OB1, 5. forduló - eredmények, nyilatkozatok, gólok

hozzászólás, 2018.11.10.

Az OB1 5. fordulójának eredményei, nyilatkozatok, gólok folyamatosan, a kluboktól nyert információk alapján. A szolnoki rangadót az OSC nyerte.

OB1-es alapszakasz, 5. forduló

A FORDULÓ ELŐZETESE

A csoport

November 9., péntek

Eger-Honvéd 11:10 (3:1, 3:4, 3:2, 2:3)
G.: Vlahopulosz 3, Gyárfás T., Hosnyánszky, Sz. Rasovics, Murisics 2-2, ill. Fülöp B. 3, Kardos A., Szirányi 2-2, Simon A., Manhercz Á., Simizu.

A vendégek kispadján a csapatot Merész András eltiltása miatt Steinmetz Barnabás irányította.

VLV-VIDEÓK:

Köszönjük a képanyagot a Honvéd Médiának.

FTC-BVSC 14:6 (3:1, 3:1, 3:2, 5:2)
G.: Vámos, Younger, Varga Dénes 3-3, Gór-Nagy 2, Sedlmayer, Német, Jaksics, ill. Mészáros Cs. 2, Csapó M., Várnai, Pásztor, Sugár

Varga Dénes első bajnokiját játszotta ebben a szezonban.

VLV-VIDEÓK:

Köszönjük a képanyagot az FTC-stábnak, Katona Norbertnek.

AVUS-Pécs 10:7 (4:2, 2:2, 3:0, 1:3)
G.: Garancsy, Irmes, Basara 2-2, Takács J., Baj, Polovic, Ekler, ill. Csaba M., Sebestyén B. 2-2, Csacsovszky A., Krizsán, Rakonjac

Szentes-KSI 10:6 (3:0, 1:2, 4:1, 2:3)
G.: Hegedűs 3, Nagy M., Vörös, Kriszopatisz 2-2, Pellei F., ill., Bóbis B., Schmölcz 2-2, Dávid Z., Bihácsi

Az alábbi galéria képei a jobb felső sarokban lévő "f" betűre klikkelve tekinthetők meg.

B csoport

Kaposvár-Vasas 7:7 (0:1, 2:2, 3:1, 2:3)
G.: Giga 4, Juhász-Szelei 2, Sántavy, ill. Bencz R., Halek, Szabó B., Vogel Simon, Mátyok, Miklós L., Simon H.

Tatabánya-UVSE 9:10 (1:4, 3:2, 3:2, 2:2)
G.: Kalanovics 4, Kolozsi 3, Hoppál, Kolarik, ill. Korényi, Baksa, Dala, Vigvári 2-2, Telek, Somogyi M.

Szolnok-OSC 8:10 (2:2, 3:1, 2:5, 1:2)
G.: Angyal, Alekszics 2-2, Bátori, Zalánki, Prlainovics, V. Rasovics, ill. Manhercz K., Rangyelovics 3-3, Erdélyi, Kovács Gergő, Drasko Brguljan, Ubovics

VAD LAJOS (A-Híd OSC-Újbuda) a meccs utáni sajtótájékoztatón:

"Ez két azonos erősségű klub csatája volt, amiből sikerült győztesen kikerülnünk egy nagyon-nagyon erős Szolnok ellen. Az elején azért meglepett minket a Szolnok, utána tudtuk rendezni a sorainkat és egy elég komoly harmadik negyeddel megfordítottuk a mérkőzést. Szeretnék gratulálni a Szolnoknak és azt mondani nekik, hogy fel a fejjel, mert nagyom jó csapat. Ők is alakulóban vannak, mint ahogy mi is, ugye, és a kollégának címezve: bizonyos szinten néha lutri. Nem tudjuk. Ő sem tudja, én sem tudom - alakul a csapat, aztán majd kiderül, hogy milyen lesz. Még egyszer: tényleg mind a két csapatnak szeretnék gratulálni. És hozzá szeretném tenni, hogy borzasztó sportszerű mérkőzés volt!"

MANHERCZ KRISZTIÁN (A-Híd OSC-Újbuda) a meccs utáni sajtótájékoztatón:

"Én is gratulálnék először is a Szolnoknak. Az elején nagyon komolyan szálltak bele a mérkőzésbe, ez azt eredményezte, hogy 5:2-re vezettek. Ez egy kicsit meglepett minket, nagyon sok emberelőnyt kihagytunk, amiket a Szolnoknak jól sikerült kihasználnia, azonban annak örülök nagyon, hogy a harmadik negyedben sikerült egy iramváltást produkálnunk, aminek következtében az elején, másfél perc alatt sikerült döntetlenre hoznunk a meccset. Onnantól fogva fej-fej mellett haladt a két csapat, amiből most mi kerültünk ki győztesen. Örülök nagyon, de ez még csak a mai nap volt, a jövő héten megint találkozik ez a két csapat, akkor egy új mérkőzés lesz majd."

ZSIVKO GOCICS (Szolnoki Dózsa) vezetőedző a meccs utáni sajtótájékoztatón:

„Üdvözlök mindenkit! Szívből gratulálok én is az OSC csapatának, tényleg egy igazi férfias, brusztos mérkőzés volt és az eredmény szerint az OSC jobb ellenfél volt a mai mérkőzésen, úgyhogy gratulálok még egyszer. Nincs sok hozzáfűzni valóm, mert ahogy Lajos kollégám (Vad Lajos – a szerk.) mondta, pont egy olyan alakuló fázisban vagyunk, mint az OSC csapata is. Ez a szezon eleje, majd tavasszal meglátjuk, hogy mire leszünk képesek. Köszönöm szépen és még egyszer gratulálok az OSC-nek és természetesen az én csapatomnak is.”

NAGY VIKTOR (Szolnoki Dózsa) a meccs utáni sajtótájékoztatón:

„Az előttem szólók nagyon szépeket mondtak, abszolút csatlakozni tudok hozzájuk. Sportszerű, nagyon kemény mérkőzést játszottunk, ehhez gratulálni tudok az OSC-nek, mert a végén győztesként kerültek ki. Abszolút felemelt fejjel mehetünk ki az uszodából, de nyilván nem boldogan. Egy nagyon új csapat vagyunk, meg kell tanulnunk meccset elkezdeni, ami ma nagyon jól sikerült. A következő lépcső az, hogy a második félidőt is tudjuk jól elkezdeni vagy folytatni, mert a mai napon ez hiányzott. A harmadik negyedben sajnos volt egy kis rövidzárlat, nagyon gyorsan tudott az OSC felzárkózni, majd átvenni a vezetést, de mondom még egyszer, nagyon az elején vagyunk, a szezon elején új dolgot tanulunk, szokjuk egymást, így szükségünk van ilyen mérkőzésekre. Nyilván úgy ugrunk be a vízbe, hogy meg akarjuk nyerni, ami ma nem sikerült. De a jövő hét végén kapunk egy új lehetőséget, sőt, kettőt is egymásután, így jövő héten folytatjuk és addig is gratulálok az OSC-nek és a saját csapattársaimnak is.”

Debrecen-Miskolc 8:14 (2:4, 3:4, 2:3, 1:4) (a debreceniek sorozatos megbetegedése miatt november 21-én játszották le)
G.: Kovács Gábor, Gyurik, La Rosa 2-2, Dőry, Macsi P., ill. Vadovics 5, Nagy Á. 4, Bowen 3, Sztojanovics 2, Misics