Az utolsó vb-meccsünk még érmet hozhat

hozzászólás, 2019.07.26.

Szombaton 10 órától Horvátországgal játszunk Kvangdzsuban, a tét a világbajnokság bronzérme. A vlv meccselőzetesében Märcz Tamás a csapat lelkiállapotáról, a pénteki munkáról, a horvátokról. A két csapat útja a bronzmeccsig, valamint összecsapásaink 2017 óta:

MÄRCZ TAMÁS a vlv-nek:

- A csütörtöki elődöntő után rövid megbesélést tartottunk, biztos vagyok abban, hogy utána mindenki sokáig volt fent, én is nehezen tudtam elaludni. Ma délben volt edzésünk, csak mi voltunk a medencében. A foglalkozás első felében a regenerálódás volt a cél, ezt segítették azok az úszógyakorlatok, amelyek reményeim szerint kimosták az izmokból a fáradtságot. Az edzés további részében "taktikáztunk", igyekeztünk az olaszok elleni hibáinkat azonnal átbeszélni.

A délutáni pihenőt követően a helyszínen néztük meg a lányok meccsét, majd a versenyuszoda mögötti medencében edzettünk. Főleg a taktikát gyakoroltuk, pörgős edzés volt, ami kellett, hogy ne veszítsük el a ritmust, koncentráltak legyenek és ráhangolódjanak a játékosok a holnapi, nagyon fontos mérkőzésre.

- Hogy dolgozzák fel a fiúk az olaszoktól elszenvedett vereséget?

- Azt kértem tőlük, hogy éjfélig zárják le magukban, legyenek ezen túl. Reggel még mindenkin érződött a csalódottság, de délután már más tekinteteket láttam, megjelent a tettvágy, mindenkinek az a célja, hogy eredményesen fejezze be a csapat ezt a világversenyt. Természetesen a horvátok ugyanígy éreznek, éppen előttünk edzettek, ők sem maradtak a faluban, hogy magukban búslakodjanak az elődöntő elvesztése miatt.

- Hogy áll a csapat egészségi szempontból?  Mi a helyzet Nagy Viktor kézsérülésével? Van-e esetleg újabb sérült, beteg?

- Viktor sérülése nem súlyos, ott lesz holnap a csapatban, védeni fog, Dumi esetében nincs változás, ott lesz velünk, de továbbra is annyit tud majd hozzátenni, mint az eddigi meccseken.

- A horvátok eddigi vb-szereplését hogy értékeled? Elég vegyes kép alakult ki róluk.

- Szerintem az egész szakma úgy gondolja, hogy ők voltak a legnagyobb esélyesei ennek a világbajnokságnak. Nem sokkal korábban eljutottak a Világliga döntőjébe és elképzelhető, hogy az egy kicsit "kiégette" őket, nem beszélve arról, hogy karnyújtásnyira voltak az olimpiai kvalifikációtól, de végül nem sikerült azt megszerezniük. Ide egyébként még a Belgrádban tőlük látott lendületet, tüzet hozták, nagyon-nagyon meggyőzőek voltak az első három meccsükön. Ezt viszont már nem láttuk tőlük a németek elleni negyeddöntőben. Bár hozták a meccset, de nagyon megizzadtak, igaz, el kell ismerni, hogy a németek nagyon sokat fejlődtek, komplett csapattá váltak az elmúlt időszakban. A spanyolok ellen pedig Horvátország elveszítette az elődöntőt, kicsit azért ez is meglepetés volt.

Továbbra is azt gondolom, hogy az egyik legkomplettebb, legerősebb csapat a horvát, ha fejben és fizikailag ott vannak a játékosok. Nagyon nehéz legyőzni őket, minden poszton nagyon erősek, nincs gyenge pontjuk. Nagyon gyors vízilabdát játszanak, annak ellenére, hogy sok a nagy testű játékosuk. Ugyanakkor nem legyőzhetetlenek, ezt idén mi is bizonyítottuk. Nagyon jól kell játszanunk, mert kemény meccs lesz. Minimalizálni kell a hibák számát, a döntő pillanatokban pedig biztos kézre lesz szükség - és persze a végén be kell tudni lőni a helyzeteinket.

A mérkőzés szombat reggel 10 órakor kezdődik - a román Alexandrescu és a görög Sztavridisz bíráskodása mellett -, az M4 Sport közvetíti, itt a vlv-n a nálunk megszokott szöveges élő tudósítás a terv.

