2019 - a magyar válogatott eredményei

hozzászólás, 2019.02.01.

Saját archívumunkból készített gyűjtésünk az év során folyamatosan bővül a magyar válogatott 2019-ben lejátszott valamennyi hivatalos mérkőzésének eredményével, az összeállításokkal és a góllövőkkkel. A meccs eredményére klikkelve megtekinthető az adott mérkőzés eredeti tudósítása videókkal, fotókkal, nyilatkozatokkal.

Európa Kupa, final eight (a Világliga európai selejtezőtornája), Zágráb (Horvátország)

A magyar csapat:

Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC) - kapusok,
Angyal Dániel (Szolnok), Bátori Bence (Szolnok), Erdélyi Balázs (OSC), Hárai Balázs (OSC), Jansik Szilárd (FTC), Kovács Gergő (OSC), Manhercz Krisztián (OSC), Német Toni (FTC), Pohl Zoltán (FTC), Sedlmayer Tamás (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (Szolnok) - mezőnyjátékosok.

Stábtagok: Märcz Tamás szövetségi kapitány, Németh Zsolt másodedző, Mátéfalvy Csaba kapusedző, dr. Szigeti István csapatorvos, Eszlári Gergely masszőr, Tóth Szabolcs csapatmenedzser.

Április 7., vasárnap, 3. nap, döntő

Magyarország-Horvátország 10:8 (2:2, 3:1, 3:2, 2:3)
Zágráb, Mladost-uszoda, v.: Zwart (holland), Naumov (orosz)
Magyarország: Nagy V., Jansik Sz., Bátori 1Varga Dénes, Német T. 1, Vámos 1, Kovács Gergő 1. Cs.: Angyal 1, Manhercz K. 3, Zalánki 1, Erdélyi 1, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Bijac, L. Fatovics 3, Vukicsevics, Buljubasics 1, Vrlics 1, X. Garcia, Jokovics 2, Cs.: Macan, Loncsar, Buslje 1, Milos, Setka. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 3/9, ill. 2/16
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. 1/2
Kipontozódott: Pohl (a negyedik negyedben), Jansik Sz. (a negyedik negyedben)
Kiállítva cserével, végleg: X. Garcia (a negyedik negyedben), Loncsar (a negyedik negyedben)

Április 6., szombat, 2. nap, elődöntő

Magyarország-Olaszország 12:11 (3:4, 3:3, 4:2, 2:2)
Zágráb, Mladost-uszoda, v.: Zwart (holland), Margeta (szlovén)
Magyarország: Vogel Soma, Manhercz K. 1, Varga Dénes 4, Jansik Sz. 1, Német T. 1, Sedlmayer 1, Vámos 2. Cs: Angyal, Zalánki, Kovács Gergő 1, Pohl 1, Bátori. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Olaszország: Del Lungo, DI Fulvio 4, Velotto, Molina, Aicardi 1, N. Presciutti, Echenique 1. Cs.: Figlioli 1, Di Somma, Renzuto Iodice 2, Bodegas 2, Bertoli. Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Gól - emberelőnyből: 5/9, ill. 6/13
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 0/1
Kipontozódott: Jansik Sz. (a negyedik negyedben), Német T. (a negyedik negyedben)
Kiállítva cserével, végleg: N. Presciutti (a harmadik negyedben)

Április 5., péntek, 1. nap, negyeddöntők

Magyarország-Montenegró 11:7 (4:2, 2:3, 1:1, 4:1)

V.: Rak (horvát), Dervieux (francia)
Magyarország: Nagy V., Manhercz K. 1, Varga Dénes 3, Angyal, Hárai 1, Vámos 1, Sedlmayer 1. Cs.: Zalánki 2, Német T., Pohl 1, Erdélyi, Bátori 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Montenegró: Lazovics, Petkovics 1, M. Janovics 2, Ivovics 2, Spaics, Drasko Brguljan, Radovics 1. Cs.: Cuckovics 1, Ukropina, Gyurgyjics, Draskovics, Murisics. Szövetségi kapitány: Vladimir Gojkovics
Gól - emberelőnyből: 8/12, ill. 6/14
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. -
Kipontozódott: Angyal (a negyedik negyedben)
Kiállítva csere nélkül, végleg (brutalitásért): Spaics (27. p.)

Európa Kupa/Világliga-selejtezők

6. forduló, március 12., kedd

Málta-Magyarország 8:24 (2:6, 1:7, 3:6, 2:5)​

Gzira, v.: David, Courbin (mindkettő francia)
Málta: Grixti  Bugelli, Galea, Pace, Muscat, M. Zammit 2, Plumpton, J. Camilleri 3, Abela 1, Cousin 1, Darren Zammit, Dino Zammit 1, Tanti (kapus). Szövetségi kapitány: Karl Izzo
Magyarország: Kardos Gergely, Angyal 3, Manhercz K. 1, Sedlmayer 2, Nagy Á. 2, Német T. 5, Várnai 3, Kovács Gergő 1, Gyárfás T. 2, Pásztor 3, Bedő, Pohl 2, Csoma (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 3/7, ill. 7/10
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 0/2
Kipontozódott: Cousin (a harmadik negyedben), M. Zammit (a harmadik negyedben), Plumpton (a negyedik negyedben)

5. forduló, február 19., kedd

Magyarország-Oroszország 10:8 (4:1, 2:2, 3:2, 1:3)

Győr, v.: Schapers (holland), Kurtidisz (görög)
Magyarország: Nagy V.,  Manhercz K. 1, Varga Dénes 2, Kovács Gergő, Német T. 1, Vámos 1, Jansik D. Cs.: Angyal, Sedlmayer 3, Erdélyi 1, Bátori 1, Bedő. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Oroszország: Fedotov, Szucskov, Nagajev, Sepeljev 1, Liszunov 1, Holod 1, Merkulov 2. Cs.: Derevjankin, Kopcev, Harkov 3, Kiszeljev, Vasziljev. Szövetségi kapitány: Szergej Jevsztignyejev
Gól - emberelőnyből: 4/10, ill. 4/11/4
Gól - ötméteresből: 0/1/0, ill. –
Kipontozódott: Kiszeljev (a negyedik negyedben), Jansik D. (a negyedik negyedben)

4. forduló, január 29., kedd

Németország-Magyarország 16:17 (1:2, 5:5, 4:4, 2:1 - 4:5) - ötméteresekkel (címlapfotó: Sandra Seifert)
Drezda, Mercier (francia), Teixido (spanyol)
Németország: Schenkel, Reibel, Ulrich, Real 4, Preuss 1, Jüngling, Strelezkíj 3, Schütze 2, M. Stamm 3, Mateo Csuk, Restovics 1, Eidner 2. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm
Magyarország: Nagy V., Manhercz K. 2, Erdélyi 1, Jansik D. 1, Hárai 3, Vámos 4, Sedlmayer 3., Cs.: Bátori 2, Jansik Sz. 1, Nagy Á., Német T., Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Ulrich (a 2. negyedben)