Kvangdzsu 2019, világbajnokság

hozzászólás, 2019.07.12.

XVIII. FINA világbajnokság, Kvangdzsu (Dél-Korea). Részvevők, a torna menetrendje, folyamatosan frissülő eredmények, jegyzőkönyvek.

VB - ezúttal nélkülünk

Sajnálattal tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a legutóbbi öt világbajnokság (Róma, Sanghaj, Barcelona, Kazany és Budapest) helyszíni tudósításai után a vlv nem lesz jelen a kvandzsui vb hétfőn kezdődő férfi tornáján.

Minden igyekezetünkkel azon vagyunk, hogy személyes jelenlétünk nélkül is színvonalas tájékoztatást nyújtsunk a vlv látogatóinak.

A világbajnokság férfi vízilabdatornája, Kvangdzsu (Dél-Korea)

MAGYARORSZÁG (klikkeléssel elérhető a játékos vlv-s adatlapja):

Nagy ViktorVogel Soma (kapusok),
Angyal Dániel, Bátori BenceHárai BalázsJansik Szilárd, Manhercz KrisztiánMezei TamásPohl Zoltán, Sedlmayer TamásVarga DénesVámos MártonZalánki Gergő (mezőnyjátékosok).

A stáb:

Märcz Tamás szövetségi kapitány, Németh Zsolt edző, Mátéfalvy Csaba kapusedző, Dr. Szigeti István csapatorvos, Eszlári Gergely gyúró, Kenyeres András mentáltréner, Zala György erőnléti edző, Tóth Szabolcs csapatmenedzser és videós.

A MAGYAR VÁLOGATOTT EDDIGI MÉRKŐZÉSEI 2019-BEN​

A torna csoportbeosztása:

A torna programja (az eredményekkel folyamatosan itt frissítjük a tartalmat)

Időpontok magyar idő szerint!

Csoportkör

1. forduló, július 15., hétfő

Szerbia-Montenegró 10:10 (4:3, 2:2, 2:4, 2:1) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Sz. Rasovics 4, Mandics 3, Rangyelovics, Milos Csuk, Dedovics, ill. Drasko Brguljan, Radovics, M. Janovics, Gyurgyics 2-2, Ivovics, Draskovics

Dél-Korea-Görögország 3:26 (0:7, 0:7, 1:3, 2:9) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf) - az egyik játékvezető Várkonyi Gabriella volt
G.: D. Kim 2, M. Kim, ill. Funtulisz, Kolomvosz, Vlahopulosz 4-4, Geniduniasz, Gunasz 3-3, Kapocisz, Derviszisz, Argiropulosz 2-2, Szkumpakisz, Murikisz

USA-Kazahsztán 16:7 (4:1, 4:2, 3:2, 5:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Hooper, Hallock, Daube, Bowen 3-3, Vavics, Cupido, Farmer, Irving, ill. Medvegyev, Zhardan, Pilipenko,  Aubakirov, Sakenov, Svedov, Verdesh

Horvátország-Ausztrália 14:4 (4:1, 2:1, 4:0, 4:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Vukicsevics 6, Milos 2, Macan, Loncsar, Jokovics, Benics, Buslje, Vrlics, ill. Younger 2, Power, L. Edwards

Dél-Afrika-Spanyolország 3:23 (1:6, 1:5, 1:4, 0:8) jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Rodda 2, Evezard, ill. Mallarach 5, Granados Ortega, Tahull, Perrone 4-4, Munarriz 2, Cabanas Pegado, Larumbe, Barroso, Bustos Sanchez

Új-Zéland-Magyarország 4:24 (0:4, 1:7,2:6, 1:7) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: An (dél-koreai), Willis (dél-afrikai)
Új-Zéland: Dymond, Newcombe, Small 1, M. Bryant, Pike 1, Sunde, Brown. Cs.: Clark 1, Sztankovics, Lewis 1, Potaka, S. Bryant, Fountain (kapus). Szövetségi kapitány: Davor Carevics
Magyarország: Nagy V., Varga Dénes 2, Jansik Sz. 2, Vámos 3, Hárai 1, Sedlmayer 1, Manhercz K. 3. Cs.:, Mezei 2, Zalánki 4, Angyal 3, Bátori 3. Vogel Soma (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 2/10, ill. 8/9
Gól - ötméteresből: -, ill. 3/4
Kipontozódott: Manhercz K. (a harmadik negyedben), M. Bryant (a negyedik negyedben), Bátori (a negyedik negyedben)

Ez történt a meccsen a vlv szemével: A VLV SZÖVEGES ÉLŐ KÖZVETÍTÉSE

Brazília-Olaszország 5:14 (3:5, 1:2, 0:5, 1:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Guimaraes 2, Real, Coutinho, ill. Luongo 4, Velotto 3, Di Fulvio, Renzuto Iodice 2-2, Figlioli, Bodegas, Aicardi

Németország-Japán 9:9 (3:2, 4:3, 1:3, 1:1) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: M. Stamm 3, Gielen 2, Reibel, Real, Strelezkíj, Restovics, ill. Arai 3, Adacsi, Koppu, Siga, Takata, Inaba, Okawa

2. forduló, július 17., szerda

Ausztrália-Kazahsztán 17:8 (4:1, 5:1, 3:4, 5:2)  - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Howden 4, Kayes, Power 3, Roach, Younger, Edwards 2-2, Campbell, ill. Zhardan 3, Verdesh 2,Medvegyev, Sakenov, Ruday