A VLV VB-ALOLDALA FOLYAMATOSAN FRISSÍTŐ EREDMÉNYEKKEL

A torna utolsó napjának programja (magyar idő szerint)

Július 27., szombat

7.00 Németország-Görögország (a 7-8. helyért)
8.30 Szerbia-Ausztrália (az 5-6. helyért)
10.00 Horvátország-Magyarország (bronzmérkőzés) - M4 Sport, vlv (szöveges élő)
11.30 Spanyolország-Olaszország (döntő)

A horvát válogatott névsora (a sapkaszámok sorrendjében):

Marko Bijac, Marko Macan, Loren Fatovics, Lika Loncsar, Maro Jokovics, Hrvoje Benics, Ante Vukicsevics, Andro Buslje, Lovre Milos, Joszip Vrlics, Andelo Setka, Xavier Garcia, Ivan Marcelics (kapus)

Szövetségi kapitány: Ivica Tucak

MAGYARORSZÁG (klikkeléssel elérhető a játékos vlv-s adatlapja):

Nagy ViktorVogel Soma (kapusok),
Angyal DánielBátori BenceHárai BalázsJansik SzilárdManhercz KrisztiánMezei TamásPohl ZoltánSedlmayer TamásVarga DénesVámos MártonZalánki Gergő (mezőnyjátékosok).

A stáb:

Märcz Tamás szövetségi kapitány, Németh Zsolt edző, Mátéfalvy Csaba kapusedző, Dr. Szigeti István csapatorvos, Eszlári Gergely gyúró, Kenyeres András mentáltréner, Zala György erőnléti edző, Tóth Szabolcs csapatmenedzser és videós.

A KÉT CSAPAT KVANGDZSUI ÚTJA A BRONZMÉRKŐZÉSIG

HORVÁTORSZÁG

Csoportkör

1. forduló, július 15., hétfő

Horvátország-Ausztrália 14:4 (4:1, 2:1, 4:0, 4:2) jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Vukicsevics 6, Milos 2, Macan, Loncsar, Jokovics, Benics, Buslje, Vrlics, ill. Younger 2, Power, L. Edwards

2. forduló, július 17., szerda

USA-Horvátország 7:17 (1:4, 3:5, 2:5, 1:4) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Ramirez 2, Hooper, Obert, Hallock, Daube, Bowen, ill. Jokovics, Benics, Vukicsevics, Vrlics 3-3, Buslje, oncsar, Setka, X. Garcia

3. forduló, július 19., péntek

Horvátország-Kazahsztán 21:5 (6:1, 5:1, 5:1, 5:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Jokovics, Setka 3-3, L. Fatovics, Loncsar, Benics, Vukicsevics, Buslje, Vrlics, X. Garcia 2-2, Milos, ill. Zhardan, Pilipenko, Aubakirov, Sakenov, Svedov

Negyeddöntő, július 23., kedd

Horvátország-Németország 10:8 (1:2, 3:1, 3:3, 3:2) (negyeddöntő) jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Jokovics 3, Vukicsevics, Buslje 2-2, Benics, Vrlics, Setka, ill. Gielen 3, Real 2, Reibel, Strelezkíj, Mateo Csuk

Elődöntő, július 25., csütörtök

Spanyolország-Horvátország 6:5 (2:1, 2:1, 2:0, 0:3) (elődöntő) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Mallarach 2, Munarriz, Granados Ortega, Tahull, Perrone, ill. Jokovics 3, L. Fatovics, X. Garcia

MAGYARORSZÁG

Csoportkör

Új-Zéland-Magyarország 4:24 (0:4, 1:7,2:6, 1:7) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: An (dél-koreai), Willis (dél-afrikai)
Új-Zéland: Dymond, Newcombe, Small 1, M. Bryant, Pike 1, Sunde, Brown. Cs.: Clark 1, Sztankovics, Lewis 1, Potaka, S. Bryant, Fountain (kapus). Szövetségi kapitány: Davor Carevics
Magyarország: Nagy V., Varga Dénes 2, Jansik Sz. 2, Vámos 3, Hárai 1, Sedlmayer 1, Manhercz K. 3. Cs.:, Mezei 2, Zalánki 4, Angyal 3, Bátori 3. Vogel Soma (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 2/10, ill. 8/9
Gól - ötméteresből: -, ill. 3/4
Kipontozódott: Manhercz K. (a harmadik negyedben), M. Bryant (a negyedik negyedben), Bátori (a negyedik negyedben)

