Új-Zéland-Magyarország 4:24

hozzászólás, 2019.07.15.

Húszgólos győzelemmel mutatkozott be férfi csapatunk a kvangdzsui világbajnokságon. Részletek, nyilatkozatok, gólok - folyamatosan:

Világbajnokság, Kvangdzsu (Dél-Korea)

Csoportkör, 1. forduló

Új-Zéland-Magyarország 4:24 (0:4, 1:7,2:6, 1:7) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: An (dél-koreai), Willis (dél-afrikai)
Új-Zéland: Dymond, Newcombe, Small 1, M. Bryant, Pike 1, Sunde, Brown. Cs.: Clark 1, Sztankovics, Lewis 1, Potaka, S. Bryant, Fountain (kapus). Szövetségi kapitány: Davor Carevics
Magyarország: Nagy V., Varga Dénes 2, Jansik Sz. 2, Vámos 3, Hárai 1, Sedlmayer 1, Manhercz K. 3. Cs.:, Mezei 2, Zalánki 4, Angyal 3, Bátori 3. Vogel Soma (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 2/10, ill. 8/9
Gól - ötméteresből: -, ill. 3/4
Kipontozódott: Manhercz K. (a harmadik negyedben), M. Bryant (a negyedik negyedben), Bátori (a negyedik negyedben)

MÄRCZ TAMÁS a Kossuth Rádiónak, P. Fülöp Gábornak:

- Mindenképpen azt gondolom, hogy teljesítettük azt, amit kellett. Kiszámíthatatlan volt, hogy milyen erőt képvisel Új-Zéland, azt viszont tudtuk, hogy az ő játékuk színvonalától függetlenül annyival kell megvernünk őket, amennyivel csak tudjuk, mert, előfordulhat - a spanyolokkal szembeni esetleges döntetlenünknél -, hogy számít majd az, hogy a csoportunk harmadik helyezettjét ki mennyivel győzi le és még nem tudjuk, melyik csapat lesz a harmadik, Új-Zéland vagy Dél-Afrika. Úgyhogy egyébként is mindig az a célunk hogy menjünk előre, minél több gólt lőjünk és minél kevesebbet kapjunk.

Nagy volt a motiváció, kellett dolgozni egy hiányzó helyett a Világligáról "áthozott" Kardos-eltiltást Pohl Zoli töltötte le. Emiatt jó néhány játékosnak hátvéd szerepet kellett betöltenie. Nem baj ez , legalább tudtak gyakorolni azok, akik ritkábban vannak ott a hátvéd szerepkörben, előfordulhat, hogy odakerülnek majd egy éles meccsen, úgyhogy ilyen szempontból ez hasznos volt, mert jó nagy darab játékosai vannak ennek az új-zélandi csapatnak, agresszívan is játszottak. Attól függetlenül, hogy nagy gólkülönbségű meccs volt, azért oda kellett rakni magunkat.

MANHERCZ KRISZTIÁN a vlv-nek:

- Jól kezdtük a világbajnokságot, húszgólos győzelemmel nyitottunk. Ugyan több helyzetet is kihagytunk, összességében elégedett vagyok a játékkal.

Mostantól készülünk a szerdai, Spanyolország elleni mérkőzésre, ami már egy más kávéház lesz!

- Meglepett, hogy kipontozódtál?

- Régen történt már ilyen és bosszús is vagyok amiatt, hogy így alakult. De inkább egy ilyen mérkőzésen legyen, mint egy fontosabb meccsen!

- Köszönöm és gratulálok!

BÁTORI BENCE a vlv-nek:

- Azt gondolom, hogy első meccsnek tökéletes volt. Ugye, nem ismertük Új-Zélandot, de közé szerettük volna tenni azt a különbséget, ami a két csapat között van. Ez a különbség a végére húszgólos lett. Szerintem ez reális.

Szó esett a megbeszélésen természetesen arról, hogy egy, a spanyolok eleni döntetlen esetén számíthat a gólkülönbség, ezért is szerettük volna elérni a két csapat közötti reélis különbséget a gólok számát tekintve.

Ez a bemutatkozó mérkőzés arra is jó volt, hogy megismerkedjünk a meccsmedencével, ahol még nem edzettünk. Nyilván a spanyolok elleni mérkőzés egészen más lesz.