USA-Horvátország 7:17 (1:4, 3:5, 2:5, 1:4) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Ramirez 2, Hooper, Obert, Hallock, Daube, Bowen, ill. Jokovics, Benics, Vukicsevics, Vrlics 3-3, Buslje, oncsar, Setka, X. Garcia

Magyarország-Spanyolország 13:11 (4:2, 5:4, 3:0, 1:5) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: Margeta (szlovén), Goldenberg (egyesült államokbeli)
Magyarország: Nagy V., Jansik Sz. 2, Bátori 1, Manhercz K. 2Hárai 1. Vámos 1Sedlmayer 2. Cs.: Mezei, Zalánki 3, Angyal 1Pohl. Szövetségi kapitányMärcz Tamás
Spanyolország: López Pinedo, Bustos Sanchez 1Larumbe, Perrone 2Barroso, de Toro 1Munarriz 2. Cs.: Lorrio (kapus), Granados Ortega 3Mallarach 1Tahull, Cabanas Pegado, Fernandez 1. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 7/13, ill. 4/10
Gól - ötméteresből: –, ill. 2/3
Kipontozódott: Cabanas (a harmadik negyedben), Pohl (a harmadik negyedbedn), Jansik Sz. (a negyedik negyedben)

Dél-Afrika-Új-Zéland 8:8 (2:0, 2:2, 2:4, 2:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Rezelman, Evezard, Rodda 2-2, Le Roux, Cronje, ill. Small 2, Lewis, Pike, Sztankovics, Sunde, S. Bryant, M. Bryant

Japán-Olaszország 7:9 (0:2, 2:1, 4:4, 1:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Arai, Inaba 2-2, Kopu, Takata, Okawa, ill. Figlioli 4, Luongo, Velotto, Figari, Bodegas, Aicardi

Brazília-Németország 8:15 (1:4, 1:6, 2:2, 4:3) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Coutinho 3, Real 2, Freitas, Guimaraes, Silva, ill. M. Stamm 5, Real 3, Reibel, Gielen 2-2, Preuss, Restovics, Eidner

Görögország-Montenegró 10:10 (3:3, 4:4, 1:2, 2:1) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Szkumpakisz, Argilopulosz, Gunasz 2-2, Geniduniasz, Papanasztasziu, Derviszisz, Kolomvosz, ill. M. Janovics 3, Ivovics 2, Drasko Brguljan, Radovics, Gyurgyics, Draskovics, Murisics

Szerbia-Dél-Korea 22:2 (6:1, 5:0, 7:1, 4:0) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Jaksics 5, Milos Csuk, Lazics 3-3, Dedovics, Drasovics, Sz. Rasovics 2-2, Mandics, V. Rasovics, Rangyelovics, Vico, Sztojanovics, ill. S. Lee, Han

3. forduló, július 19., péntek

Dél-Afrika-Magyarország 5:23 (1:5, 2:5, 0:8, 2:5) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: Goldenberg (egyesült államokbeli), An (dél-koreai)
Magyarország: Nagy V.,  Bátori 2Manhercz K. 3Jansik Sz. 3, Hárai 2, Vámos 2Sedlmayer 2. Cs.: Vogel Soma (kapus), Pohl 1Mezei 1Angyal 2Zalánki 5. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Dél-Afrika: Clark, Van Zyl, Le Roux 1, Stewart, Badenhorst 2, Rodda 1Evezard 1Cs.: Madi (kapus), Neill, Rezelman, Cronje, Spencer, Coryndon-Baker. Szövetségi kapitány: Paul Martin
Gól - emberelőnyből: 2/3, ill. 5/10
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 4/5
Kipontozódott: Le Roux (a negyedik negyedben)

Új-Zéland-Spanyolország 3:23 (0:8, 1:5, 1:7, 1:3) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Brown, Sztankovics, Clark, ill. Barroso 6, Granados Ortega 4, Cabanas Pegado, Perrone, Mallarach 3-3, Munarriz, de Toro, Larumbe, Fernandez

Brazília-Japán 9:11 (2:2, 1:5, 3:3, 3:1) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Guimaraes 3, Coutinho, Freitas, Real, Carrulo, Franco, Silva, ill. Siga, Josida 3-3, Inaba, Okawa 2-2, Adacsi

Németország-Olaszország 7:8 (2:1, 2:3, 3:2, 0:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Eidner 3, Reibel, Gielen, M. Stamm, Mateo Csuk, ill. Di Fulvio, Aicardi 2-2, Luongo, Figlioli, Bodegas, Dolce

Szerbia-Görögország 9:3 (3:1, 3:2, 0:0, 3:0) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Mandics 4, Lazics 2, V. Rasovics, Sztojanovics, Sz. Rasovics, ill. Funtulisz, Murikisz, Gunasz

Dél-Korea-Montenegró 6:24 (1:6, 1:4, 1:8, 3:6) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Seonuk Lee, Han 2-2, D. Kim, Song, ill. Ivovics 6, Ukropina, Gyurgyics, Murisics 3-3, Radovics, Cuckovics, Spaics 2-2, Drasko Brguljan, Petkovics, M. Janovics

USA-Ausztrália 12:11 (4:3, 3:3, 2:2, 3:3) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Cupido 3, Hooper, Obert, Daube 2-2, Vavics, Ramirez, Irving ill. Kayes, Edwards, Roach, Younger 2-2, Campbell, Ford, Howden

Horvátország-Kazahsztán 21:5 (6:1, 5:1, 5:1, 5:2) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Jokovics, Setka 3-3, L. Fatovics, Loncsar, Benics, Vukicsevics, Buslje, Vrlics, X. Garcia 2-2, Milos, ill. Zhardan, Pilipenko, Aubakirov, Sakenov, Svedov