuk mögött játsszák. A vlv érdeklődött a döntés okáról. Megtudtuk, hogy még mindig a Kőér utcai uszoda felújításával függ össze a tilalom, a katasztrófavédelmi hatóság csütörtökön nem engedélyezte nézők beléptetését a mérkőzésre.