VÁMOS MÁRTON a vlv-nek:

- Azt csináltuk, amit egy ilyen meccsen kell.

Mind a négy negyedben diktáltuk a tempót és próbáltunk minél nagyobb gólkülönbséget kialakítani.

Mindenki betalált, aki szerepelt, ez léletanilag nagyon fontos volt, főleg azoknak, akik először játszanak világbajnokságon.

ANGYAL DÁNIEL a vlv-nek:

- Örülök a nagyarányú győzelemnek. Igazából annyi történt, hogy megismerkedtünk az uszodával. Nem tudtuk, milyen erőt képvisel Új-Zéland, de sikerült koncentrálni és magabiztos kezdéssel indítani ezt a vb-t.

- A három gól elvárás lehet veled szemben mostantól? :-)

- Hát..., örülök, ha várják tőlem a gólt, én is várom magamtól, de azért nem fogok minden meccsen hármat lőni, abban biztos vagyok...

- Mennyire lehetett érezni hátul Pohl Zoli hiányát?

- Húszgólos győzelemnél senki esetében nem beszélhetünk ilyesmiről. Zolira majd a komolyabb feladatoknál lesz nagy szükség.

- Köszönöm szépen!

ZALÁNKI GERGŐ a Kossuth Rádiónak, P. Fülöp Gábornak:

- Örülök, hogy egyénileg és csapatszinten is jó startot vettünk.

Az volt a cél, hogy próbáljunk nagy tempót diktálni és inkább egy kemény edzésnek fogjuk fel ezt a meccset, ne álljunk meg.

Ez sikerült is, ha jól tudom, húsz gól lett a végén közte, szerintem ez nem rossz eredmény.

Még mindig vannak kemény konditermes edzéseink, magamon is azt éreztem az elején, hogy kicsit olyan "konditerem-szaga" volt ennek, de a végére szerintem átestünk ezen a holtponton.

Kovács Tamás (MTI) képei a jobb felső sarokban lévő "f" betűre klikkelve tekinthetők meg:

A VLV VB-OLOLDALA A PROGRAMMAL, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ EREDMÉNYEKKEL

A nap további eredményei:

Szerbia-Montenegró 10:10 (4:3, 2:2, 2:4, 2:1) jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Sz. Rasovics 4, Mandics 3, Rangyelovics, Milos Csuk, Dedovics, ill. Drasko Brguljan, Radovics, M. Janovics, Gyurgyics 2-2, Ivovics, Draskovics

Dél-Korea-Görögország 3:26 (0:7, 0:7, 1:3, 2:9) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf) - az egyik játékvezető Várkonyi Gabriella volt
G.: D. Kim 2, M. Kim, ill. Funtulisz, Kolomvosz, Vlahopulosz 4-4, Geniduniasz, Gunasz 3-3, Kapocisz, Derviszisz, Argiropulosz 2-2, Szkumpakisz, Murikisz

USA-Kazahsztán 16:7 (4:1, 4:2, 3:2, 5:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Hooper, Hallock, Daube, Bowen 3-3, Vavics, Cupido, Farmer, Irving, ill. Medvegyev, Zhardan, Pilipenko,  Aubakirov, Sakenov, Svedov, Verdesh

Horvátország-Ausztrália 14:4 (4:1, 2:1, 4:0, 4:2) jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Vukicsevics 6, Milos 2, Macan, Loncsar, Jokovics, Benics, Buslje, Vrlics, ill. Younger 2, Power, L. Edwards

Dél-Afrika-Spanyolország 3:23 (1:6, 1:5, 1:4, 0:8) jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Rodda 2, Evezard, ill. Mallarach 5, Granados Ortega, Tahull, Perrone 4-4, Munarriz 2, Cabanas Pegado, Larumbe, Barroso, Bustos Sanchez

Brazília-Olaszország 5:14 (3:5, 1:2, 0:5, 1:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Guimaraes 2, Real, Coutinho, ill. Luongo 4, Velotto 3, Di Fulvio, Renzuto Iodice 2-2, Figlioli, Bodegas, Aicardi

Németország-Japán 9:9 (3:2, 4:3, 1:3, 1:1) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: M. Stamm 3, Gielen 2, Reibel, Real, Strelezkíj, Restovics, ill. Arai 3, Adacsi, Koppu, Siga, Takata, Inaba, Okawa