Ez történt a meccsen a vlv szemével: A VLV SZÖVEGES ÉLŐ KÖZVETÍTÉSE

Magyarország-Spanyolország 13:11 (4:2, 5:4, 3:0, 1:5)jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: Margeta (szlovén), Goldenberg (egyesült államokbeli)
Magyarország: Nagy V., Jansik Sz. 2, Bátori 1, Manhercz K. 2Hárai 1. Vámos 1Sedlmayer 2. Cs.: Mezei, Zalánki 3, Angyal 1Pohl. Szövetségi kapitányMärcz Tamás
Spanyolország: López Pinedo, Bustos Sanchez 1Larumbe, Perrone 2Barroso, de Toro 1Munarriz 2. Cs.: Lorrio (kapus), Granados Ortega 3Mallarach 1Tahull, Cabanas Pegado, Fernandez 1. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 7/13, ill. 4/10
Gól - ötméteresből: –, ill. 2/3
Kipontozódott: Cabanas (a harmadik negyedben), Pohl (a harmadik negyedbedn), Jansik Sz. (a negyedik negyedben)

Dél-Afrika-Magyarország 5:23 (1:5, 2:5, 0:8, 2:5)jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: Goldenberg (egyesült államokbeli), An (dél-koreai)
Magyarország: Nagy V.,  Bátori 2Manhercz K. 3Jansik Sz. 3, Hárai 2, Vámos 2Sedlmayer 2. Cs.: Vogel Soma (kapus), Pohl 1Mezei 1Angyal 2Zalánki 5. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Dél-Afrika: Clark, Van Zyl, Le Roux 1, Stewart, Badenhorst 2, Rodda 1Evezard 1Cs.: Madi (kapus), Neill, Rezelman, Cronje, Spencer, Coryndon-Baker. Szövetségi kapitány: Paul Martin
Gól - emberelőnyből: 2/3, ill. 5/10
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 4/5
Kipontozódott: Le Roux (a negyedik negyedben)

Magyarország-Ausztrália 10:9 (3:3, 2:3, 3:1, 2:2)jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: Vojvodin (orosz), Putnikovics (szerb)
Magyarország: Nagy V.,  Bátori, Manhercz K. 1, Jansik Sz. 1, Hárai, Vámos 3, Sedlmayer 1. Cs. Pohl, Zalánki 3,  Angyal, Mezei, Varga Dénes 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Ausztrália: Dennerly, Putt, Roach 2, Younger, L. Edwards 2, Campbell, Howden. Cs.: Kayes 2, G. Ford 1Power 2, A. Ford, B. Edwards. Szövetségi kapitány: Elvisz Fatovics
Gól - emberelőnyből: 4/13, ill. 6/10
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: L. Edwards (a harmadik negyedben), Sedlmayer (a harmadik negyedben), G. Ford (a negyedik negyedben), Angyal (a negyedik negyedben), Jansik Sz. (a negyedik negyedben), Power (a negyedik negyedben)

Ez történt a meccsen a vlv szemével: SZÖVEGES ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

Magyarország-Olaszország 10:12 (4:2, 1:5, 2:2, 3:3) - jegyzőkönyv / az történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: Zwart (holland), Margeta (szlovén)
Magyarország: Nagy V., Varga Dénes, Manhercz K. 1, Jansik Sz., Hárai 1, Sedlmayer 1, Vámos 2. Cs.:  Pohl 1, Angyal 2, Bátori, Zalánki 2, Mezei, Vogel Soma (kapus),
Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Olaszország: Del Lungo, Velotto, Luongo 1, Di Fulvio 3, Aicardi, Echenique 4, Figari 2. Cs.: Di Somma, Figlioli 1, Bodegas 1, Dolce, Renzuto Iodice
Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Gól - emberelőnyből: 7/15, ill. 8/14
Gól - ötméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Hárai (a harmadik negyed végén), Velotto (a negyedik negyedben)
Kiállítás cserével, végleg: Renzuto Iodice (a negyedi negyedben)

A KÉT CSAPAT EGYMÁS ELLENI MECCSEI 2017 óta (klikkeléssel elérhető a vlv tudósítása)

2019

Európa Kupa, final eight (a Világliga európai selejtezőtornája), Zágráb (Horvátország)

