BL: Szolnok-Jug Dubrovnik 10:7, FTC-Pro Recco 7:13

hozzászólás, 2019.04.13.

A Szolnok fantasztikus mérkőzésen (Prlainovicsot és Kis Gábort nélkülözve) vette el a listavezető Jug Dubrovnik veretlenségét, a Fradinak viszont sajnos esélye sem volt a Recco ellen. Részletek, eredmények, nyilatkozatok, fotók, gólok:

BL-főtábla, 12. forduló

A csoport

Steaua Bukarest-Eger 11:13 (2:3, 2:5, 2:2, 5:3) - VLV-TUDÓSÍTÁS NYILATKOZATOKKAL ÉS A MECCS GÓLJAIVAL
G.: Vatrai, Kapocisz 3-3, Marinics-Kragics 2, Chioveanu, Prioteasa, Derevjankin, ill. Vlahopulosz 5, Sz. Rasovics, Sánta, Murisics 2-2, Hosnyánszky, Gyárfás

Április 13., szombat

Barceloneta-Dinamo Moszkva 13:9 (4:2, 2:4, 5:1, 2:2)
G.: Munarriz 3, Famera, Fernandez, Perrone 2-2, Granados Ortega, Vrlics, Prieto Hernandez, Mallarach, ill. Szubotics 4, Holod 2, Bicskov, Nagajev, Liszunov

Crvena Zvezda-Brescia 9:13 (1:4, 3:5, 3:4, 2:0)
G.: Tankosics 5, Makszimovics 3, Ljubenovics, ill. Rizzo 3, Figlioli 2, C. Presciutti, Gallo, Rizzo, Muslim, Nora, N. Presciutti, M., Janovics, Vukcsevics

FTC-Pro Recco 7:13 (4:4, 1:5, 0:1, 2:3)
G.: Sedlmayer, Kállay, Vámos, Younger, Varga Dénes, Jansik Szilárd ill. Mandics, Dobud, Ivovics, F. Filipovics, Kayes 2-2, Velotto, Echenique, Figari

VARGA ZSOLT ÉRTÉKELÉSE A FRADI MÉDIÁNAK:

"Tény és való, hogy tényleg jól indult. Utána..., volt, hogy egy picit megakasztottak minket a játékvezetők. Ez nem kifogás, tény. De azt gondolom, hogy ezt nekünk el kell tudnunk viselnünk. El kell tudni viselni, ha van egy "ajánék-gól" benne. Nem 4:2-re végződött az első negyed, hanem 4:4-re. Nagyon könnyen kaptunk gólokat, szerintem ennél sokkal, de sokkal nehezebben szabad csak gólokat kapni. Az első negyed vége sajnos kitartott a második negyed végéig, addig nem tudtuk őket megállítani, nem tudtuk hirtelen, hogy most mi történik, kaptuk mindenhonnan, a kapufától, pam-pam, nagyon gyorsan.

Valamiért a játék a második negyedben szétesett. Kielemezzük, meg fogjuk nézni, hogy mi történik ilyenkor a vízben. Most abban a fázisban vagyunk, hogy meg kell keresnünk azokat a jó pontokat a mérkőzésen, amikre tudunk építeni és arra kell építenünk a további játékunkat, azt kell folytatnunk. Tehát a rosszat azonnal törölnünk kell és a jóra kell koncentrálnunk, ha kicsi is, ha két perc volt, ha fél negyed volt, akkor is arra kell most építeni, hogy tudunk ilyet is, ezt kell folytatnunk."

B csoport

Spandau 04-Olympiakosz 3:11 (2:2, 0:4, 0:3, 1:2) - az egyik játékvezető Petik András volt
G.: M. Stamm 2, Dedovics, ill. Gunasz 3, Funtulisz 2, Geniduniasz, Kakarisz, Derviszisz, Buslje, Argiropulosz, Obradovics

Verona-Hannover 12:7 (2:1, 3:1, 4:2, 3:3)
G.: Luongo 4, Damonte, Di Somma 2-2, Dolce, Alesiani, Drasovics, Mirarchi, ill. Darko Brguljan 3, Real, Radovics 2-2

Mladost Zágráb-Jadran Split 11:12 (2:5, 5:2, 3:1, 1:4)
G.: Milos Csuk, Petkovics, Lazics 2-2, Radu, Milos, Anzulovics, Bajics, Biljaka, ill. Setka 4, Kunac, Delics 2-2, Krapics, Butics, Popovics, Viskovics

Szolnok-Jug Dubrovnik 10:7 (2:2, 4:2, 3:2, 1:1)
G.: Alekszics, Zalánki 3-3, Bátori 2, V. Rasovics, Lazics, ill. Papanasztasziu 3, L. Fatovics 2, Jokovics, Zuvela

14. forduló (május 14., kedd): Olympiakosz-Verona

Az Eurokupa új győztese a Marseille, miután a franciák a hazai egygólos győzelmet követően szombaton este döntetlent harcoltak ki Herceg Noviban.

Eurokupa, döntő

1. mérkőzés (március 30.)

Marseille-Herceg Novi 9:8 (0:3, 5:1, 2:2, 2:2)

G.: Izdinsky, Gyurgyics 2-2, Kimbell, Vernoux, Vanpeperstraete, Marion-Vernoux, Vukicsevics, ill. Radovics, Draskovics 2-2, Averka, Gardasevics, Spaics, Petkovics

2. mérkőzés (április 13.)

Herceg Novi-Marseille 7:7 (2:2, 3:2, 0:1, 2:2) - az egyik játékvezető Kun György volt
G.: Gardasevics, Radovics 2-2, Popadics, D. Obradovics, Averka, ill. Kovacsevics, Camarasa 2-2, Izdinsky, Gyurgyics, Vukicsevics