Európa Kupa/Világliga, a keddi eredmények - Montenegróval negyeddöntőzünk Zágrábban!(?)

hozzászólás, 2019.01.30.

Az olaszok izgalmas meccsen győzték le egy góllal Montenegrót és ezzel szinte biztos, hogy az Európa Kupa április 5-i negyedöntőjében, Zágrábban Magyarország és Montenegró csap össze az elődöntőbe jutásért. A spanyolok simán nyertek idegenben a görögök ellen. Eredmények:

Európa Kupa/Világliga, 4. forduló

Január 29., kedd

B csoport

Görögország-Spanyolország  4:7 (2:1, 0:2, 1:2, 1:2) - az egyik játékvezető Kun György volt
G.: Funtulisz 2, Gunasz, Vlahopulosz, ill. Granados Ortega 5, Barroso, Tahull

Ukrajna-Hollandia 5:15 (1:3, 1:5, 1:1, 2:6)
G.: Apostol 2, Gricsuk, Alekszejev, ill. Lindhout 5, De Mey, Nispeling, M. Filipovics 2-2, Gbadamassi, Van Ijperen, Müller, Janssen

A csoport állása:

1. Görögország 9,
2. Spanyolország 9,
3. Hollandia 6,
4. Ukrajna 0 pont

C csoport

Olaszország-Montenegró 11:10 (4:2, 0:3, 3:2, 4:3)
G.: Di Fulvio 5, Figlioli 3, Echenique, N. Presciutti, Bodegas, ill. Ivovics 5, Drasko Brguljan, Petkovics, Popadics, Spaics, D. Draskovics

A hátralévő két fordulóban az olaszok és a montenegróiak is a franciákkal játszanak, így a mostan sorrend már feltehetően nem változik. Mivel a magyar válogatott várhatóan csoportelső lesz, e csoport második helyezettjével találkozik az EK nyolcas döntőjének első napján.

(Franciaország szabadnapos volt.)

1. Olaszország 7,
2. Montenegró 5,
3. Franciaország* 0 pont

*Eggyel kevesebb meccset játszott

D csoport

Románia-Horvátország 7:11 (2:2, 0:2, 3:3, 2:4)
G.: Negrean, Gheorghe, Georgescu 2-2, Antipa, ill. L. Fatovics 4, Viskovics, Buljubasics, Lozina 2-2, Loncsar

A csoport

Oroszország-Málta 23:4 (6:2, 5:2, 6:0, 6:1) - az egyik játékvezető Vogel Gábor volt
G.: Nagajev 7, Zakirov 4, Vasziljev, Holod, Krug 2-2, Szucskov, Kiszeljev, Derevjankin, Kopcev, Harkov, Sepeljev, ill. Galea, Muscat, Plumpton, J. Camilleri

Németország-Magyarország 16:17 (1:2, 5:5, 4:4, 2:1 - 4:5) - ötméteresekkel
G.: Real 4, Strelezkíj, Stamm 3-3, Schütze, Eidner 2-2, Restovics, Preuss, ill. Vámos 4, Sedlmayer, Hárai 3-3, Manhercz K., Bátori 2-2, Erdélyi, Jansik Sz., Jansik D.

A csoport állása

1. Magyarország 11,
2. Oroszország 9,
3. Németország 4,
4. Málta 0 pont

Valamennyi csoportból az első két helyezett jut be az Európa Kupa április 5-6-7-i nyolcas döntőjébe.