Döntő, április 7., vasárnap

Magyarország-Horvátország 10:8 (2:2, 3:1, 3:2, 2:3)
Zágráb, Mladost-uszoda, v.: Zwart (holland), Naumov (orosz)
Magyarország: Nagy V., Jansik Sz., Bátori 1Varga Dénes, Német T. 1, Vámos 1, Kovács Gergő 1. Cs.: Angyal 1, Manhercz K. 3, Zalánki 1, Erdélyi 1, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Bijac, L. Fatovics 3, Vukicsevics, Buljubasics 1, Vrlics 1, X. Garcia, Jokovics 2, Cs.: Macan, Loncsar, Buslje 1, Milos, Setka. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 3/9, ill. 2/16
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. 1/2
Kipontozódott: Pohl (a negyedik negyedben), Jansik Sz. (a negyedik negyedben)
Kiállítva cserével, végleg: X. Garcia (a negyedik negyedben), Loncsar (a negyedik negyedben)

2018

Hivatalos, barátságos mérkőzés, Zágráb

Június 12., csütörtök

Horvátország-Magyarország 4:6 (2:2, 1:2, 1:2, 0:0)
Zágráb, v.: Vlasti (horvát), Vogel G.
Horvátország: Bijac, Macan, L. Fatovics, Loncsar 2, Jokovics, Buljubasics, Vukicsevics 1, Buslje, Milos, Vrlics, Setka, X. Garcia 1. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Magyarország: Nagy V., Angyal 2, Manhercz K. 1, Zalánki, Vámos 1, Mezei, Jansik D. 1, Kovács Gergő, Erdélyi, Bátori 1, Bedő, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás.
Gól - emberelőnyből: 1/7, ill. 2/7
Gól - ötméteresből: -, ill. -

Férfi Világliga Szuperdöntő, 2018. június 18-23., Budapest, Duna Aréna

Negyeddöntő, június 21., csütörtök

Magyarország-Horvátország 10:8 (1:1, 1:1, 3:2, 1:2 - 4:2) - ötméteresekkel - VLV-KÉPEK
Budapest, Duna Aréna, v.: Colominas (spanyol), Flahive (ausztrál)
Magyarország: Nagy V., Erdélyi 1, Bátori 1, Jansik D., Mezei, Kovács Gergő, Vámos 2. Cs.: Angyal 1, Manhercz K., Zalánki 3, Bedő 2, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Bijac, Setka, L. Fatovics, Buljubasics, Vrlics 1, Vukicsevics 2, X. Garcia. Cs.Marcelics (kapus), Benics 1, Krapics 1, Buslje 1, Basics, Lovre 2. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 2/5, ill. 3/12
Kipontozódott: Pohl (a negyedik negyedben), Jansik D. (a negyedik negyedben)

2017

Világbajnokság, Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

A VLV VB-ALOLDALA

Döntő

Július 29., szombat

Magyarország-Horvátország 6:8 (0:4, 2:0, 2:2, 2:2) - jegyzőkönyv (pdf), a meccs krónikája (pdf)
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Severo (olasz), Alexandrescu (román)
Magyarország: Nagy V., Gór-Nagy, Hosnyánszky, Vámos 3, Varga Dénes, Erdélyi 1, Mezei. Cs.: Manhercz 1, Zalánki, Hárai, Török 1, Decker Á. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Bijac, Loncsar 1, Buljubasics, X. Garcia 2, Setka, Sukno 3, Jokovics 1. Cs.: Macan 1, L. Fatovics, Vukicsevics, Krapics, Buslje. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 3/9, ill. 4/10
Kipontozódott: Gór-Nagy (a harmadik negyedben), ill. Macan (a negyedik negyedben)
Kiállítva cserével, végleg: Hárai (a negyedik negyed utolsó percében)

Volvo Kupa, Budapest, Tüske uszoda

3. nap, február 12., vasárnap

Magyarország-Horvátország 9:7 (1:6, 2:1, 3:0, 3:0)
Budapest, Tüske-uszoda, v.: Horváth (szlovákiai), Obradovics (montenegrói)
Magyarország: Decker A., Bátori 2, Mezei, Vámos 2, Török B., Manhercz K. 1, Nagy Á. 1. Cs.:  Zalánki, Jansik D., Tóth M. 1, Fülöp 1, Kovács P. 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Marcelics, Loncsar 1, Zovics, Bukics, S. Sukno 3, Setka 1, Buljubasics 1. Cs.: Bijac (kapus), Macan. Milakovic 1, Vrlics, Vukicsevics, Krapics. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 6/10, ill. 4/12
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. -
Kipontozódott: Jansik D.